mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 70 dodatkowych mln na budowę mostu w Kamieniu

70 dodatkowych mln na budowę mostu w Kamieniu

- Mamy zamknięty montaż finansowy, budowa mostu na Wiśle w Kamieniu jest nie zagrożona - poinformował marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Hetman. Dodatkowe środki na realizację inwestycji, w wysokości 18,25 mln euro, przekazało województwu Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

70 dodatkowych mln na budowę mostu w Kamieniu
Dodatkowe pieniądze, 18,25 mln euro czyli 70 mln złotych, pochodzą z PO Rozwój Polski Wschodniej. - Ta kwota pozwala nam zamknąć montaż finansowy inwestycji - mówił marszałek Krzysztof Hetman. 75% środków na budowę mostu będzie pochodziło ze środków europejskich. 25% wyłożą samorządy województwa mazowieckiego i lubelskiego. - Budowa mostu na Wiśle w Kamieniu ma dla nas znaczenie priorytetowe. Zwiększa naszą dostępność w połączeniach komunikacyjnych z ośrodkami metropolitarnymi centralnej i zachodniej Polski. Już 100 lat temu wiedziano, że zwiększenie przepustowości na tym odcinku Wisły jest bardzo ważne - podkreślił marszałek Hetman.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.