mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 70 dodatkowych mln na budowę mostu w Kamieniu

70 dodatkowych mln na budowę mostu w Kamieniu

- Mamy zamknięty montaż finansowy, budowa mostu na Wiśle w Kamieniu jest nie zagrożona - poinformował marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Hetman. Dodatkowe środki na realizację inwestycji, w wysokości 18,25 mln euro, przekazało województwu Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

70 dodatkowych mln na budowę mostu w Kamieniu
Dodatkowe pieniądze, 18,25 mln euro czyli 70 mln złotych, pochodzą z PO Rozwój Polski Wschodniej. - Ta kwota pozwala nam zamknąć montaż finansowy inwestycji - mówił marszałek Krzysztof Hetman. 75% środków na budowę mostu będzie pochodziło ze środków europejskich. 25% wyłożą samorządy województwa mazowieckiego i lubelskiego. - Budowa mostu na Wiśle w Kamieniu ma dla nas znaczenie priorytetowe. Zwiększa naszą dostępność w połączeniach komunikacyjnych z ośrodkami metropolitarnymi centralnej i zachodniej Polski. Już 100 lat temu wiedziano, że zwiększenie przepustowości na tym odcinku Wisły jest bardzo ważne - podkreślił marszałek Hetman.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.