mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 70 dodatkowych mln na budowę mostu w Kamieniu

70 dodatkowych mln na budowę mostu w Kamieniu

- Mamy zamknięty montaż finansowy, budowa mostu na Wiśle w Kamieniu jest nie zagrożona - poinformował marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Hetman. Dodatkowe środki na realizację inwestycji, w wysokości 18,25 mln euro, przekazało województwu Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

70 dodatkowych mln na budowę mostu w Kamieniu
Dodatkowe pieniądze, 18,25 mln euro czyli 70 mln złotych, pochodzą z PO Rozwój Polski Wschodniej. - Ta kwota pozwala nam zamknąć montaż finansowy inwestycji - mówił marszałek Krzysztof Hetman. 75% środków na budowę mostu będzie pochodziło ze środków europejskich. 25% wyłożą samorządy województwa mazowieckiego i lubelskiego. - Budowa mostu na Wiśle w Kamieniu ma dla nas znaczenie priorytetowe. Zwiększa naszą dostępność w połączeniach komunikacyjnych z ośrodkami metropolitarnymi centralnej i zachodniej Polski. Już 100 lat temu wiedziano, że zwiększenie przepustowości na tym odcinku Wisły jest bardzo ważne - podkreślił marszałek Hetman.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando