mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 719 mln za dokończenie budowy A4 na Podkarpaciu

719 mln za dokończenie budowy A4 na Podkarpaciu

Wkrótce powinny ruszyć prace na niedokończonym, ponad 40-kilometrowy fragmencie autostrady A4 między Rzeszowem a Jarosławiem. Drogowcy wybrali najkorzystniejszą ofertę w przetargu na kwotę około 719 mln zł. Wpłynęła od konsorcjum firm Budimex S.A. i Strabag Sp. z o.o.

719 mln za dokończenie budowy A4 na Podkarpaciu

Drugą ofertę opiewającą na wartość 876,7 mln zł brutto złożyło konsorcjum firm z liderem, firmą Salini Polska Sp. z o.o.

Gdy nie będzie odwołań, dokumenty z postępowania przetargowego zostaną przekazane do kontroli Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku kontroli, kolejnym etapem będzie wniesienie przez wykonawcę zabezpieczenia należytego wykonania umowy, a następnie podpisanie umowy - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Nowy wykonawca, na dokończenie budowy tego ponad 41-kilometrowego odcinka autostrady A4, będzie miał  14 miesięcy (z czasu na ukończenie wyłączono okresy zimowe tj. 2 razy po 3 miesiące od 15 grudnia do 15 marca).

Nowy wykonawca zobowiązany będzie do wykonania tzw. Kamienia Milowego co oznacza, że w terminie 12 miesięcy od daty rozpoczęcia ukończy roboty i uzyska pozwolenia na użytkowanie w zakresie jednej jezdni autostrady A4 od węzła Rzeszów Wschód (bez węzła) do węzła Wierzbna, węzła Łańcut oraz węzła Przeworsk.

Zakres prac pozostałych do wykonania to m.in.:

- dokończenie niewielkiej części nasypów

- wykonanie warstw konstrukcji nawierzchni trasy głównej

- wykonanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bariery energochłonne, ekrany dźwiękochłonne

- prace wykończeniowe m.in. nasadzenia zieleni, wykonanie dróg serwisowych

W przypadków obiektów mostowych to na wszystkich wykonane zostały konstrukcje. Do dokończenia pozostały nasypy i dojazdy do obiektów oraz prace wykończeniowe polegające na wykonaniu nawierzchni oraz elementów brd.
 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.