mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 7 chętnych do budowy obwodnicy Ostródy

7 chętnych do budowy obwodnicy Ostródy

Siedmiu wykonawców złożyło oferty w przetargu na budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku Ostróda Północ-Ostróda Południe o dł. 9,7 km wraz z obwodnicą Ostródy w ciągu drogi krajowej nr 16 o dł. 8,7 km.

7 chętnych do budowy obwodnicy Ostródy
Inwestycja polegać będzie na budowie blisko 10 km odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz obiektów ochrony środowiska. Powstaną dwa węzły drogowe - „Ostróda  Północ” na przecięciu z drogą wojewódzką nr 530  i  „Ostróda Południe” na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 16. Wraz z budową odcinka drogi S7 zostanie zrealizowana w ciągu drogi krajowej nr 16 obwodnica Ostródy od skrzyżowania z DK15 w rejonie miejscowości Ornowo do węzła „Ostróda Południe”. Obwodnica Ostródy o długości 8,7 km będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Najtańszą ofertę złożyło polsko-włoskie konsorcjum (SALINI POLSKA, IMPREGILO, TODINI COSTRUZIONI GENERAL). Konsorcjum wyceniło prace na niespełna miliard złotych i czas budowy na 20 miesięcy. Najwyższa złożona oferta wyniosła ponad 1 mld 722 miliony złotych.

Podobne wiadomości:

Będzie dofinansowanie dla obwodnicy Ostródy

Będzie dofinansowanie dla obwodnicy Ostródy

Polskie drogi 2016-05-13

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Odświeżona Skoda Octavia Scout ma teraz większy prześwit i lepszą przyczepność. Wybraliśmy się nią poza asfaltowe drogi.
Mini Countryman Mini Countryman