mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 88 mln za budowę łącznika Świdnicy z autostradą A4

88 mln za budowę łącznika Świdnicy z autostradą A4

Budowa nowej drogi łączącej Świdnicę z drogą krajową nr 5 i dalej autostradą A4 będzie kosztowała 88 mln zł. Na taką sumę opiewa umowa podpisana z wykonawcą prac konsorcjum Heilit + Woerner i Strabag. Planowany łącznik między Świdnicą a autostradą A4 stanie się ważną częścią nowego układu komunikacyjnego na linii Wałbrzych – Świdnica – Żarów – autostrada A4. Budowa drogi powinna zakończyć się w 2011 roku.

88 mln za budowę łącznika Świdnicy z autostradą A4
Inwestycja obejmuje budowę drogi powiatowej nr 3396D na odcinku pomiędzy drogą krajową nr 5 a drogą wojewódzką nr 382. Nowa droga będzie miała 17 kilometrów długości i na większości odcinków będzie dwupasmowa. Połączy ona ul. Stęczyńskiego (droga wojewódzka nr 382) w Świdnicy z drogą krajową nr 5. Dzięki niej mieszkańcy Świdnicy, Jaworzyny Śląskiej oraz Żarowa będą mogli szybciej i bezpieczniej dojechać do autostrady A4. Nowa trasa ułatwi też funkcjonowanie zakładów ulokowanych w podstrefach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Świdnicy i Żarowie.

Budowa pochłonie 88 milionów złotych. Do 50% kosztów kwalifikowanych tej inwestycji pokryje dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 (RPO WD. Pieniądze na budowę łącznika Świdnicy z autostradą władze regionu zaplanowały także w budżecie województwa w ramach Wieloletniego Programu Inwestycyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Jest to kolejna inwestycja, po obwodnicy Szczawna Zdroju oraz  budowie łącznika drogi wojewódzkiej nr 379 z ul. Uczniowską w Wałbrzychu, w ramach zadania „Skomunikowanie Wałbrzycha i Świdnicy z A4”, na które samorząd województwa zaplanował kwotę blisko 220 mln zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~de 2010-05-06

Konczy sie za lazanami, bo tam juz jest kawelek nowej drogi. A cala droga bedzie wygladac wlasnie tak jak ten juz istniejacy kawalek. Czyli jednopasmowa ze skrzyzowaniami i zjazdami na pola. No i na trasie bedzie chyba z 5 rond. Fragmenty dwupasmowe beda wlasnie na dojezdzie do nich. Dlaczego? Bo 500m przed rondem bedzie ograniczenie do 50km/h, a kazdy bedzie chcial wyprzedzic tam TiRa, wiec beda sie tam regularnie czaic wasaci panowie w zielonej Vectrze. I tak Murdzek bedzie sobie budzet latal...

~wlodzimierz 2010-04-29

Brawo na konto Starosty Świdnickiego, że ta droga w końcu ruszy ! Sa tylko pewne pytana wynikające z mało precyzyej informacji w artykule. Droga ma mieć "tylko" 13,05 km, a nie jak jest napisane 17 km. Dlaczego nie zaprojektowano jej do samej DK nr 5, a tylo za wioskę Łażany.Drugie pytanie dotyczy na jakiej długości będzie drogą dwupasmową, a na jakiej jednopasmową (dotyczy oczywiście jednego kierunku, pisanie o drodze czteropasmowej jest dyletanctwem- można by pomyśleć, że wyprzedzanie będzie trzecim lub czwartym pasem :) ). Może ktoś zna odpowiedź na te pytania. Pozdrawiam wszystkim oczekujących na tą drogę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.