mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 88 mln za budowę łącznika Świdnicy z autostradą A4

88 mln za budowę łącznika Świdnicy z autostradą A4

Budowa nowej drogi łączącej Świdnicę z drogą krajową nr 5 i dalej autostradą A4 będzie kosztowała 88 mln zł. Na taką sumę opiewa umowa podpisana z wykonawcą prac konsorcjum Heilit + Woerner i Strabag. Planowany łącznik między Świdnicą a autostradą A4 stanie się ważną częścią nowego układu komunikacyjnego na linii Wałbrzych – Świdnica – Żarów – autostrada A4. Budowa drogi powinna zakończyć się w 2011 roku.

88 mln za budowę łącznika Świdnicy z autostradą A4
Inwestycja obejmuje budowę drogi powiatowej nr 3396D na odcinku pomiędzy drogą krajową nr 5 a drogą wojewódzką nr 382. Nowa droga będzie miała 17 kilometrów długości i na większości odcinków będzie dwupasmowa. Połączy ona ul. Stęczyńskiego (droga wojewódzka nr 382) w Świdnicy z drogą krajową nr 5. Dzięki niej mieszkańcy Świdnicy, Jaworzyny Śląskiej oraz Żarowa będą mogli szybciej i bezpieczniej dojechać do autostrady A4. Nowa trasa ułatwi też funkcjonowanie zakładów ulokowanych w podstrefach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Świdnicy i Żarowie.

Budowa pochłonie 88 milionów złotych. Do 50% kosztów kwalifikowanych tej inwestycji pokryje dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 (RPO WD. Pieniądze na budowę łącznika Świdnicy z autostradą władze regionu zaplanowały także w budżecie województwa w ramach Wieloletniego Programu Inwestycyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Jest to kolejna inwestycja, po obwodnicy Szczawna Zdroju oraz  budowie łącznika drogi wojewódzkiej nr 379 z ul. Uczniowską w Wałbrzychu, w ramach zadania „Skomunikowanie Wałbrzycha i Świdnicy z A4”, na które samorząd województwa zaplanował kwotę blisko 220 mln zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~de 2010-05-06

Konczy sie za lazanami, bo tam juz jest kawelek nowej drogi. A cala droga bedzie wygladac wlasnie tak jak ten juz istniejacy kawalek. Czyli jednopasmowa ze skrzyzowaniami i zjazdami na pola. No i na trasie bedzie chyba z 5 rond. Fragmenty dwupasmowe beda wlasnie na dojezdzie do nich. Dlaczego? Bo 500m przed rondem bedzie ograniczenie do 50km/h, a kazdy bedzie chcial wyprzedzic tam TiRa, wiec beda sie tam regularnie czaic wasaci panowie w zielonej Vectrze. I tak Murdzek bedzie sobie budzet latal...

~wlodzimierz 2010-04-29

Brawo na konto Starosty Świdnickiego, że ta droga w końcu ruszy ! Sa tylko pewne pytana wynikające z mało precyzyej informacji w artykule. Droga ma mieć "tylko" 13,05 km, a nie jak jest napisane 17 km. Dlaczego nie zaprojektowano jej do samej DK nr 5, a tylo za wioskę Łażany.Drugie pytanie dotyczy na jakiej długości będzie drogą dwupasmową, a na jakiej jednopasmową (dotyczy oczywiście jednego kierunku, pisanie o drodze czteropasmowej jest dyletanctwem- można by pomyśleć, że wyprzedzanie będzie trzecim lub czwartym pasem :) ). Może ktoś zna odpowiedź na te pytania. Pozdrawiam wszystkim oczekujących na tą drogę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.