mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 8 kilometrów Zachodniej Obwodnicy Poznania

8 kilometrów Zachodniej Obwodnicy Poznania

Oddano do ruchu pierwszy odcinek Zachodniej Obwodnicy Poznania czyli ekspresowej drogi S11.  Oddany fragment liczy nieco ponad 8 km i biegnie pomiędzy węzłem Swadzim a węzłem Dąbrówka. Na kolejny odcinek, łączący obwodnicę z autostradą A2, trzeba poczekać do maja 2012 roku.

8 kilometrów Zachodniej Obwodnicy Poznania
Nowo wybudowana trasa to 8 kilometrowy odcinek dwujezdniowej drogi ekspresowej od węzła „Swadzim” nad drogą krajową 92, przez węzeł „Zakrzewo” nad drogą 307 do węzła „Dąbrówka”. W maju przyszłego roku oddany zostanie do użytku fragment łączący zachodnią obwodnicę z autostradą A2 wraz z węzłem „Głuchowo”, a w 2013 roku kierowcy pojadą całą 14 kilometrową obwodnicą Poznania aż do Złotkowa.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Via Baltica - wielu chętnych na budowę odcinka

Via Baltica - wielu chętnych na budowę...

Polskie drogi 2017-08-11

Komentuj:

~Nikol 2011-11-30

szkoda ze tak pozno i ze tak maly odcinek jest oddane . We wroclawiu S5 obwodnica 25 km wykonanow 2 lata z Najwieksdzym moscie i calo obwodnioca jest na palach. Niestety nie macie sie czym pochwalc z ta malutka obwodnioca

Jotgie 2011-11-29

Ale też nie do końca masz rację - na środkowym brakującym odcinku nie ma żadnych węzłów, więc realne jest wybudowanie go w ciągu max. roku.

Jotgie 2011-11-29

Masz rację. Bez tego środkowego odcinka będzie to wyłącznie ekspresówka dla kilku małych gmin, by wygodnie mogli dojechać do Swadzimia do Aschuana na zakupy. Jak na razie to raczej "droga donikąd"! No i "boli" fakt, że Wrocek potrafił sobie odpowiednio załatwić AOW a niebawem S8 do Oleśnicy a Poznaniowi zupełnie BEZ SENSU wycięto środki na ŚRODKOWY ODCINEK EKSPRESÓWKI!

Jotgie 2011-11-29

Cała Obwodnica od Złotkowa do Gołuchowa będzie miała 27,1 km (w 2013 roku) a nie - jak napisano w artykule - 14 km. 14 km to tylko od węzła Swadzim do Gołuchowa.

~kierowca 2011-11-29

Źle mnie zrozumiałeś - obwodnicę podzielono na trzy odcinki z czego nie rozpoczęto jeszcze budowy środkowego (jest już DŚU czy nawet pozwolenie na budowę ale w międzyczasie obcięto finansowanie) więc gminy Rokietnica i wieś Złotkowo będą od 2012 połączone prawdziwą drogą ekspresową (odpcineke północny). A później będziemy czekać na środkwy (na kasę plus co najmniej dwa lata budowy). Z Wrocławiem i Pozaniem chodziło że jak GDDKiA funduje drogę ekspresową miejscowościom po 5 tys. mieszkańców to spieszę donieść że na takie połączenie czekają z utęskinieniem na odcinku Poznań - Wrocław (i jak mniemam wielu innych)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech