mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 8 miesięcy na obwodnicę Tyńca Małego

8 miesięcy na obwodnicę Tyńca Małego

Wrocławski oddział GDDKiA otworzył oferty na budowę obwodnicy Tyńca Małego w ciągu drogi krajowej nr 35.. Do przetargu stanęło 12 firm. Najtańszą ofertę o wartości ok. 60,5 mln zł złożyło konsorcjum firm Herman Kirchner/Heilit Woerner, najdroższą zaś Mostostal Warszawa – ok. 86 mln zł. GDDKiA na budowę obwodnicy planowała przeznaczyć ok. 111 mln zł. Obwodnica zostanie wybudowana w ciągu 8 m-cy od dnia podpisania umowy.

8 miesięcy na obwodnicę Tyńca Małego
5-kilometrowa obwodnica Tyńca Małego będzie budowana na południowy-zachód od Wrocławia w gminie Kobierzyce w ciągu  drogi  krajowej  nr 35. Obwodnica będzie przebiegać po północnej i  zachodniej stronie miejscowości. Prowadzona będzie przez tereny pól uprawnych omijając zabudowania.

Celem  inwestycji jest  wyprowadzenie ruchu  tranzytowego  z miejscowości a co  za tym idzie uspokojenie ruchu lokalnego,  polepszenie warunków życia mieszkańców. Obwodnica będzie pełniła również funkcję obsługową dla Tarnobrzeskiej Specjalnej strefy  Ekonomicznej  zlokalizowanej na terenie gminy Kobierzyce.

Podobne wiadomości:

45 lat później – Mustang GT350

auto motor i sport 0000-00-00

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.