mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 8 miesięcy na obwodnicę Tyńca Małego

8 miesięcy na obwodnicę Tyńca Małego

Wrocławski oddział GDDKiA otworzył oferty na budowę obwodnicy Tyńca Małego w ciągu drogi krajowej nr 35.. Do przetargu stanęło 12 firm. Najtańszą ofertę o wartości ok. 60,5 mln zł złożyło konsorcjum firm Herman Kirchner/Heilit Woerner, najdroższą zaś Mostostal Warszawa – ok. 86 mln zł. GDDKiA na budowę obwodnicy planowała przeznaczyć ok. 111 mln zł. Obwodnica zostanie wybudowana w ciągu 8 m-cy od dnia podpisania umowy.

8 miesięcy na obwodnicę Tyńca Małego
5-kilometrowa obwodnica Tyńca Małego będzie budowana na południowy-zachód od Wrocławia w gminie Kobierzyce w ciągu  drogi  krajowej  nr 35. Obwodnica będzie przebiegać po północnej i  zachodniej stronie miejscowości. Prowadzona będzie przez tereny pól uprawnych omijając zabudowania.

Celem  inwestycji jest  wyprowadzenie ruchu  tranzytowego  z miejscowości a co  za tym idzie uspokojenie ruchu lokalnego,  polepszenie warunków życia mieszkańców. Obwodnica będzie pełniła również funkcję obsługową dla Tarnobrzeskiej Specjalnej strefy  Ekonomicznej  zlokalizowanej na terenie gminy Kobierzyce.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport