mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A18...od krajowki do autostrady

A18...od krajowki do autostrady

29 czerwca 2009 r. ogłoszony został przetarg ograniczony na przebudowę południowej jezdni drogi krajowej nr 18. Zakres zadania obejmuje dostosowanie drogi krajowej nr 18 do parametrów autostrady poprzez przebudowę jezdni południowej (rozebranie istniejącej i budowa nowej, betonowej nawierzchni jezdni).

A18...od krajowki do autostrady
Zadanie obejmujące przebudowę łącznie ponad 70 km podzielone zostało na trzy pododcinki:
  • pierwszy od węzła „Olszyna” do węzła „Żary”- odcinek o długości ponad 23 km,
  • drugi od węzła „Żary” do granicy województwa lubuskiego i dolnośląskiego o długości 26,1 km, 
  • trzeci od granicy województwa lubuskiego i dolnośląskiego do węzła „Golnice” (woj. dolnośląskie) o długości ponad 21,5 km.


Planowane rozpoczęcie robót przewiduje się na wiosnę 2010 r.

 

Zobacz jak wcześniej wyglądały prace przy przyszłej A18

 


Podobne wiadomości:

GDDKiA: A2 Stryków ? Konotopa zgodnie z planem

GDDKiA: A2 Stryków ? Konotopa zgodnie z...

Polskie drogi 2009-07-01

Autostrada A2 do remontu

Autostrada A2 do remontu

Polskie drogi 2009-04-02

Komentuj:

~~Bonus 2009-07-06

Oddania do użytku he. Dobrze, że sprawdzam od razu to, co wypociłem ;)

~~Bonus 2009-07-06

Żeby taka droga miała parę lat spóźnienia.... Widać nasz "porządek organizacyjny". Ten odcinek, a także np. obwodnica A-1 Łodzi Tuszyn-Stryków, mogły i powinny były powstać już wiele, wiele lat temu. DLa tego odcinka, jak pamiętam, ostatni termin ostateczny oddania do budowy to był rok 2010. Okazuje się, że zaczną... wiosną 2010. to własnie nasze realia. Dobrze, że nowa jezdnia południowa w ogóle i wreszcie powstaje.

~KK 2009-07-05

Wreszcie! Bo już rozwaliłem dwa zawieszenia na tych dziurach.

~mmm 2009-07-05

jak czytamy takie posty jak Twoj, panie Myslacy, to aż się nie chce nic więcej pisac. Tacy jak Ty wiedza wszystko najlepiej, co gorsza - gardza innymi. Te twoje gadki szmatki o grillowaniu itp - zalosne....

~myślący 2009-07-03

Macieju66 rozumiem że przed nazwiskiem WASIKA zapomniałeś dodać K na początku. Ale tak poważnie to może niezły pomysł z brakiem pasów awaryjnych, na których w naszym kraju miast zepsutych aut wystawają handlujący runem pobliskich zarośli, panienki bez powodzenia w ogłoszeniach matrymonialnych oraz dziarscy potomkowie POLSKICH chłopów pańszczyźnianych gwałtownie przeniesionych z obory do ,,bloku", uważający że to doskonałe miejsce do grilowania że śwagrem i dziećmi. Aha zapomniałem o idących tymże pasem w przekonaniu że to chodnik. A zupełnie poważnie polecam wędrówki po Europie - podróże kształcą - i odkrycie prawdy utajono-objawionej że w innych krajach autostrady też niekiedy nie mają pasa awaryjnego (osoby chcące pisać o trudnych warunkach terenowych itp rzeczach nieprawdziwych proszę uprzejmie o niekontyunowanie wątku z powodu braku racji)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando