Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A1 Grudziądz -Toruń pierwsze projekty

A1 Grudziądz -Toruń pierwsze projekty

Ruszą prace projektowe przy kolejnym odcinku A1. GDDKiA podpisała umowy na opracowanie materiałów do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, projektu budowlanego i projektu wykonawczego, dokumentacji przetargowej i kosztorysu inwestorskiego a także pełnienie nadzoru autorskiego dla autostrady A1 na odcinku Nowe Marzy - Czerniewice.

A1 Grudziądz -Toruń pierwsze projekty

Umowa została podpisana z konsorcjum firm Transprojekt Gdański Sp. z o. o., i
Biura projektowo-badawczego dróg i mostów Sp. z o. o. Transprojekt Warszawa. Wartość umowy brutto wynosi ponad 38 mln zł.

Z przedstawianych przez sektor transportu harmonogramów wynika, że przetarg na wykonawcę budowy ogłoszony będzie w styczniu 2008 r. Zakończenie realizacji przewidziane jest na jesień 2010 roku.

Przeczytaj także:

Drogi za 120 mld zł (2006-07-27)

Autostrada A1 będzie na czas (2006-07-03)

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~rotor 2006-08-10

Wydaje mi się, że bardziej Jędrzychowice-Krzyzowa. To tylko 50km, a w naszym kraju to aż 50km. Bardzo potrzebny ten odcinek. Mógłbym bez przeszkód (?) jechac z Krakowa aż do Holandii i dalej.

~~Bonus 2006-08-10

hmm... troszkę późno. Fakt, że przetarg już w styczniu 2008. Ja jednak wolałbym, żeby strategiczne odcinki były gotowe już wcześniej, tak jak jeszcze niedawno była mowa o tym, że A1 Tuszyn-Stryków będzie gotowa w 2008, podobny termin miał mieć cały odcinek z Gliwic do granicy w Gorzyczkach oraz przebudowa na autostradę DK1 Piotrków- Częstochowa i w końcu ten właśnie odcinek. Cała A1 mogłaby być gotowa nawet w 2011 a sam termin 2010r będzie baaaaaardzo trudny do realizacji, jedynym ratunkiem jest nieprzerwane finansowanie na wszystkich odcinkach, do tej pory niewypróbowane nawet w naszym kraju, o skali już nie wspomnę. Pozdrawiam wszystkich i proponuje zajrzeć na stronę wikipedii o autostradach w Polsce. Tam wymienione przeze mnie odcinki mają wciąż w większości termin 2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Denza 400 - chiński
Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera
Chiński rynek motoryzacyjny jest bardzo chłonny, co wykorzystują producenci. Na dodatek nie obowiązują tam restrykcyjne normy dotyczące spalania, dlatego jest to idealne miejsce do sprzedawania starszych technologii przez zachodnie koncerny. Takim przykładem jest Denza 400, produkowany przy udziale Daimlera.