mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A1 Grudziądz -Toruń pierwsze projekty

A1 Grudziądz -Toruń pierwsze projekty

Ruszą prace projektowe przy kolejnym odcinku A1. GDDKiA podpisała umowy na opracowanie materiałów do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, projektu budowlanego i projektu wykonawczego, dokumentacji przetargowej i kosztorysu inwestorskiego a także pełnienie nadzoru autorskiego dla autostrady A1 na odcinku Nowe Marzy - Czerniewice.

A1 Grudziądz -Toruń pierwsze projekty

Umowa została podpisana z konsorcjum firm Transprojekt Gdański Sp. z o. o., i
Biura projektowo-badawczego dróg i mostów Sp. z o. o. Transprojekt Warszawa. Wartość umowy brutto wynosi ponad 38 mln zł.

Z przedstawianych przez sektor transportu harmonogramów wynika, że przetarg na wykonawcę budowy ogłoszony będzie w styczniu 2008 r. Zakończenie realizacji przewidziane jest na jesień 2010 roku.

Przeczytaj także:

Drogi za 120 mld zł (2006-07-27)

Autostrada A1 będzie na czas (2006-07-03)

 


Podobne wiadomości:

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

~rotor 2006-08-10

Wydaje mi się, że bardziej Jędrzychowice-Krzyzowa. To tylko 50km, a w naszym kraju to aż 50km. Bardzo potrzebny ten odcinek. Mógłbym bez przeszkód (?) jechac z Krakowa aż do Holandii i dalej.

~~Bonus 2006-08-10

hmm... troszkę późno. Fakt, że przetarg już w styczniu 2008. Ja jednak wolałbym, żeby strategiczne odcinki były gotowe już wcześniej, tak jak jeszcze niedawno była mowa o tym, że A1 Tuszyn-Stryków będzie gotowa w 2008, podobny termin miał mieć cały odcinek z Gliwic do granicy w Gorzyczkach oraz przebudowa na autostradę DK1 Piotrków- Częstochowa i w końcu ten właśnie odcinek. Cała A1 mogłaby być gotowa nawet w 2011 a sam termin 2010r będzie baaaaaardzo trudny do realizacji, jedynym ratunkiem jest nieprzerwane finansowanie na wszystkich odcinkach, do tej pory niewypróbowane nawet w naszym kraju, o skali już nie wspomnę. Pozdrawiam wszystkich i proponuje zajrzeć na stronę wikipedii o autostradach w Polsce. Tam wymienione przeze mnie odcinki mają wciąż w większości termin 2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów
FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów
Amerykańsko-włoski koncern nie ma ostatnio szczęścia. Po zamieszaniu z wybierakiem skrzyni biegów i domniemanym fałszowaniem zużycia paliwa, trafiła się kolejna wpadka.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech