mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A1 Pyrzowice-Piekary wkrótce dla kierowców

A1 Pyrzowice-Piekary wkrótce dla kierowców

Wkrótce przybędzie 16 nowych kilometrów na autostradowej mapie Polski. Na budowanym przez Budimex odcinku autostrady A1 Pyrzowice – Piekary Śląskie do wykonania pozostały jedynie oznakowanie poziome oraz prace porządkowe.  Wszystko wskazuje na to, że A1 zostanie udostępniona kierowcom przed kontraktowym terminem zakończenia prac, tj. przed 16 czerwca.

A1 Pyrzowice-Piekary wkrótce dla kierowców
Na autostradzie trwają już kontrole straży pożarnej i sanepidu. Po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie od Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego GDDKiA podejmie decyzję o oddaniu trasy do ruchu.

Umowa z katowickim oddziałem GDDKiA na budowę autostrady A1 na odcinku Pyrzowice – Piekary Śląskie, o wartości 1,5 mld złotych netto, została podpisana 27 lipca 2009 roku. W ramach kontraktu, poza ponad 16- kilometrowym odcinkiem autostrady, Budimex wybudował dwa węzły autostradowe – Pyrzowice i Piekary, 19 obiektów mostowych (osiem wiaduktów drogowych, osiem wiaduktów autostradowych, dwa mosty autostradowe i jeden wiadukt kolejowy), drogi dojazdowe oraz dwa MOP-y (miejsca obsługi podróżnych).

Warto zwrócić uwagę na fakt, że autostrada została zbudowana w specyficznym terenie,  rejon Piekar Śląskich i Pyrzowic to tereny górnicze. Na niektórych odcinkach konieczne było wzmocnienie podłoża oraz montaż elektronicznego systemu pomiaru przemieszczeń poziomych i pionowych. W miejscach tzw. anomalii gruntowych należało wypełnić pustki i zapadliska po wcześniejszej eksploatacji górniczej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~xeper 2012-05-26

może i bytom jest mały, ale kto nie zna tych miejscowości i specyfiki aglomeracji niech nic nie mówi. Cały ten rejon to tak naprawdę jedno ogromne miasto.

~gosc 2012-05-12

Bezplatne obwodnice sa tylko dla duzych miast, takich jak Poznan, Wroclaw, Lodz i inne metropolie. Bytom, Piekary, Gliwice to sa stosunkowo male miejscowosci.

~obser-1 2012-05-11

Ciekaw jestem co z tą obietnicą bezpłatnych obwodnic autostradowych ogłoszonych hucznie w wyborach parlamentarnych i Prezydenckich a gdzie jest pan Tomczykiewicz który obiecywał w wyborach mocne poparcie regionu w sprawie w/w bo w radiu Katowice już w marcu br. taki huczny nie był gdy był spytany przez redaktora prowadzącego audycje "PANIE POŚLE KTO WAM TERAZ PRZESZKADZA W PODJĘCIU DECYZJI- NIE UMIAŁ ZNALEŚĆ ODPOWIEDZI I POWIEDZIEĆ RADIO SŁUCHACZOM JEDNO ZNCZNIE CO Z WOLNYMI PRZEJAZDAMI "

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.