mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A1 Pyrzowice-Piekary wkrótce dla kierowców

A1 Pyrzowice-Piekary wkrótce dla kierowców

Wkrótce przybędzie 16 nowych kilometrów na autostradowej mapie Polski. Na budowanym przez Budimex odcinku autostrady A1 Pyrzowice – Piekary Śląskie do wykonania pozostały jedynie oznakowanie poziome oraz prace porządkowe.  Wszystko wskazuje na to, że A1 zostanie udostępniona kierowcom przed kontraktowym terminem zakończenia prac, tj. przed 16 czerwca.

A1 Pyrzowice-Piekary wkrótce dla kierowców
Na autostradzie trwają już kontrole straży pożarnej i sanepidu. Po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie od Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego GDDKiA podejmie decyzję o oddaniu trasy do ruchu.

Umowa z katowickim oddziałem GDDKiA na budowę autostrady A1 na odcinku Pyrzowice – Piekary Śląskie, o wartości 1,5 mld złotych netto, została podpisana 27 lipca 2009 roku. W ramach kontraktu, poza ponad 16- kilometrowym odcinkiem autostrady, Budimex wybudował dwa węzły autostradowe – Pyrzowice i Piekary, 19 obiektów mostowych (osiem wiaduktów drogowych, osiem wiaduktów autostradowych, dwa mosty autostradowe i jeden wiadukt kolejowy), drogi dojazdowe oraz dwa MOP-y (miejsca obsługi podróżnych).

Warto zwrócić uwagę na fakt, że autostrada została zbudowana w specyficznym terenie,  rejon Piekar Śląskich i Pyrzowic to tereny górnicze. Na niektórych odcinkach konieczne było wzmocnienie podłoża oraz montaż elektronicznego systemu pomiaru przemieszczeń poziomych i pionowych. W miejscach tzw. anomalii gruntowych należało wypełnić pustki i zapadliska po wcześniejszej eksploatacji górniczej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Audi A1, Citroen DS3, Mini Coupe, Peugeot...

auto motor i sport 0000-00-00

Ostry charakter w standardzie. Nazbierało się małych, lekko szalonych samochodów. Oto nasz krótki przegląd - Audi A1 Sportback, Citroën DS3, Mini Coupé, Peugeot RCZ i Volkswagen Beetle. Tu i teraz, w najmocniejszych wersjach. Takie małe akwarium z piraniami.

Komentuj:

~xeper 2012-05-26

może i bytom jest mały, ale kto nie zna tych miejscowości i specyfiki aglomeracji niech nic nie mówi. Cały ten rejon to tak naprawdę jedno ogromne miasto.

~gosc 2012-05-12

Bezplatne obwodnice sa tylko dla duzych miast, takich jak Poznan, Wroclaw, Lodz i inne metropolie. Bytom, Piekary, Gliwice to sa stosunkowo male miejscowosci.

~obser-1 2012-05-11

Ciekaw jestem co z tą obietnicą bezpłatnych obwodnic autostradowych ogłoszonych hucznie w wyborach parlamentarnych i Prezydenckich a gdzie jest pan Tomczykiewicz który obiecywał w wyborach mocne poparcie regionu w sprawie w/w bo w radiu Katowice już w marcu br. taki huczny nie był gdy był spytany przez redaktora prowadzącego audycje "PANIE POŚLE KTO WAM TERAZ PRZESZKADZA W PODJĘCIU DECYZJI- NIE UMIAŁ ZNALEŚĆ ODPOWIEDZI I POWIEDZIEĆ RADIO SŁUCHACZOM JEDNO ZNCZNIE CO Z WOLNYMI PRZEJAZDAMI "

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.