mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A1 Rząsawa - Blachownia powstanie za 703,3 mln zł

A1 Rząsawa - Blachownia powstanie za 703,3 mln zł

Generalna Dyrekcja wybrała wykonawcę odcinka autostrady A1 od węzła Rząsawa do węzła Blachownia. Ten fragment autostrady wybuduje konsorcjum firm Salini Polska, Salini Impregilo oraz Todini Costruzioni.

A1 Rząsawa - Blachownia powstanie za 703,3 mln zł
Najkorzystniejsza oferta na zaprojektowanie i wybudowanie liczącego 20,3 km fragmentu A4 w województwie śląskim opiewa na kwotę 703,3 mln zł. Wybrane konsorcjum firm zadeklarowało realizację zadania w 33 miesiące i udzielenie 10-letniej gwarancji.

W ramach kontraktu ma zostać zaprojektowany i wybudowany odcinek autostrady A1 o długości 20,3 km. Oprócz samej drogi powstaną węzły Rząsawa i Blachownia. Na inwestycji zostanie zastosowana nawierzchnia betonowa. Zadanie jest jednym z czterech postępowań przetargowych przeprowadzanych dla zadania budowy autostrady A1 na odcinku Rząsawa - Pyrzowice o łącznej długości 56,9 km.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

~Jędrek 2015-07-24

Fajnie, niech się rozwija Polska jak długa i szeroka :). Kolejne kilometry autostrad są nam bardzo potrzebne, chociaż, co oczywiste, i tak jest sporo lepiej, niż kilka lat temu. Dobrze też, że zdecydowano się zastosować nawierzchnię z betonu. Według wszelkich badań długo wytrzymuje bez remontów, co przekłada się na oszczędność pieniędzy. Dobrze więc, że inwestujemy też w ten rodzaj dróg.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.