Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A1 Sośnica - Bełk otwarcie ofert

A1 Sośnica - Bełk otwarcie ofert

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o otwarciu ofert w przetargu ograniczonym, którego przedmiotem jest budowa autostrady A-1 na odcinku Sośnica - Bełk.

A1 Sośnica - Bełk otwarcie ofert


W przetargu swoje oferty złożyły cztery firmy:

  • Buidimex - Dromex S.A. Warszawa - ponad 310 mln EUR
  • Strabag Sp. z o.o. Warszawa, Strabag AG, Heilit+Woerner Bau GmbH - ponad 327 mln EUR
  • J&P - AVAX S.A, Grecja - ponad 213 mln EUR
  • DTP Terrassement S.A., Francja - ponad 291 mln EUR.

Przypomnijmy, koszt kwalifikowany projektu wynosi ponad 239,6 mln EUR. Projekt będzie współfinansowany przy udziale środków pochodzących z Funduszu Spójności (82%) i ze środków będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

W ramach zadania powstanie odcinek autostrady z nawierzchnią w technologii betonu asfaltowego  i SMA. Dodatkowo powstanie system dróg poprzecznych i dojazdowych, 2 miejsca obsługi podróżnych, 3 punkty poboru opłat na autostradzie, 3 węzły "Knurów", "Dębieńsko", "Bełk". Zadanie przewiduje m.in. budowę 14 wiaduktów, 12 mostów i przejścia podziemnego dla pieszych.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w procesie finansowania inwestycji drogowych współpracuje z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym i Unią Europejską. Współpraca ta jest realizowana poprzez Fundusz Spójności (d.ISPA) w przypadku kilku inwestycji jak np. budowa drogi ekspresowej S-8, odcinek Radzymin - Wyszków wraz z obwodnicą Wyszkowa, budowa drogi ekspresowej S1 Bielsko Biała - Skoczów - Cieszyn. 

Przeczytaj także:

Asfalt na A1 (2006-09-26)

A1 Grudziądz -Toruń pierwsze projekty (2006-08-10)

Za cztery lata pojedziemy A1 (2006-05-17)

Śląska autostrada A1 (2005-10-21)


 


Podobne wiadomości:

Asfalt na A1

Asfalt na A1

Polskie drogi 2006-09-26

Komentuj:

~rogacz 2007-06-07

ant....... s brak hanki szacunku dla zalogi wiem co robil w Gliwicach , kobieta zero niewolnica,i....., uwarzaicie, a ma tam przejść

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota na targach Paryż Motor Show
Toyota na targach Paryż Motor Show
Toyota szykuje trzy premiery na zbliżające się targi motoryzacyjne Paryż Motor Show. Na stoisku japońskiego producenta najważniejszym modelem będzie nowy crossover C-HR. Poza tym zobaczymy hybrydę plug-in oraz koncepcyjne auto z napędem wodorowym.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj