mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A1 Sośnica - Bełk otwarcie ofert

A1 Sośnica - Bełk otwarcie ofert

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o otwarciu ofert w przetargu ograniczonym, którego przedmiotem jest budowa autostrady A-1 na odcinku Sośnica - Bełk.

A1 Sośnica - Bełk otwarcie ofert


W przetargu swoje oferty złożyły cztery firmy:

  • Buidimex - Dromex S.A. Warszawa - ponad 310 mln EUR
  • Strabag Sp. z o.o. Warszawa, Strabag AG, Heilit+Woerner Bau GmbH - ponad 327 mln EUR
  • J&P - AVAX S.A, Grecja - ponad 213 mln EUR
  • DTP Terrassement S.A., Francja - ponad 291 mln EUR.

Przypomnijmy, koszt kwalifikowany projektu wynosi ponad 239,6 mln EUR. Projekt będzie współfinansowany przy udziale środków pochodzących z Funduszu Spójności (82%) i ze środków będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

W ramach zadania powstanie odcinek autostrady z nawierzchnią w technologii betonu asfaltowego  i SMA. Dodatkowo powstanie system dróg poprzecznych i dojazdowych, 2 miejsca obsługi podróżnych, 3 punkty poboru opłat na autostradzie, 3 węzły "Knurów", "Dębieńsko", "Bełk". Zadanie przewiduje m.in. budowę 14 wiaduktów, 12 mostów i przejścia podziemnego dla pieszych.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w procesie finansowania inwestycji drogowych współpracuje z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym i Unią Europejską. Współpraca ta jest realizowana poprzez Fundusz Spójności (d.ISPA) w przypadku kilku inwestycji jak np. budowa drogi ekspresowej S-8, odcinek Radzymin - Wyszków wraz z obwodnicą Wyszkowa, budowa drogi ekspresowej S1 Bielsko Biała - Skoczów - Cieszyn. 

Przeczytaj także:

Asfalt na A1 (2006-09-26)

A1 Grudziądz -Toruń pierwsze projekty (2006-08-10)

Za cztery lata pojedziemy A1 (2006-05-17)

Śląska autostrada A1 (2005-10-21)


 


Podobne wiadomości:

Asfalt na A1

Asfalt na A1

Polskie drogi 2006-09-26

Komentuj:

~rogacz 2007-06-07

ant....... s brak hanki szacunku dla zalogi wiem co robil w Gliwicach , kobieta zero niewolnica,i....., uwarzaicie, a ma tam przejść

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.