mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A1 Stryków - Tuszyn w 2013

A1 Stryków - Tuszyn w 2013

Ponad miliard złotych pochłonie projekt i budowa autostrady A1 na odcinku Stryków –Tuszyn. GDDKiA wybrała już projektantów oraz firmy, które zbudują i będą nadzorować prace na 40 kilometrowym odcinku autostrady A1. Umowa z wykonawcą projektu i prac budowlanych zostanie podpisana w styczniu. Nowym odcinkiem A1 pojedziemy nie wcześniej niż w drugiej połowie 2013 roku.

A1 Stryków - Tuszyn w 2013
9 grudnia 2010 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała najkorzystniejsze oferty w przetargu na projekt i budowę autostrady A1 Stryków – węzeł „Tuszyn” oraz na zarządzanie kontraktem na projekt i budowę autostrady A1 Stryków – węzeł „Tuszyn”, w tym pełnienie nadzoru nad projektowaniem i realizacją robót”. Wyboru dokonano na podstawie kryterium oceny ofert, którym była cena.  
W pierwszym postępowaniu jako najkorzystniejsza wybrana została oferta złożona przez konsorcjum firm, którego liderem jest firma Polimex-Mostostal S.A. Konsorcjum wyceniło prace na ponad 1,1 mld zł brutto.  

Planowany termin zawarcia umowy to styczeń 2011 r. Termin realizacji zamówienia to 32 miesiące od daty zawarcia umowy, okres realizacji zamówienia obejmuje również okresy zimowe.

 GDDKiA wybrała także zarządcę i nadzorcę dla projektu i budowy autostrady A1 Stryków – węzeł „Tuszyn”. Jako najkorzystniejsza wybrana została oferta złożona przez polsko-portugalskie konsorcjum firm (TPF PLANEGE – Consultores de Engenharia e Gestao S.A. i E&L Architects Sp. z o.o.). Konsorcjum otrzyma wynagrodzenie w wysokości  blisko 10 mln zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~wachacz 2010-12-17

Astrologu, i co z tego, ze mamy najwiekszy przyrost, skoro drogi w polsce to nadal totalne dno, podroz po nich to meczarnia i narazanie zycia ? naprawiono wiele drog gminnych i chwala chociaz za to, ale glowne drogi sluzace do komunikacji miedzy duzymi miastami sa w stanie beznadziejnym, zarowno jesli chodzi o ich stan techniczny jak i o bezpieczenstwo. podrozowanie po polskich drogach zajmuje 2 do 3 razy wiecej niz w kazdym innym kraju Europy.

~astra 2010-12-14

astrolog mylisz się: Na Węgrzech , Czechach I i Chorwacji może i wstrzymano ale te kraje mają co najmniej 60,70% docelowych inwestycji a Chorwacja jeszcze więcej. Polska nie ma ani jednej autostrady od A do Z. dopiero za 5 lat będzie z 60-70% o ile będą budować.

~astrolog 2010-12-14

Znowu sie odezwali dyzurni frustraci. Hej narzekajace placzki! Czy wiecie, ze w wiekszosci krajow, w ktorych prowadzono duze inwestycje drogowe, te prace zostaly wstrzymane? Wstrzymano praktycznie wiekszosc inwestycji w Czechach, na Slowacji, Wegrzech, Chorwacji. W Polsce w ostatnich 2 latach mielismy najwiekszy przyrost inwestycji drogowych w calej Europie. I choc sa ciecia, to nadal ogromne srodki ida na inwestycje drogowe.

~Gronostaj 2010-12-13

Czy z rygorem natychmiastowej wykonalności ?

~astelop 2010-12-13

Kiedy w koncu wsiadne w auto, wjade sobie u siebie na autostrade A4 i pojade na Śląsk, odbije na A1 i będe sobie jechał stałą prędkością (ok. 150km.h) do Trójmiasta? Kiedy? Czy to tak trudno wybudować jedną porządna droge Północ-Południe??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.