mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza ogłosić przetarg na brakujący odcinek autostrady A1 Tuszyn-Częstochowa jeszcze przed końcem tego miesiąca.

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg
W poniedziałek na konferencji prasowej GDDKiA poinformowała o ogłoszeniu przetargu planowanym na 28 czerwca, dotyczącym pięciu odcinków autostrady A1 Tuszyn-Częstochowa. Przetarg zostanie ogłoszony w formule projektuj i buduj. Dokumentacja jest już gotowa, ale przedstawiciele GDDKiA zamierzają ją zaktualizować, znaleźć trochę oszczędności, a przy okazji wprowadzić trochę innowacji.

Jakiś czas temu wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit poinformował, że Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów postanowił, że odcinek będzie realizowany ze środków Krajowego Funduszu Drogowego. Taka decyzja miała przyspieszyć realizację całego projektu. Poza tym wiceminister twierdzi, ze taki sposób finansowania jest tańszy przy założeniach, które zostały przyjęte dla partnerstwa prywatno-publicznego. Koszt budowy odcinka liczącego 80 km szacowano wcześniej na ok. 3,6 mld zł, ale podmioty, które zgłosiły chęć budowy, z którymi podpisano umowę, nie były w stanie zapewnić finansowania na realizację tej inwestycji.

Dyrektor GDKKiA poinformował, że jeszcze w czerwcu lub lipcu tego roku uda się jeszcze ogłosić przetarg na trasę S14. Otwarcie ofert cenowych w przetargu na budowę Zachodniej Obwodnicy Łodzi w ciągu S14 przeprowadzono na początku lutego tego roku. Najtańsze oferty przedstawił Budimeks, na łączną kwotę 1,58 mld zł brutto. Okazało się jednak, że ich wartość była wyższa niż kosztorys inwestora, dlatego przetarg został unieważniony.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Polska drogówka się zbroi - flota BMW 330i xDrive trafi pod koniec listopada na ulice. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania pozostałych oferentów, którzy proponowali takie modele jak Volkswagen Passat czy Skoda Superb.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic