mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A1 i A4 na finiszu

A1 i A4 na finiszu

Kierowcy mogą już korzystać z całego 25-kilometrowego odcinka autostrady A4/DK4 od Jarosławia Zachód do węzła Przemyśl w Radymnie. W nocy z piątku na sobotę pierwsi kierowcy ruszyli także 45-kilometrowym odcinkiem autostrady A1 z Torunia do Włocławka. W poniedziałek natomiast ok. godz. 15, spodziewane jest oddanie do ruchu kolejnego ponad 21-kilometrowego odcinka między Radymnem, a Korczową.

A1 i A4 na finiszu
Na pozostałych odcinkach autostrady A4 i A1 trwają prace. Jak wynika z raportu GDDKiA na pozostałym 19-kilometrowym fragmencie od Włocławka do Kowala kontynuowano prace na trasie głównej i obiektach mostowych. Prace prowadzono 7 dni w tygodniu i do późnych godzin nocnych.

Na budowie autostrady A1 od Strykowa do Tuszyna wykonywano kolejne warstwy nasypów i wykopów, trwały również dalsze prace przy stabilizacji podłoża gruntowego pod drogę główną. Wykonywano roboty przy przepustach skrzynkowych oraz kontynuowano prace na obiektach mostowych i wiaduktach.

Z kolei na budowanej autostradzie A4 pomiędzy Tarnowem i Dębicą udostępnione zostały dla  ruchu trzy drogi powiatowe z nowymi wiaduktami w miejscowościach: Brzozówka, Nowe i Jaźwiny. Przebudowano tu w sumie 2 km dróg powiatowych. Na estakadzie E-118 w Żyrakowie zabetonowano kolejne segmenty ustroju nośnego. Ułożono także 750 m warstwy wiążącej WMS. Na wszystkich odcinkach autostrady pracowało łącznie każdego dnia ok 600 osób i ok. 200 maszyn budowlanych.

Do ruchu węzeł Jarosław Zachód dzięki czemu kierowcy mogli skorzystać z całego 25-kilometrowego odcinka aż do węzła Przemyśl w Radymnie. W poniedziałek ok. godz. 15 spodziewane jest oddanie do ruchu kolejnego 21-kilometrowego odcinka między Radymnem, a Korczową. W minionym tygodniu zakończyły się prace związane z wykonaniem oznakowania poziomego. W sumie wykonano 42 km linii krawędziowych i segregacyjnych. Ułożono także warstwę wiążącą z betonu asfaltowego oraz warstwę ścieralną na dwóch obiektach. Na odcinku autostrady A4 od Rzeszowa do Jarosławia wykonawca prowadził prace związane z wykonywaniem oznakowania poziomego na węźle Jarosław Zachód. Kończył także montaż barier energochłonnych w pasie dzielącym na DK4.
Tematy w artykule: autostrady

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Utrudnienia na majówkę - GDDKiA radzi

Utrudnienia na majówkę - GDDKiA radzi

Polskie drogi 2016-05-02

Komentuj:

~marekoll 2013-12-25

... można narzekać i narzekać bez końca... to takie polskie ulubione zajęcie...

Jotgie 2013-12-23

...i na tym (prawie koniec). Nie będzie budowany w najbliższych latach odcinek A2 od Mińska do granicy, A1 od Piotrkowa do Pyrzowic. Całe Pomorze w liniach Szczecin => Gorzów => Toruń => Gdańsk to horror drogowy, który nie ma szans się zmienić w najbliższych 10 latach (budowa nie zostanie rozpoczęta w najbliższych 5 latach). Może powstanie obwodnica Koszalina. Podobnie cała "ściana wschodnia" - coś tam powstanie, ale nie do końca. Brakuje też w planach ekspresówki S12 przynajmniej na odcinku Piotrków - Radom a także S10 Toruń => Płońsk. S2 w Warszawie już się korkuje a jak powstanie dalszy odcinek i S17 do Lublina to będzie wiecznie zakorkowana. Brakuje drugiej, południowej obwodnicy Warszawy najbardziej na odcinku A2 => S17 Żyrardów => Mszczonów => Garwolin i dalej do Mińska... Ot, można by pisać i pisać!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.