mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A1 mobilizuje do inwestycji na drogach wojewódzkich

A1 mobilizuje do inwestycji na drogach wojewódzkich

Dzięki inwestycji - budowa autostrady A1 Grudziądz - Toruń - przebudowanych zostało także kilka fragmentów dróg wojewódzkich w kujawsko-pomorskim.  Po  opracowaniu projektu  powinny ruszyć też prace na DW nr 548 łączącej się z węzłem autostradowym w Lisewie.

A1 mobilizuje do inwestycji na drogach wojewódzkich
Autostrada pomiędzy Nowymi Marzami i Czerniewicami przecięła kilka wojewódzkich dróg. - Konieczne były więc także uzgodnienia inwestycji także z naszej strony – mówi dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. – Jeszcze na etapie projektu zapisane zostały budowy nowych szerokich wiaduktów   wraz z chodnikami. Oprócz tego wykonawca zbudował do nich dojazdy liczące kilkaset metrów. W ten sposób przebudowane zostały odcinki DW nr 543 w Gorzuchowie, DW nr 548 w Lisewie, DW nr 551 w Dźwierznie i DW nr 649 w Kiełbasinie.

W Lisewie powstał także węzeł umożliwiający wjazd lub zjazd z autostrady. Na razie to dobra wiadomość dla właścicieli pojazdów o masie całkowitej nie przekraczającej 15 ton. – Węzeł w Lisewie ma duże znaczenie dla kilku większych miast w północnej części województwa, miedzy innymi Chełmna, Świecia i Wąbrzeźna. Jednak obecny stan DW nr 548 nie pozwala wpuścić na nią ciężkiego ruchu. Ta trasa zbudowana ponad 30 lat temu nie ma odpowiedniej nośności. W czasie ostatniej zimy powstało na niej wiele przełomów. W tej chwili trwają prace nad projektem przebudowy tej drogi. Cały odcinek został  podzielony na dwa etapy: Wąbrzeźno-Lisewo i Lisewo-Stolno. Dzięki temu liczymy, że za rok - półtora będą mogły rozpocząć prace przy modernizacji chociaż jednego odcinka od autostrady do Wąbrzeźna. Wspólnie z marszałkiem województwa, Piotrem Całbeckim uznaliśmy to za jeden z naszych priorytetów.  – dodaje Mirosław Kielnik.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Oto najostrzejsze Audi A1

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

SteamArtMobile 2011-11-07

jedna inwestycja rozpoczęła drugą... ---------------------------------------------------------- Chcesz kompleksowo umyć swoje auto w każdym miejscu? Myjnia parowa z dojazdem do klienta!!! http://zamowmycie.pl

~Alfista 2011-11-07

Trzymamy kciuki, przyda się ta trasa. <br /> Obecny stan drogi jest wyraźnie niezadowalający. O ile na suchym asfalcie ograniczeniu ulega tylko komfort, to po deszczu trzeba uważać by nie ześlizgnąć się z drogi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.