mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A1 na swoim miejscu

A1 na swoim miejscu

„Nie widzę możliwości zmiany przebiegu autostrady A1” - odpowiedział Minister Transportu na interpelację bydgoskiego posła Walkowiaka, przekazaną do Kancelarii Sejmu RP.

A1 na swoim miejscu

Przypomnijmy, że 15 lutego bydgoski poseł Andrzej Walkowiak przedstawił w Sejmie swój pomysł na zmianę przebiegu budowanej autostrady A1 na odcinku Nowe Marzy-Czerniewice tak, by biegła ona wzdłuż zurbanizowanych terenów Bydgoszczy.

Kropkę nad „i” całej tej sprawie postawił Wiceminister Transportu Piotr Stomma, który w odpowiedzi na interpelację posła Walkowiaka pisze: „Proces lokalizacji autostrady na odcinku A1 Nowe Marzy - Toruń jest już zakończony. (...) W wyniku wieloletniego uzgadniania została wytyczona najkorzystniejsza trasa przebiegu autostrady i dla niej zostały w latach 1996-2005 wydane, przez właściwych wojewodów, decyzje o ustaleniu lokalizacji autostrady A1. (...) Obecnie wykonywany jest projekt budowlany i wykonawczy dla przedmiotowego odcinka. Planowany termin rozpoczęcia budowy tego odcinka to koniec 2008 r. W związku z powyższym nie widzę możliwości zmiany przebiegu autostrady A1”.

Przeczytaj także:

Przesunąć A1? (2007-02-27)

Autostradą A1 do Tczewa już jesienią? (2007-02-13)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostradą A1 do Tczewa już jesienią?

Autostradą A1 do Tczewa już jesienią?

Polskie drogi 2007-02-13

Komentuj:

~ha ha 2007-03-21

rusec : zgoda, oprócz tych "posłów w rządzie"

~rusec 2007-03-21

nie wiem po co wogole ta cala historia. widac jakich mamy poslow w rzadzie. przeciez tam juz sa wykupione wszystkie gruntu a plan ze A-1 pobiegnie przez torun byl ustalony bardzo dawno. i nagle jakich idiota sie budzi i mowi ze ma byc przez bydgoszcz. oszolom

~lekki 2007-03-21

może komuś zależy na opóźnieniu... ciekawe kto miłby w tym interes... mam swoje typy........

~Misiek 2007-03-20

Brawo Wiceminister Transportu! Gdyby nie daj Boże posłuchał sugestii tego śmiesznego posła to cała procedura trwałaby pewnie kilka lat co znacznie opóźniłoby budowę autostrady

~kris 2007-03-20

Jeśli A1 dla Torunia, to S5 i S10 dla Bydgoszczy! Klawo jak cholera...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.