mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A2 Stryków - Konotopa: pierwsze pozwolenia wydane

A2 Stryków - Konotopa: pierwsze pozwolenia wydane

Pierwsze pozwolenia na budowę dla autostrady A2 Stryków – Konotopa wydane. Niebawem podpisane zostaną kolejne. Budowa autostrady ruszy zgodnie z planem na przełomie września i października 2010 roku – zapowiada GDDKiA.

A2 Stryków - Konotopa: pierwsze pozwolenia wydane
11 sierpnia br. wojewoda mazowiecki wydał decyzję o pozwoleniu na budowę dla odcinka D1 autostrady A2 od Strykowa pod Łodzią do Konotopy w sąsiedztwie Warszawy. Wykonawcą tego odcinka jest firma Strabag. Z informacji uzyskanych przez GDDKiA w Mazowieckiem Urzędzie Wojewódzkim wynika, że w następnym tygodniu firma Strabag otrzyma również decyzję dla odcinka D2.  Dodatkowo 27 lipca br. Strabag otrzymał już pozwolenia na budowę Miejsc Obsługi Podróżnych i Punktów Poboru Opłat. MOP na odcinku realizowanym przez Strabag, a także MOP-y na innych odcinkach autostrady A2 będą gotowe równocześnie z otwarciem autostrady A2, w czerwcu 2012 roku.

Pozostali wykonawcy autostrady A2 na odcinkach A, B, C i E, zgodnie z terminami kontraktowymi planują uzyskać pozwolenia na budowę pod koniec września br. Zgodnie z kontraktem prawomocne decyzje o pozwoleniu na budowę wykonawcy zobligowani są uzyskać w nieprzekraczalnym terminie do 5 października 2010 r.

92-kilometrowa autostrada A2 połączy Stryków z Konotopą w czerwcu 2012 roku. Inwestycja zostanie zrealizowana kosztem 3,2 mld zł, przy kosztorysie ma poziomie 5,7 mld zł. Tym samym GDDKiA osiągnęła przy tym kontrakcie oszczędność na poziomie 2,5 mld zł.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~pawel_p 2010-08-14

Nie przesądzajmy może sprawy, że cokolwiek osiągnięto, bo przez dwa lata (oby tylko tyle trwała budowa tego odcinka) wiele może się wydarzyć (kryzys, zmiana rządu, nielegalne ustawienie krzyża na trasie budowy, wykonawca złoży wniosek o dopłatę, bo zmieniły się ceny, zerwanie umowy z wykonawcą w wyniku opóźnień, okaże się, że jest mnóstwo niedoróbek, etc.). Niech więc najpierw zakończy się budowa tego odcinka, a potem będziemy się chwalić ile oszczędzono. Bo potem wyjdzie, że oszczędność była, i owszem, ale kosztem jakości i znowu będzie syf, że oto Polska właśnie, że tak to tylko w Polsce być może itd. Pozdrawiam.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.