mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A2 do Świecka na finiszu

A2 do Świecka na finiszu

Na finiszu jest już budowa autostrady A2 do Świecka. A2 z Nowego Tomyśla do Świecka zostanie udostępniona kierowcom na pół roku przed terminem zapisanym w umowie, czyli 1 grudnia tego roku. Do maja 2012 roku przejazd tym odcinkiem będzie darmowy.

A2 do Świecka na finiszu
Już w grudniu kierowcy będą mogli jeździć po nowoczesnej 92 kilometrowej betonowej drodze. Znajduje się na niej ponad 70 różnego rodzaju mostów, przepustów i przejść dla zwierząt.
Do budowy autostrady zużyto około 2 mln metrów sześciennych betonu.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~obserwator 2011-09-28

romek te obliczenia sa zbyt proste, imwięcej aut przjedzie autostradą tym lepiej transport będzie działał, więc gospodarka sie będzie rozwijałć mniej dróg bocznych będzie niszczonych, więc mniej remontów, mniej wypadków, więc niższe koszty leczenia itd itp. I takim o to sposobem autostrada spłaca się po 3-5 latach. Ale no cóż, trzeba kolesim napychać kieszeie, bo o to tylko chodzi, i nikt mi nie wmówi, że tak nie jest, bo najprostsdzym i najtańszym sposobem dla aut osobowych są winiety.

~romek 2011-09-26

kalkulacja ceny za 1 km to tez sztuka.Nalezy ustawic cene tak aby budowana droga nie stała sie wrakiem po 5 latach intensywnej eksploatacji .Wpływy na takiej A1Nowe Marzy Swarozyn 17.50PLN za samochód osobowy przy 8000 sam na dobe to jest jakies 4,2 mln na miesiac w skali roku 60mln wpływu .W obecnych cenach 30lat eksploatacji 1,8mld.Drugim elementem jest dostepność to ok 200mln na rok razy 30 lat 6mld,Koszt budowy jakies 9mln euro za km 810mln za 90 km to jakieś 3,4mld PLN .Wpływy po 30 latach razem 7,8mld zł PLN .Teoretycnie po 15 latach powinna przynoscic dochody.

~AS 2011-09-24

W Polsce jest tak..... oplaty za drogi maja byc jak we Francji a zarobki maja byc 4 razy mniejsze....i polski rzad jest dumny :-)...przeciez im tam nawet na farbe szkoda zeby malowac linie krawedziowe na wszystkich wazniejszych drogach :-) no chyba ze mysla ze we Francji ich tez nie maluja i ze nie trzeba bo droga to glownie asfalt!

~JJ 2011-09-22

do anty-zrzęda imaras49...koledzy optymiści...to teraz obiektywnie: 1) z tego co wiem droższe autostrady w Europie są tylko we Francji -nie chce mi się sprawdzać ile razy więcej per capita zarabiają. we wszystkich(a wiecej jest takich gdzie zarabia się wiecej) innych krajach jest taniej 2) pomysł żeby co 50 kilometrów stawiać bramki - niech każdy oceni sam (zatrzymywanie się co chwila - czasem przez to korek; wydane dziesiątki mln zł na te bramki, zatrudniani zupełnie bezproduktywnie ludzie itd) 3) 70 % ruchu - nie wiem skąd takie dane??? ale fakt-jak będą dalej takie opłaty to może nawet i 95% to będą bezpłatne ekspresówki 4) <0,5 - ? czego? jeżeli obrotów to chyba zależy jakie kto ma obroty - nie wiem czy jak się spytasz np. kierowce tira jeżdżącego między Łodzią a Poznaniem to czy to potwierdzi Nie chodzi mi o to że muszą być bezpłatne (choć taki byłby ideał), chodzi o racjonalne ceny - PRZECIEŻ JAKBY CENY BYŁO OK TO LUDZIE BY JEŹDZILI TYMI DORGAMI - Ktoś kto zarządza danym odcinkiem autostrady nie powinien kierować się tylko czystym zyskiem ( bo bardziej się opłaca zeby przejchało mniej aut ale żeby zapłacili więcej niż sytuacja gdzy wiecej aut przy niższej cenie). Drogi to powinno być przede wszystkim DOBRO PUBLICZNE. Szerzej: weźmy pod uwagę, spowodowane pośrednio przez drogie autostrady: wypadki, rozjeżdżanie miast, zatrute powietrze) I podsumowując - trudno tryskać optymizmem jak widzi się pustą piękną autostradę (z takim bólem budowane i to za nasze pieniądze) i zapchane drogi boczne - bo po prostu takie są teraz realia.

~maras49 2011-09-22

Prowadzę działalność gospodarczą - poruszam sie po kraju i opłaty autostradowe sa śladowe <0,5% a i tak je odliczam jako koszty. Turystycznie bez odliczania są na pewno wydatkiem mniejszym niz na alkohol w 1 miesiacu - a bez niego można sie obejść. Nie narzekajmy więc bo moze być jeszcze gorzej i to nie tylko u nas. W Grecji paliwo po 7,20 pln w przeliczeniu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.