mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A2 do remontu

A2 do remontu

Na kierowców podróżujących autostradą A2 na odcinku Konin - Września po zeszłorocznych remontach cząstkowych czekają poważne utrudnienia. Od maja na eksploatowanym zaledwie pięć lat odcinku przeprowadzone zostaną prace związane m.in. ze wzmacnianiem i pogrubieniem nawierzchni.

A2 do remontu

Jak to możliwe, że konieczny jest remont na odcinku A2 Września – Konin skoro minęło zaledwie pięć lat od momentu przekazania jej do użytkowania? „Umowa podpisana z rządem w 2000 r. określiła przeprowadzenie tych prac w terminie po przejechaniu 6 mln tzw.  osi porównawczych, co nastąpiło z końcem 2006 r. (o 3 lata wcześniej w stosunku do prognoz zakładających pobór opłat w czasie rzeczywistym). Kompleksowo przeprowadzone prace zagwarantują zachowanie wymaganych norm nawierzchni na 10 do 12 lat bez potrzeby wykonania w międzyczasie dodatkowych robót naprawczych” – poinformowała Zofia Kwiatkowska, rzecznik prasowy spółki Autostrada Wielkopolska S.A.

Tym samym na kierowców czekają utrudnienia niemal do końca 2007 roku. Mimo utrudnień, kierowcy będą musieli poruszać się odcinkami po jednej jezdni i jednym pasie ruchu w każdą stronę, koncesjonariusz nie przewiduje obniżek za przejazd. „Na obniżenie opłat za przejazd musiałyby wyrazić zgodę wszystkie strony projektu: strona rządowa, banki współfinansujące projekt oraz spółka koncesyjna. Stawki opłat są nie zmieniane od 4 lat i kształtują się obecnie poniżej minimalnego pułapu określonego w umowie z rządem” – dodaje rzecznik AWSA.

Przeczytaj także:

Zdążyć z autostradą A2 (2007-04-27)

 


Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~ktoś 2009-05-02

z piasku to się babki stawia a nie buduje drogi

~szymaszczyk 2007-06-04

jestem z wami trzymajcie się. pozdro

~szymus 2007-06-04

może się wyrobicie do roku 2012

~Mariusz 2007-05-18

Nie ma sie co dziwić na obwodnicy Elblaga będzie to samo ledwo oddali do uzytku a juz sie jedzie jak po kostce brukowej kto to wogóle przyjmuje do ruchu ludzie !!!!!

~As 2007-05-12

kretyn

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.