mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A2 do remontu

A2 do remontu

Na kierowców podróżujących autostradą A2 na odcinku Konin - Września po zeszłorocznych remontach cząstkowych czekają poważne utrudnienia. Od maja na eksploatowanym zaledwie pięć lat odcinku przeprowadzone zostaną prace związane m.in. ze wzmacnianiem i pogrubieniem nawierzchni.

A2 do remontu

Jak to możliwe, że konieczny jest remont na odcinku A2 Września – Konin skoro minęło zaledwie pięć lat od momentu przekazania jej do użytkowania? „Umowa podpisana z rządem w 2000 r. określiła przeprowadzenie tych prac w terminie po przejechaniu 6 mln tzw.  osi porównawczych, co nastąpiło z końcem 2006 r. (o 3 lata wcześniej w stosunku do prognoz zakładających pobór opłat w czasie rzeczywistym). Kompleksowo przeprowadzone prace zagwarantują zachowanie wymaganych norm nawierzchni na 10 do 12 lat bez potrzeby wykonania w międzyczasie dodatkowych robót naprawczych” – poinformowała Zofia Kwiatkowska, rzecznik prasowy spółki Autostrada Wielkopolska S.A.

Tym samym na kierowców czekają utrudnienia niemal do końca 2007 roku. Mimo utrudnień, kierowcy będą musieli poruszać się odcinkami po jednej jezdni i jednym pasie ruchu w każdą stronę, koncesjonariusz nie przewiduje obniżek za przejazd. „Na obniżenie opłat za przejazd musiałyby wyrazić zgodę wszystkie strony projektu: strona rządowa, banki współfinansujące projekt oraz spółka koncesyjna. Stawki opłat są nie zmieniane od 4 lat i kształtują się obecnie poniżej minimalnego pułapu określonego w umowie z rządem” – dodaje rzecznik AWSA.

Przeczytaj także:

Zdążyć z autostradą A2 (2007-04-27)

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~ktoś 2009-05-02

z piasku to się babki stawia a nie buduje drogi

~szymaszczyk 2007-06-04

jestem z wami trzymajcie się. pozdro

~szymus 2007-06-04

może się wyrobicie do roku 2012

~Mariusz 2007-05-18

Nie ma sie co dziwić na obwodnicy Elblaga będzie to samo ledwo oddali do uzytku a juz sie jedzie jak po kostce brukowej kto to wogóle przyjmuje do ruchu ludzie !!!!!

~As 2007-05-12

kretyn

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport