mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A2 nie będzie zamknięta po Euro

A2 nie będzie zamknięta po Euro

Po zakończeniu mistrzostw EURO 2012 autostrada A2 nie zostanie zamknięta. Prace związane z dokończeniem kontraktu przez firmy Eurovia oraz Boegl&Krysl realizujące odcinki A i C będą toczyły się "pod ruchem".

A2 nie będzie zamknięta po Euro
W tej chwili na tych odcinkach również realizowane są prace, a mimo to kierowcy mogą płynnie przemierzać trasę.

Od środy można korzystać z 91-kilometrowego odcinka autostrady A2 między Warszawą a Łodzią. Zjazd z autostrady jest obecnie możliwy na węzłach : Łódź Północ, Łowicz, Skierniewice, Grodzisk Mazowiecki, Pruszków i Konotopa – informuje GDDKiA.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~warszawiak 2012-06-11

Dziwię się, że o otwarciu tego najważniejszego odcinka wszystkich polskich autostrad (przejezdnośc na całym odcinku Warszawa-Łodź) portal wcześniej nie informował. Powiem tyle: HURRRRRAAAAAAAA!!!!!!!!!!! NARESZCIE!!!!!!!! Dożyłem, doczekałem się tego, a chwilowo miałem już wątpliwości. W Boże Ciało, 7 czerwca b.r. wybrałem się na wycieczkę sprawdzić ostatni odcinek C. Zdążyli, a nawet wyprzedzili odcinek A kładąc na nim warstwę ścieralną. Teraz nareszcie mogę z Warszawy dojechać autostradą do wielu miast Europy Zachodniej. Nie rozumiem tylko ograniczenia 100km/godz. na odcinku C, jak i ograniczenia kretyńskiego 70 km/godz. na A. O siedemdziesiątce pisałem wcześniej; a setkę tłumaczą tym, że nie ma jeszcze siatek dla zwierząt. No to co? Na wielu starych ekspresówkach nie ma (np S7 Czosnów-Zakroczym i brak jest dodatkowych ograniczeń prędkości), na A4 za Wrocławiem nie ma nie tylko siatek, nie ma tam też poboczy, a prędkość dozwolona jest 110 km/godz. Tutaj na odcinku C wystarczyłby znak "uwaga na dzikie zwierzęta" i wszystko. Ale reasumując należy się cieszyć i trzymać kciuki za całkowite ukończenie odcinków A i C oraz za jak najszybsze ukończenie tzw S2, naturalnego przedłużenia A2, niestety na razie tylko do Puławskiej. W każdym razie największa polska kompromitacja drogowa po trzydziestu paru latach dobiegła końca.

~maras49 2012-06-10

Jeśli w pn do, a w piątek z Warszawy będzie maksymalna przepustowość to mało kto odczuje roboty pod ruchem. Ciekaw jestem czy Zamawiający i Wykonawcy choć "zechcą" o tym pomyśleć. Pewnie będzie tak : Euro się skończyło - całujcie nas w d...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.