mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A2 nie będzie zamknięta po Euro

A2 nie będzie zamknięta po Euro

Po zakończeniu mistrzostw EURO 2012 autostrada A2 nie zostanie zamknięta. Prace związane z dokończeniem kontraktu przez firmy Eurovia oraz Boegl&Krysl realizujące odcinki A i C będą toczyły się "pod ruchem".

A2 nie będzie zamknięta po Euro
W tej chwili na tych odcinkach również realizowane są prace, a mimo to kierowcy mogą płynnie przemierzać trasę.

Od środy można korzystać z 91-kilometrowego odcinka autostrady A2 między Warszawą a Łodzią. Zjazd z autostrady jest obecnie możliwy na węzłach : Łódź Północ, Łowicz, Skierniewice, Grodzisk Mazowiecki, Pruszków i Konotopa – informuje GDDKiA.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~warszawiak 2012-06-11

Dziwię się, że o otwarciu tego najważniejszego odcinka wszystkich polskich autostrad (przejezdnośc na całym odcinku Warszawa-Łodź) portal wcześniej nie informował. Powiem tyle: HURRRRRAAAAAAAA!!!!!!!!!!! NARESZCIE!!!!!!!! Dożyłem, doczekałem się tego, a chwilowo miałem już wątpliwości. W Boże Ciało, 7 czerwca b.r. wybrałem się na wycieczkę sprawdzić ostatni odcinek C. Zdążyli, a nawet wyprzedzili odcinek A kładąc na nim warstwę ścieralną. Teraz nareszcie mogę z Warszawy dojechać autostradą do wielu miast Europy Zachodniej. Nie rozumiem tylko ograniczenia 100km/godz. na odcinku C, jak i ograniczenia kretyńskiego 70 km/godz. na A. O siedemdziesiątce pisałem wcześniej; a setkę tłumaczą tym, że nie ma jeszcze siatek dla zwierząt. No to co? Na wielu starych ekspresówkach nie ma (np S7 Czosnów-Zakroczym i brak jest dodatkowych ograniczeń prędkości), na A4 za Wrocławiem nie ma nie tylko siatek, nie ma tam też poboczy, a prędkość dozwolona jest 110 km/godz. Tutaj na odcinku C wystarczyłby znak "uwaga na dzikie zwierzęta" i wszystko. Ale reasumując należy się cieszyć i trzymać kciuki za całkowite ukończenie odcinków A i C oraz za jak najszybsze ukończenie tzw S2, naturalnego przedłużenia A2, niestety na razie tylko do Puławskiej. W każdym razie największa polska kompromitacja drogowa po trzydziestu paru latach dobiegła końca.

~maras49 2012-06-10

Jeśli w pn do, a w piątek z Warszawy będzie maksymalna przepustowość to mało kto odczuje roboty pod ruchem. Ciekaw jestem czy Zamawiający i Wykonawcy choć "zechcą" o tym pomyśleć. Pewnie będzie tak : Euro się skończyło - całujcie nas w d...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando