mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A2 połączona z S3

A2 połączona z S3

Otwarty węzeł Jordanowo w województwie lubuskim połączył dwa szlaki drogowe: drogę ekspresową S3 i autostradę A2. Kierowcy zyskują czas i komfort jazdy.

A2 połączona z S3
To dla Lubuskiego najważniejsze połączenie z autostradą A2, a co za tym idzie z siecią dróg i autostrad europejskich. Węzeł został wykonany w ramach budowy autostrady, jednak ze względu na budowę drogi ekspresowej był nieczynny. Prace na 5,5 km odcinku trójki udało się zakończyć miesiąc wcześniej. Dzięki temu w poniedziałek, 27 maja br., węzeł Jordanowo połączył dwa szlaki drogowe: S3 i A2.

Węzeł Jordanowo jest bardzo istotny dla układu komunikacyjnego województwa lubuskiego, ponieważ łączy dwa główne szlaki drogowe: drogę ekspresową S3 (północ – południe) i autostradę A2 (wschód – zachód).Najważniejszy w otwarciu tego odcinka jest fakt, że połączone zostaną w województwie dwa główne szlaki E65 (droga S3) i E30 (autostrada A2). Od otwarcia autostrady do chwili obecnej nie były one skomunikowane, co stanowiło problem komunikacyjny, szczególnie dla ciężkiego ruchu tranzytowego. Uruchomienie węzła Jordanowo odblokuje także drogi lokalne w Lubuskiem, z których do tej pory musieli korzystać kierowcy samochodów ciężarowych, kierujący się z A2 na Szczecin, Zieloną Górę czy Gorzów Wlkp.
Tematy w artykule: drogi ekspresowe lubuskie autostrada

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~warszawiak 2013-06-05

No cóż, pozostaje mi zacytowanie własnego komentarza do artykułu z tego portalu "Kolejny odcinek S3 otwarty" z dnia 28.05.2013 r.:"Brak możliwości korzystania z gotowego od grudnia 2011 r. węzła było bardzo dokuczliwe i niewygodne. Dobrze, że to się skończyło. Ale nie ma się co chwalić wcześiejszym otwarciem (nie o miesiąc, a o 3 tygodnie) 5,5 kilometrowego odcinka (Jordanowo-Świebodzin Płn), bo od razu gdzie indziej będzie według zapowiedzi 3,5 tygodniowe (Świebodzin Płn-Świebodzin-Płd) lub nawet 1,5 miesięczne (Jordanowo-Międzyrzecz) opóźnienie. Oczywiście takie spóźnienia to w porównaniu z "terminowością" GDDKiA otwierania w ostatnich latach nowych odcinków to bardzo maly "Pikuś"."

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.