mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A2 połączona z S3

A2 połączona z S3

Otwarty węzeł Jordanowo w województwie lubuskim połączył dwa szlaki drogowe: drogę ekspresową S3 i autostradę A2. Kierowcy zyskują czas i komfort jazdy.

A2 połączona z S3
To dla Lubuskiego najważniejsze połączenie z autostradą A2, a co za tym idzie z siecią dróg i autostrad europejskich. Węzeł został wykonany w ramach budowy autostrady, jednak ze względu na budowę drogi ekspresowej był nieczynny. Prace na 5,5 km odcinku trójki udało się zakończyć miesiąc wcześniej. Dzięki temu w poniedziałek, 27 maja br., węzeł Jordanowo połączył dwa szlaki drogowe: S3 i A2.

Węzeł Jordanowo jest bardzo istotny dla układu komunikacyjnego województwa lubuskiego, ponieważ łączy dwa główne szlaki drogowe: drogę ekspresową S3 (północ – południe) i autostradę A2 (wschód – zachód).Najważniejszy w otwarciu tego odcinka jest fakt, że połączone zostaną w województwie dwa główne szlaki E65 (droga S3) i E30 (autostrada A2). Od otwarcia autostrady do chwili obecnej nie były one skomunikowane, co stanowiło problem komunikacyjny, szczególnie dla ciężkiego ruchu tranzytowego. Uruchomienie węzła Jordanowo odblokuje także drogi lokalne w Lubuskiem, z których do tej pory musieli korzystać kierowcy samochodów ciężarowych, kierujący się z A2 na Szczecin, Zieloną Górę czy Gorzów Wlkp.
Tematy w artykule: drogi ekspresowe lubuskie autostrada

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

~warszawiak 2013-06-05

No cóż, pozostaje mi zacytowanie własnego komentarza do artykułu z tego portalu "Kolejny odcinek S3 otwarty" z dnia 28.05.2013 r.:"Brak możliwości korzystania z gotowego od grudnia 2011 r. węzła było bardzo dokuczliwe i niewygodne. Dobrze, że to się skończyło. Ale nie ma się co chwalić wcześiejszym otwarciem (nie o miesiąc, a o 3 tygodnie) 5,5 kilometrowego odcinka (Jordanowo-Świebodzin Płn), bo od razu gdzie indziej będzie według zapowiedzi 3,5 tygodniowe (Świebodzin Płn-Świebodzin-Płd) lub nawet 1,5 miesięczne (Jordanowo-Międzyrzecz) opóźnienie. Oczywiście takie spóźnienia to w porównaniu z "terminowością" GDDKiA otwierania w ostatnich latach nowych odcinków to bardzo maly "Pikuś"."

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.