mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A2 wybuduje Bogl a Krysl

A2 wybuduje Bogl a Krysl

Wniosek o upadłość układową firmy DSS, który został złożony do sądu w piątek 6 kwietnia, nie wstrzymuje budowy odcinka C na autostradzie A2 Stryków-Konotopa. W piątkowej rozmowie z GDDKiA, lider konsorcjum budującego odcinek C - Bogl a Krysl - podtrzymał wcześniejsze ustalenia, że samodzielnie wybuduje ten fragment A2.

A2 wybuduje Bogl a Krysl
Od połowy marca 2012 roku generalnym wykonawcą odcinka C na A2 i liderem konsorcjum jest czeska firma Bogl a Krysl, która w 100 procentach przejęła tę budowę od DSS. Przeprowadzona restrukturyzacja na kontrakcie spowodowała zmiany kadrowe po stronie wykonawcy na pracowników Bogl a Krysl, a wszelkie płatności z GDDKiA dokonywane są na konta tego czeskiego wykonawcy. Bogl a Krysl dysponuje właściwą ilością sprzętu, ludzi i środków gwarantujących płynność finansową na budowie – informuje GDDKiA w komunikacie.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~rymarz 2012-04-12

Błąd leży po stronie GDDKA - nie powinni pozwolić w umowach na tworzenie łańcucha podwykonawców. Ostatni w łańcuchu nie ma szans na zapłatę. W takim stanie rzeczy nie dziwię się, że mamy najdrozsze drogi w Europie..

~maras49 2012-04-12

Za komuny budowało sie na 1 maja lub 22 lipca - termin był dotrzymany, ale na jakość robót przymykano oko. Dzisiaj nie potrafimy sobie poradzić zarówno z dotrzymania terminu jak i jakością. We wspomnieniach niejeden polityk chwali czasy Gierka zapominając o d.mniejszej trwałości robot.

~romek 2012-04-11

Nie ma ryzyka upadłości spółki DSS - zapewnił w piątek rano minister transportu Sławomir Nowak. Dodał, że płynność tej firmy jest sprawdzana na bieżąco. DSS razem z Boegl&Krysl buduje odcinek C autostrady A2 Stryków - Konotopa. W czwartek spółka Pragma Inkaso poinformowała, że złożyła w imieniu jednego z podwykonawców DSS - firmy RM Logistic z Płońska - wniosek o upadłość likwidacyjną Dolnośląskich Surowców Skalnych. DSS ma być winny podwykonawcy 4,1 mln zł. "To jest gra biznesowa. My się powinniśmy starać jako strona publiczna nie wchodzić w grę między wykonawcą a podwykonawcą" - skomentował ten spór Nowak w radiu RMF FM. Zdaniem Nowaka na razie nie ma ryzyka, że DSS rzeczywiście upadnie. Wyjaśnił, że resort zna sytuację firmy, ponieważ jest na bieżąco o niej informowany. Nic z tego nie rozumiem ta gra interesów.

~astrolog 2012-04-11

Powinni sobie odpuscic ze sciganiem sie na Euro2012. To bez sensu. ME spokojnie sie odbeda bez A2. Niech normalnie buduja, bez presji, nerwow. Zauwazcie. Tam gdzie nie ma tego pospiechu, wszystko idzie dobrze. Tak jest np z budowa obwodnicy Kielc na S7. Zadnych afer, problemow, skandali. Wszystko wg planu, spokojnie, nie ma wpadek, pelniec itd. Ludzie nie dajmy sie zwariowac. Drogi budujemy na dziesiecioecia a nie na zadne pierdzielone mistrzowstwa, ktore mnie wogole nie interesuja.

~obserwator 2012-04-10

To co się dzieje na budowie tego odcinka- to woła już "pomstę do nieba" To jest totalbna kompromitacja GDDKiA!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.