mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A4 Balice - Opatkowice kolejne utrudnienia

A4 Balice - Opatkowice kolejne utrudnienia

W ramach modernizacji A4 autostradowej obwodnicy Krakowa na odcinku od Balic do Opatkowic, drogowcy przystąpili do remontu wiaduktu na węźle Sidzina w ciągu ul. Skotnickiej (drogi krajowej nr 44 Kraków – Skawina – Oświęcim). Kierowcy zmuszeni są korzystać z objazdów.

W związku z pracami, na 300-metrowym odcinku ul. Skotnickiej wprowadzono ruch wahadłowy. Pojazdy poruszają się na przemian jednym pasem, ruchem steruje sygnalizacja świetlna, a ruch pieszych odbywa się też tylko jedną stroną wiaduktu. Na węźle wyłączono z ruchu łącznice relacji: Tarnów – Oświęcim, Oświęcim – Katowice oraz Katowice – Kraków centrum. W związku z tym wprowadzono objazdy: dla relacji Tarnów – Oświęcim – objazd przez węzeł Tyniecki; dla relacji Oświęcim – Katowice – objazd ulicami Skotnicką – Winnicą – Tyniecką – węzłem Tynieckim; dla relacji Katowice – Kraków centrum – objazd do centrum przez węzeł Zakopiański w Opatkowicach.

Prace remontowe na wiadukcie, a zarazem związane z nimi utrudnienia, powinny zostać zakończone do 31 października br.

Cały kontrakt będzie zakończony, zgodnie z umową, w październiku 2008 roku. Zakres inwestycji obejmuje wzmocnienie nawierzchni najstarszego fragmentu obwodnicy o długości 33,8 km (2 jezdnie po 16,9 km każda) do 115 kN/oś, czyli normy ustalonej w Unii Europejskiej dla głównych korytarzy transportowych. Autostradowa obwodnica pomiędzy Balicami a Opatkowicami była budowana według starych norm i jej nośność to 100 kN/oś. Ogromny będzie zakres prac mostowych, który obejmie 24 obiekty: przebudowane zostaną 2 wiadukty i most, wyremontowanych będzie 18 wiaduktów i 2 mosty, ponadto zostanie zbudowana zupełnie nowa kładka dla pieszych wzdłuż stopnia wodnego „Kościuszko”. Nośność wszystkich obiektów mostowych zostanie podniesiona do klasy A - najwyższej. Projekt zakłada ogrodzenie dwustronne całej obwodnicy od Balic do Opatkowic, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa zapobiegając wtargnięciu na autostradę ludzi i zwierząt, co czasami miało miejsce. Wartość kontraktu wynosi ok. 150 mln złotych. Inwestycja jest finansowana ze środków Krajowego Funduszu Drogowego.

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~kosal 2007-07-07

wlasnie najlepiej brac sprawdzone rozwiazania z Zachodu no ale coz moze za 20 lat sie naucza organizacji i budowy wg standardow niemieckich

~ponury 2007-07-06

organizacja ruchu to żenada, przy węźle w Balicach linie na jezdni prowadzą inaczej a słupki inaczej. Czy parę litrów żółtej farby na tymczasowe linie to taki duży wydatek w obliczu tych 150mln? Poza tym dlaczego nie można wykorzystać pasa awaryjnego na wykrojenie drugiego pasa. Tak to robią Niemcy - na autostradach w remoncie- jeden pas ma normalną szerokość a drugi jedynie nieco ponad 2m - przeznaczony jest tylko dla aut osobowych. U nas jak się wpadnie w Balicach na przeładowanego tira który pod górę sunie +/-50 km/h i wali sadzą mozna go dopiero wyprzedzić przy zakopiance. Najprostsze rzeczy są najtrudniejsze. Znów triumfuje zasada - a po co?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.