mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A4 Kraków ? Szarów jeszcze w październiku?

A4 Kraków ? Szarów jeszcze w październiku?

20 kilometrowy odcinek autostrady A4 na odcinku Kraków – Szarów zostanie oddana do użytku na przełomie października i listopada – zapowiada GDDKiA. Możliwe, że kierowcy skorzystają z autostrady jeszcze przed szczytem komunikacyjnym na Wszystkich świętych.

A4 Kraków ? Szarów  jeszcze w październiku?
Budowa odcinka A4 pomiędzy Krakowem a Szarowem, stanowiącego pierwszy fragment autostrady Kraków - Tarnów, rozpoczęła się w pod koniec kwietnia 2007 roku. Zgodnie z kontraktem wartość inwestycji to prawie 840 mln zł. Pierwotnie droga miała zostać oddana w kwietniu tego roku. Jej wykonawcą jest hiszpańsko-polskie konsorcjum złożone z firm Dragados S.A. oraz Polimex-Mostostal S.A. Obecnie trwają odbiory inwestycji przez odpowiednie służby.
Zakres inwestycji obejmował budowę autostrady z węzłem autostradowym Szarów. Na tym fragmencie A4 wzniesiono 30 obiektów mostowych: 15 wiaduktów autostradowych, sześć wiaduktów drogowych, pięć mostów autostradowych, przejście dla zwierząt oraz trzy mosty drogowe. Ponadto dla wygody kierowców zaprojektowano dwa MOP-y (miejsca obsługi podróżnych).

Trwa już postępowanie przetargowe na budowę drugiego etapu inwestycji: prawie 60-km odcinka od Szarowa do Tarnowa. Ma on zostać oddany do użytku na przełomie 2011 i 2012 roku, czyli jeszcze przed piłkarskimi mistrzostwami Europy. Autostrada z Krakowa do Tarnowa przetnie całą Polskę od zachodniej granicy w Zgorzelcu do wschodniej z Ukrainą w Korczowej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Audi A4 na ogromnych kołach!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Vapiti 2009-10-22

Ależ na tej autostradzie zarabiają Polacy! 1. 99,9% pracujących to Polacy zatrudnieni w polskich firmach jako podwykonawcy, głównego konsorcjum. Często jest tak, że firma wiodąca podpisuje umowę z z kilkoma firmami polskimi i dostarcza im (lub nie) sprzęt i stroje z logo głównego konsorcjum. Obcokrajowców praktycznie nie ma. A jeśli chodzi o zysk, to jest on śladowy (kilkuprocentowy) lub żaden (jeżeli są opóźnienia w budowie i odbiorach). Tak więc tylko drobna cząstka unijnych dotacji opuszcza nasz kraj w postaci zysku. Sytuacja zmieni się, kiedy przetargi zaczną wygrywać Chińczycy. Oni z całą pewnością wejdą na budowę z własną siłą roboczą. Wtedy na budowie nie zarobią nawet okoliczne budki z piwem i innymi napojami. Pozdrawiam

~antoni 2009-10-20

czy sie martwic czy cieszyc ze pieniadze z unii zabieraja obcy. modry polak po szkodzie. czy ta kasa nie mogla by u nas zostac ?. nie bo polak glupi ! gdzie sa nasi budowlancy i drogowcy. eee przeciez jakby oni sie wzieli to za krola cwieka by autostrdy wybudowali. a tera buduja nam chinczyki i hiszpanie itd... az sie plakac chce. unia placi unia buduje a polak siedzi na lawce i piwko popija haha.

~romek 2009-10-09

2 lata temu byłem w Lwowie ,wodę w miescie właczali tylko na 4 godziny i kazdy mieszkaniec zmuszony był do tankowania z zapasem.Piekny Lwów to miasto kwitło dokładnie do 17 wrzesnia 1939 roku kiedy weszli tu sowieci.Od tego momentu datuje sie odpływ Polaków na zachód .Polska w ramach akcji humanitarnych powinna wspierac Polonusów którzy tutaj zostali .moze kawałek drogi o przyzwoitej klasie.Cmentarz Łyczakowski ciagle przypomina o potedze tych ziem pod rzadami Polski

~Jimm 2009-10-09

A wie ktos moze jak wyglada koniec tego odcinka Autostrady? czy łączy sie ze starą czwórką od razu czy najpierw z 75-ką ?

~TWR 2009-10-08

Dziś wróciłem z Ukrainy, ze Lwowa. Nie wiem, jak na stadionie, ale na drogach nie dzieje się nic. Droga z Medyki do Lwowa jest w tragicznym stanie. W samym mieście też nie jest lepiej. Nie napawa to optymizmem i nie wyobrażam sobie tam Euro 2012...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.