mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A4: Rozbudują Plac Poboru Opłat Karwiany

A4: Rozbudują Plac Poboru Opłat Karwiany

Plac Poboru Opłat w karwianach na autsotradzie A4 Wrocław - Sośnica zostanie rozbudowany. Inwestycje ma juz zielone światło od Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu, który wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia.

A4: Rozbudują Plac Poboru Opłat Karwiany
Decyzja otwiera GDDKiA drogę do realizacji inwestycji. W ramach przedsięwzięcia nastąpi m.in. rozbudowa zgrupowania stanowisk poboru opłat, tj. budowa i przebudowa wysp wjazdowych i wyjazdowych. Łącznie po rozbudowie będzie 20 pasów przejazdowych (wobec 13 obecnie istniejących). Inwestycja jest niezbędna dla rozładowania ruchu i zlikwidowania obecnie powstających zatorów z powodu zbyt małej liczby bramek.
 
Autostrada A4 na odcinku Wrocław – Sośnica jest autostradą płatną. Inwestycja ma na celu zwiększenie przepustowości Placu Poboru Opłat Karwiany (adekwatnie do prognozowanego natężenia ruchu na autostradzie A4 i węzłach) i usprawnienie poboru opłat, poprzez rozbudowę PPO Karwiany na A4.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Komentuj:

~xyz 2014-02-12

Bez bramek Niemcy, Czechy, Słowenia, Austria. Bezsens poboru opłat widać w tych krajach, gdy np. jakiś tunel jest płatny. Np. na granicy Austria -Słowenia przed tunelem czeka się czasem 5 godzin

~JJ 2014-02-11

a ja zgadzam się ze to jest debilne i przestarzałe rozwiązanie…winieta byłaby sprawniejszym rozwiązaniem, tańszym przy budowie sieci (ppo i pod dodatkowym wiadukcie przy KAŻDYM węźle) i nie wspominając już o utrzymaniu (słyszałem ze to ok 20 %)….codziennie jeżdżę przez węzeł wiskitki i codziennie stoje w korkach od 10 do 30 min… po to zeby przjechać nad autostradą, do ronda, przez przyszły ppo, potem znowu nad autostradą i dopiero w kierunku do WWA. Problemu by nie było gdyby był bezpośredni wjazd na A2. Już sie nie mogę doczekać korków na a2 przy wieździe do stolycy, jak wprowadzą opłaty….ktoś wie kiedy (jaki rząd) została podjęta tak kompetentna decyzja? sld?

~Artur 2014-02-10

Jotgie, chodzilo mi o bramki w pasie autostrady, a nie o szlabany na wjazdach- zjazdach.

Jotgie 2014-02-08

Chyba nie jeździłeś po europejskich autostradach. Ze znanych mi krajów to tylko Słowenia zlikwidowała bramki na rzecz winiet. We Francji, Włoszech, Chorwacji - bramki są. Zgadzam się, że lepiej, by ich nie było ale nie pisz, że w "cywilizowanej" Europie ich nie ma bo to nieprawda!

~Artur 2014-02-07

Bramki poboru oplat na autostradach w dzisiejszych realiach sä totalnym debilizmem. Pomijajäc autostrady finansowane z podatku w benzynie w bogatszych krajach Eur.zach. caly swiat przestawia sie na wjazd/bilet - zjazd/oplata, lub alternatywa: winieta. Nie chce mi sie wierzyc, ze u nas nie ma ludzi mysläcych realistycznie w stosunku do rozwoju sytuacji. OK, nie dysponujemy taaakä ilosciä km autoban, zeby wprowadzac winiety, ale bilet uwazam jest idealny. Bramka to tylko przeszkoda w odbywanej podrözy. Pozdrawiam, Artur.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.