mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A4: Wygodniej na MOP-ach

A4: Wygodniej na MOP-ach

Kierowcy podróżujący autostradą A4 mają dogodniejsze warunki do odpoczynku na trasie. Opolski Oddział GDDKiA zakończył rozbudowę czterech Miejsc Obsługi Podróżnych kategorii I na odcinkach A4 w województwie opolskim i śląskim.

A4: Wygodniej na MOP-ach
Nowo oddane miejsca do postoju i wypoczynku to:
MOP Wierzbnik - rozbudowa o 9 miejsc postojowych (poprzednio było 20),
MOP Prószków - rozbudowa o 21 miejsc postojowych (poprzednio 15),
MOP Przysiecz - rozbudowa o 23 miejsca postojowe (poprzednio 15)
MOP Proboszczowice - rozbudowa o 26 miejsc postojowych (poprzednio 15).

- Przebudowa wszystkich MOP-ów ma na celu przede wszystkim zwiększenie liczby stanowisk postojowych dla samochodów ciężarowych, co ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego - wyjaśnia Krzysztof Szostek, naczelnik Wydziału BRD i Zarządzania Ruchem w opolskim Oddziale GDDKiA.

Zdarzało się, że z powodu braku miejsc na parkingach kierowcy parkowali samochody ciężarowe na pasach wjazdowych i wyjazdowych z MOP-ów, co stwarzało dodatkowe zagrożenie dla ruchu. Albo szukali miejsca na placach dla samochodów osobowych, trawnikach itp. niszcząc elementy parkingu. Obecnie łatwiej będzie znaleźć dogodne stanowisko na postoju.

Zakres przebudowy każdego MOP-u obejmował ponadto przebudowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej, wodociągu, oświetlenia itp. oraz obiektów małej architektury (zwiększona została liczba wiat do wypoczynku oraz ławek i koszy na śmieci).

Trzy klasy MOP
Praktyczne Miejsca Obsługi Podróżnych powstają przy autostradach i drogach ekspresowych. Ich wyposażenie uzależnione jest od klasy. MOP klasy pierwszej zakłada między innymi budowę parkingu, urządzeń sanitarnych, wypoczynkowych. MOP klasy drugiej posiada dodatkowo stację benzynową i lokale gastronomiczne, a klasy trzeciej również motel.
Tematy w artykule: MOP

Podobne wiadomości:

Otwarty nowy MOP na A1

Otwarty nowy MOP na A1

Polskie drogi 2015-07-13

Wybrano wykonawców MOP-ów na S3

Wybrano wykonawców MOP-ów na S3

Polskie drogi 2015-06-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche 911 GT2 RS - nowy rekord na Nurburgring
Porsche 911 GT2 RS - nowy rekord na Nurburgring
Od kilku dni na torze Nuburgring obowiązuje nowy rekord w kategorii samochodów sportowych dopuszczonych do ruchu. Porsche 911 GT2 RS pokonało "północną pętlę" w czasie 6 minut i 47,3 sekundy.