mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A4: Wygodniej na MOP-ach

A4: Wygodniej na MOP-ach

Kierowcy podróżujący autostradą A4 mają dogodniejsze warunki do odpoczynku na trasie. Opolski Oddział GDDKiA zakończył rozbudowę czterech Miejsc Obsługi Podróżnych kategorii I na odcinkach A4 w województwie opolskim i śląskim.

A4: Wygodniej na MOP-ach
Nowo oddane miejsca do postoju i wypoczynku to:
MOP Wierzbnik - rozbudowa o 9 miejsc postojowych (poprzednio było 20),
MOP Prószków - rozbudowa o 21 miejsc postojowych (poprzednio 15),
MOP Przysiecz - rozbudowa o 23 miejsca postojowe (poprzednio 15)
MOP Proboszczowice - rozbudowa o 26 miejsc postojowych (poprzednio 15).

- Przebudowa wszystkich MOP-ów ma na celu przede wszystkim zwiększenie liczby stanowisk postojowych dla samochodów ciężarowych, co ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego - wyjaśnia Krzysztof Szostek, naczelnik Wydziału BRD i Zarządzania Ruchem w opolskim Oddziale GDDKiA.

Zdarzało się, że z powodu braku miejsc na parkingach kierowcy parkowali samochody ciężarowe na pasach wjazdowych i wyjazdowych z MOP-ów, co stwarzało dodatkowe zagrożenie dla ruchu. Albo szukali miejsca na placach dla samochodów osobowych, trawnikach itp. niszcząc elementy parkingu. Obecnie łatwiej będzie znaleźć dogodne stanowisko na postoju.

Zakres przebudowy każdego MOP-u obejmował ponadto przebudowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej, wodociągu, oświetlenia itp. oraz obiektów małej architektury (zwiększona została liczba wiat do wypoczynku oraz ławek i koszy na śmieci).

Trzy klasy MOP
Praktyczne Miejsca Obsługi Podróżnych powstają przy autostradach i drogach ekspresowych. Ich wyposażenie uzależnione jest od klasy. MOP klasy pierwszej zakłada między innymi budowę parkingu, urządzeń sanitarnych, wypoczynkowych. MOP klasy drugiej posiada dodatkowo stację benzynową i lokale gastronomiczne, a klasy trzeciej również motel.
Tematy w artykule: MOP

Podobne wiadomości:

MOP - co to jest?

MOP - co to jest?

Polskie drogi 2016-12-20

Otwarty nowy MOP na A1

Otwarty nowy MOP na A1

Polskie drogi 2015-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.