mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A4 dłuższa o 35 kilometrów

A4 dłuższa o 35 kilometrów

Skrócił się czas podróży ze stolicy Małopolski do stolicy Podkarpacia. Dzięki oddaniu odcinka Tarnów - Dębica  można pokonać tę trasę o pół godziny szybciej niż dotychczas. Obecnie cała autostrada A4, z której korzystają kierowcy, to 611,8 km.

A4 dłuższa o 35 kilometrów
Zgodnie z obietnicami 35-kilometrowy odcinek autostrady A4 Tarnów - Dębica został udostępniony kierowcom przed Dniem Wszystkich Świętych. Ze względu na trwające prace wykończeniowe, przejazd estakadą nad rzeką Wisłoką w okolicach Dębicy odbywa się w dwóch kierunkach jedynie lewą częścią obiektu.


Odcinek A4 przebiega częściowo przez obszar województwa małopolskiego i częściowo województwa podkarpackiego. Zakres realizacji inwestycji obejmuje:

    budowa odcinka dwujezdniowej autostrady o długości 34,753 km;
    budowa dwóch węzłów: Dębica – Żyraków i Dębica – Pustynia;
    budowa 5 mostów, 9 wiaduktów w ciągu autostrady, 11 wiaduktów
    nad autostradą oraz 3 przejść dla zwierząt, 1 estakady i 1 przejście dla pieszych;
    budowa 16 przepustów dla małych zwierząt, 16 przepustów dla małych zwierząt zespolone z rowami, 13 przepustów na rowach oraz 28 przepustów pod drogami dojazdowymi;
    budowa 64 dróg dojazdowych wzdłuż autostrady;
    budowa dwóch miejsc obsługi podróżnych – MOP Jastrząbka i MOP Jawornik;
    budowa obwodu utrzymania autostrady.Docelowo A4 od Jędrzychowic (granica z Niemcami) do Korczowej (granica z Ukrainą) będzie miała długość 653 km. Zakończenie prac budowlanych na ostatnim odcinku pomiędzy Rzeszowem i Jarosławiem planowane jest w wakacje 2016 roku.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~Ja i mój klekot 2014-11-06

Jest ,nareszcie jest!! Część cudu na Podbeskidziu!-po 5 latach budowy otwarto w końcu prawie 7 km odcinek S69 od węzła B.B. Mikuszowice do w.Buczkowice,kiedy reszta drogito wie tylko Najwyższy..

~warszawiak 2014-11-02

@mms: Powiedz, dlaczego? Według mnie, większych problemów z tym wykonawcą nie było; nigdy nie trzeba było ich mobilizować do pracy, ponaglać itp. A terminów z własnej winy też Skanska chyba nie zawalała. Uważam, że jest to raczej solidna szwedzka firma.

~mms 2014-11-02

nie zapędza sie ze Skanską - mam mieszane odczucia

~warszawiak 2014-11-01

Dobra wiadomość, chociaż jak to ostatnio jest powszechne, droga została otwarta z dużym opóźnieniem według pierwotnego terminu. W tym przypadku opóźnienie wyniosło 2 lata i parę miesięcy. Ale już 31.10.2014 r. (dzień po otwarciu drogi) otwarto drugą nitkę estakady nad Wisłoką i ruch na całym odcinku odbywa się już po dwóch jezdniach. Brawo. Ech, żeby drogi głównie budowały tylko Budimex, Strabag lub Skanska, inaczej by to wyglądało.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.