mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A4 dłuższa o 35 kilometrów

A4 dłuższa o 35 kilometrów

Skrócił się czas podróży ze stolicy Małopolski do stolicy Podkarpacia. Dzięki oddaniu odcinka Tarnów - Dębica  można pokonać tę trasę o pół godziny szybciej niż dotychczas. Obecnie cała autostrada A4, z której korzystają kierowcy, to 611,8 km.

A4 dłuższa o 35 kilometrów
Zgodnie z obietnicami 35-kilometrowy odcinek autostrady A4 Tarnów - Dębica został udostępniony kierowcom przed Dniem Wszystkich Świętych. Ze względu na trwające prace wykończeniowe, przejazd estakadą nad rzeką Wisłoką w okolicach Dębicy odbywa się w dwóch kierunkach jedynie lewą częścią obiektu.


Odcinek A4 przebiega częściowo przez obszar województwa małopolskiego i częściowo województwa podkarpackiego. Zakres realizacji inwestycji obejmuje:

    budowa odcinka dwujezdniowej autostrady o długości 34,753 km;
    budowa dwóch węzłów: Dębica – Żyraków i Dębica – Pustynia;
    budowa 5 mostów, 9 wiaduktów w ciągu autostrady, 11 wiaduktów
    nad autostradą oraz 3 przejść dla zwierząt, 1 estakady i 1 przejście dla pieszych;
    budowa 16 przepustów dla małych zwierząt, 16 przepustów dla małych zwierząt zespolone z rowami, 13 przepustów na rowach oraz 28 przepustów pod drogami dojazdowymi;
    budowa 64 dróg dojazdowych wzdłuż autostrady;
    budowa dwóch miejsc obsługi podróżnych – MOP Jastrząbka i MOP Jawornik;
    budowa obwodu utrzymania autostrady.Docelowo A4 od Jędrzychowic (granica z Niemcami) do Korczowej (granica z Ukrainą) będzie miała długość 653 km. Zakończenie prac budowlanych na ostatnim odcinku pomiędzy Rzeszowem i Jarosławiem planowane jest w wakacje 2016 roku.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

~Ja i mój klekot 2014-11-06

Jest ,nareszcie jest!! Część cudu na Podbeskidziu!-po 5 latach budowy otwarto w końcu prawie 7 km odcinek S69 od węzła B.B. Mikuszowice do w.Buczkowice,kiedy reszta drogito wie tylko Najwyższy..

~warszawiak 2014-11-02

@mms: Powiedz, dlaczego? Według mnie, większych problemów z tym wykonawcą nie było; nigdy nie trzeba było ich mobilizować do pracy, ponaglać itp. A terminów z własnej winy też Skanska chyba nie zawalała. Uważam, że jest to raczej solidna szwedzka firma.

~mms 2014-11-02

nie zapędza sie ze Skanską - mam mieszane odczucia

~warszawiak 2014-11-01

Dobra wiadomość, chociaż jak to ostatnio jest powszechne, droga została otwarta z dużym opóźnieniem według pierwotnego terminu. W tym przypadku opóźnienie wyniosło 2 lata i parę miesięcy. Ale już 31.10.2014 r. (dzień po otwarciu drogi) otwarto drugą nitkę estakady nad Wisłoką i ruch na całym odcinku odbywa się już po dwóch jezdniach. Brawo. Ech, żeby drogi głównie budowały tylko Budimex, Strabag lub Skanska, inaczej by to wyglądało.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.