mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A4 - obwodnica Gliwic w budowie

A4 - obwodnica Gliwic w budowie

W marcu 2003 roku rozpoczęły się prace budowlane na odcinku A4 Kleszczów - Sośnica o długości 19,2 km. Wykonawcą robót jest portugalska firma MSF-Empreiteros, S.A./Teodoro Gomes Alho, LDA., która podpisała kontrakt z GDDKiA na kwotę 68,7 mln eur.

A4 - obwodnica Gliwic w budowie

Wybudowaniem parkingów w obrębie Miejsc Obsługi Podróżnych na całej trasie Wrocław-Katowice zajmie się konsorcjum NCC Aktiebolag/PRInż S.A. Holding. Kontrakt o wartości 29,2 mln eur został podpisany na początku stycznia bieżącego roku. W ramach oszczędności wynikających z różnicy w stosunku do szacowanych kosztów projektu, kontrakt obejmuje również remont nawierzchni na drogach krajowych nr 44 i 88.

Wcześniej w listopadzie 2003 r. ukończono realizację kontraktu budowy 17,5 km odcinka Nogowczyce - Kleszczów. Generalnym wykonawcą robót była spółka Dromex SA/Mota  Compania JV. Realizacja inwestycji odbywała się przy zachowaniu ciągłości ruchu. To ograniczenie wymuszało wykonanie zadania w dwóch etapach tj. budowę nowej jezdni północnej przyszłej autostrady, następnie przełożenie ruchu na jezdnię północną i po usunięciu istniejącej nawierzchni budowę nowej jezdni południowej autostrady.
Podobnie budowa odcinka Kleszczów - Sośnica odbywa się przy zachowaniu ciągłości ruchu poprzecznego oraz zapewnieniu dostępu do terenów rolniczych.

Odcinek między Kleszczowem a Sośnicą zostanie otwarty w październiku br. i będzie funkcjonował jako południowe obejście miasta Gliwice. Dwa miesiące temu Ministerstwo Infrastruktury poinformowało o decyzji GDDKiA zgodnie z którą wspomniany odcinek A4 będzie wyłączony  z opłat za przejazd w ruchu lokalnym. Problem został rozstrzygnięty zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców Gliwic, którzy od dwóch lat postulowali za takim rozwiązaniem.


Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.