mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A4 - obwodnica Gliwic w budowie

A4 - obwodnica Gliwic w budowie

W marcu 2003 roku rozpoczęły się prace budowlane na odcinku A4 Kleszczów - Sośnica o długości 19,2 km. Wykonawcą robót jest portugalska firma MSF-Empreiteros, S.A./Teodoro Gomes Alho, LDA., która podpisała kontrakt z GDDKiA na kwotę 68,7 mln eur.

A4 - obwodnica Gliwic w budowie

Wybudowaniem parkingów w obrębie Miejsc Obsługi Podróżnych na całej trasie Wrocław-Katowice zajmie się konsorcjum NCC Aktiebolag/PRInż S.A. Holding. Kontrakt o wartości 29,2 mln eur został podpisany na początku stycznia bieżącego roku. W ramach oszczędności wynikających z różnicy w stosunku do szacowanych kosztów projektu, kontrakt obejmuje również remont nawierzchni na drogach krajowych nr 44 i 88.

Wcześniej w listopadzie 2003 r. ukończono realizację kontraktu budowy 17,5 km odcinka Nogowczyce - Kleszczów. Generalnym wykonawcą robót była spółka Dromex SA/Mota  Compania JV. Realizacja inwestycji odbywała się przy zachowaniu ciągłości ruchu. To ograniczenie wymuszało wykonanie zadania w dwóch etapach tj. budowę nowej jezdni północnej przyszłej autostrady, następnie przełożenie ruchu na jezdnię północną i po usunięciu istniejącej nawierzchni budowę nowej jezdni południowej autostrady.
Podobnie budowa odcinka Kleszczów - Sośnica odbywa się przy zachowaniu ciągłości ruchu poprzecznego oraz zapewnieniu dostępu do terenów rolniczych.

Odcinek między Kleszczowem a Sośnicą zostanie otwarty w październiku br. i będzie funkcjonował jako południowe obejście miasta Gliwice. Dwa miesiące temu Ministerstwo Infrastruktury poinformowało o decyzji GDDKiA zgodnie z którą wspomniany odcinek A4 będzie wyłączony  z opłat za przejazd w ruchu lokalnym. Problem został rozstrzygnięty zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców Gliwic, którzy od dwóch lat postulowali za takim rozwiązaniem.


Podobne wiadomości:

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?