mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A4 od węzła Szarów do węzła Tarnów Północ dostępna dla ciężarówek

A4 od węzła Szarów do węzła Tarnów Północ dostępna dla ciężarówek

Odcinek autostrady A4 od węzła Szarów do węzła Tarnów - Północ został dopuszczony dla ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Decyzja to została podjęta po akceptacji rekomendacji GDDKiA o dopuszczeniu tego ruchu przez ministerstwo (MTBiGM). Samochody ciężarowe mogą zjeżdżać z A4 także na węźle w Brzesku.

A4 od węzła Szarów do węzła Tarnów Północ dostępna dla ciężarówek
- Decyzję o dopuszczeniu do ruchu ciężarówek na tym odcinku A4 poprzedziło szereg badań, analiz manualnych i automatycznych oraz symulacji. Na tej podstawie obliczono, że spodziewany wzrost ruchu na al. Jana Pawła II i ul. Lwowskiej w Tarnowie pojawi się ok.700 pojazdów ciężarowych po zniesieniu zakazu ruchu dla samochodów powyżej 12 ton, co stanowić będzie wzrost ruchu o ok. 3,5% w stosunku do ruchu istniejącego tych ulicach. Wielkość ruchu samochodów osobowych,  autobusów i lekkich samochodów ciężarowych poruszających się po autostradzie A4 od  29.11.2012r. jest ustabilizowana i nie wpłynie dodatkowo na wzrost ruchu w ciągu  DK73 (al. Jana Pawła II i ul. Lwowskiej) - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

20 września 2013 r. podczas spotkania w Tarnowie z przedstawicielami samorządów Tarnowa, Bochni, Brzeska, Dębna i Kłaja, sekretarz stanu MTBiGM Zbigniew Rynasiewicz polecił, by powstał zespół roboczy złożony z przedstawicieli UM Tarnowa i GDDKiA w sprawie zminimalizowania utrudnień w ruchu kołowym w ciągu drogi krajowej nr 73 (al. Jana Pawła II i ul. Lwowska). Zespół miał dwa tygodnie na wypracowanie wniosków. W ramach prac zespołu wykonany został wspólny objazd ulicami, na które wjeżdżają pojazdy z A4 i na A4 w godzinach przedpołudniowych i ruch odbywał się bez utrudnień. Urząd Miasta Tarnowa uważa m.in., że jedynym dobrym rozwiązaniem jest przyśpieszenie ukończenia odcinka autostrady A4 na wschód od Tarnowa, co zapisano w protokole pracy zespołu. Oddział  GDDKiA w Krakowie zapewnia, że dołoży wszelkich możliwych starań zmierzających do wcześniejszego zapewnienia przejezdności jezdnią główną na dalszym odcinku, aby poprowadzić tranzyt w kierunku wschodnim ciągiem autostrady A4 poza granicami miasta Tarnowa. Po dopuszczeniu do ruchu samochodów ciężarowych tym odcinku autostrady, Oddział GDDKiA w Krakowie będzie także na  bieżąco obserwował sytuację związaną z ruchem na miejskim odcinku drogi krajowej nr 73 w Tarnowie (al. Jana Pawła II oraz ulica Lwowska). W przypadku wystąpienia nadmiernych utrudnień w ruchu, GDDKiA we współpracy ze służbami Policji podejmie stosowne do sytuacji działania - podkreslają drogowcy.
Tematy w artykule: autostrada

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~vobis 2013-10-09

A to juz 31 pazdziernika ;/ jeszcze jak dojda oplaty za przejazd autostrada to ruch na starej dk4 bedzie nadal duuzzy

~x 2013-10-09

Niestety Kolega ma racje:(

~Ja i mój klekot 2013-10-08

Tarnowianie niech zawczasu nie jęczą,zaraz pojawi się system poboru ołat VIATOLL i 70 % TIRów znów pojedzie starą 4 .Narzekać będą mieszkańcy Łapczycy i całej reszty przy Dk 94

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie
Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie
Już jesienią na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie pojawi się nowa generacja Subaru Imprezy. Japoński producent uchylił właśnie rąbka tajemnicy na temat kolejnej odsłony kultowego modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech