mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A4 od węzła Szarów do węzła Tarnów Północ dostępna dla ciężarówek

A4 od węzła Szarów do węzła Tarnów Północ dostępna dla ciężarówek

Odcinek autostrady A4 od węzła Szarów do węzła Tarnów - Północ został dopuszczony dla ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Decyzja to została podjęta po akceptacji rekomendacji GDDKiA o dopuszczeniu tego ruchu przez ministerstwo (MTBiGM). Samochody ciężarowe mogą zjeżdżać z A4 także na węźle w Brzesku.

A4 od węzła Szarów do węzła Tarnów Północ dostępna dla ciężarówek
- Decyzję o dopuszczeniu do ruchu ciężarówek na tym odcinku A4 poprzedziło szereg badań, analiz manualnych i automatycznych oraz symulacji. Na tej podstawie obliczono, że spodziewany wzrost ruchu na al. Jana Pawła II i ul. Lwowskiej w Tarnowie pojawi się ok.700 pojazdów ciężarowych po zniesieniu zakazu ruchu dla samochodów powyżej 12 ton, co stanowić będzie wzrost ruchu o ok. 3,5% w stosunku do ruchu istniejącego tych ulicach. Wielkość ruchu samochodów osobowych,  autobusów i lekkich samochodów ciężarowych poruszających się po autostradzie A4 od  29.11.2012r. jest ustabilizowana i nie wpłynie dodatkowo na wzrost ruchu w ciągu  DK73 (al. Jana Pawła II i ul. Lwowskiej) - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

20 września 2013 r. podczas spotkania w Tarnowie z przedstawicielami samorządów Tarnowa, Bochni, Brzeska, Dębna i Kłaja, sekretarz stanu MTBiGM Zbigniew Rynasiewicz polecił, by powstał zespół roboczy złożony z przedstawicieli UM Tarnowa i GDDKiA w sprawie zminimalizowania utrudnień w ruchu kołowym w ciągu drogi krajowej nr 73 (al. Jana Pawła II i ul. Lwowska). Zespół miał dwa tygodnie na wypracowanie wniosków. W ramach prac zespołu wykonany został wspólny objazd ulicami, na które wjeżdżają pojazdy z A4 i na A4 w godzinach przedpołudniowych i ruch odbywał się bez utrudnień. Urząd Miasta Tarnowa uważa m.in., że jedynym dobrym rozwiązaniem jest przyśpieszenie ukończenia odcinka autostrady A4 na wschód od Tarnowa, co zapisano w protokole pracy zespołu. Oddział  GDDKiA w Krakowie zapewnia, że dołoży wszelkich możliwych starań zmierzających do wcześniejszego zapewnienia przejezdności jezdnią główną na dalszym odcinku, aby poprowadzić tranzyt w kierunku wschodnim ciągiem autostrady A4 poza granicami miasta Tarnowa. Po dopuszczeniu do ruchu samochodów ciężarowych tym odcinku autostrady, Oddział GDDKiA w Krakowie będzie także na  bieżąco obserwował sytuację związaną z ruchem na miejskim odcinku drogi krajowej nr 73 w Tarnowie (al. Jana Pawła II oraz ulica Lwowska). W przypadku wystąpienia nadmiernych utrudnień w ruchu, GDDKiA we współpracy ze służbami Policji podejmie stosowne do sytuacji działania - podkreslają drogowcy.
Tematy w artykule: autostrada

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~vobis 2013-10-09

A to juz 31 pazdziernika ;/ jeszcze jak dojda oplaty za przejazd autostrada to ruch na starej dk4 bedzie nadal duuzzy

~x 2013-10-09

Niestety Kolega ma racje:(

~Ja i mój klekot 2013-10-08

Tarnowianie niech zawczasu nie jęczą,zaraz pojawi się system poboru ołat VIATOLL i 70 % TIRów znów pojedzie starą 4 .Narzekać będą mieszkańcy Łapczycy i całej reszty przy Dk 94

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.