mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A4 zgodna ze standardami

A4 zgodna ze standardami

Prokuratura Rejonowa w Ropczycach umorzyła śledztwo w sprawie dopuszczenia niewłaściwych materiałów do budowy autostrady A4 na odcinku Rzeszów – Dębica. Wszystkie kontrole oraz badania potwierdziły więc jednoznacznie, że nasypy na budowie autostrady A4 powstały zgodnie z wymogami technologicznymi a kontrola jakości na wszystkich inwestycjach GDDKiA jest prowadzona stale zarówno przez laboratoryjny system kontroli jakości wykonywany przez Laboratoria Drogowe GDDKiA jak i nadzór.

A4 zgodna ze standardami
Przypomnijmy, że we wrześniu 2011 roku do Prokuratury Rejonowej w Ropczycach wpłynęło zawiadomieni o przestępstwie, dotyczące rzekomych nieprawidłowości przy budowie autostrady A4. Wykonawca robót na tym odcinku, firma Budimex S.A., jak również inwestor GDDKiA, komunikowały, że informacje te nie mają pokrycia w faktach.  

W związku z pojawiającymi się informacjami, iż odcinek autostrady A4 w rejonie Ropczyc, jest wykonywany z błota, gałęzi oraz iłów GDDKiA Oddział Rzeszów, przeprowadził szczegółową kontrolę, w trakcie której we wrześniu 2011 roku pobrano próbki gruntu do badań laboratoryjnych, sporządzono dokumentację fotograficzną oraz dokonano identyfikacji pochodzenia wbudowanego materiału nasypowego. Kontrolę przeprowadził także Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Rzeszowie, który, jak czytamy w postanowieniu Prokuratury Rejonowej w Ropczycach: „(...) stwierdził, iż autostrada realizowana jest zgodnie z zatwierdzonym projektem budowlanym, zaś do wykonania nasypów drogowych wykorzystano wyłącznie materiały określone w specyfikacji technicznej”.
 
W celu kategorycznego ustalenia rodzaju wbudowanego materiału w nasypach drogowych, badania prowadził także Instytut Badawczy Dróg i Mostów w Warszawie, posiadający akredytację Polskiego Centrum Akredytacji. W oparciu o dokonane odwierty oraz badania sondą statyczną CPTU ustalono, że materiał, który został wbudowany jest zgodny z deklarowanym przez wykonawcę oraz spełnia wymogi Polskiego Komitetu Normalizacyjnego PN-S-02205 „Drogi samochodowe. Roboty ziemne. Wymagania i badania”.    

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

~astrolog 2012-07-27

Czy ta pisowska menda ktora zrobila afere, teraz oszczeka te bzdury, ktore nagadala? Pamietam te sensacyne naglowki w szmatlawcach, ze sie szykue wielka afera itd. Kto sie teraz zainteresue taka informaca, ze to byly bzdury?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wielton podbija Europę
Wielton podbija Europę
Firma Wielton to trzeci największy producent przyczep i naczep w Europie. Spółka z Wielunia zainwestuje około 6,5 mln złotych w mieście Abidżan, leżącym na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Powstanie tam montownia.