mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A6, S3 i obwodnice na zachodnim Pomorzu

A6, S3 i obwodnice na zachodnim Pomorzu

W wakacje pojedziemy po nowej autostradzie A6 oraz obwodnicy Zieleniewa i Morzyczyna. Pod koniec roku gotowa ma być obwodnica Międzyzdrojów. Wreszcie rozpocznie się budowa najbardziej oczekiwanej S3 na południe – wynika z planów szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na rok 2007.

A6, S3 i obwodnice na zachodnim Pomorzu

Dwie trwające od roku duże budowy drogowe mają się skończyć w lipcu. Pierwsza, to blisko ośmiokilometrowy odcinek autostrady A6 (koszt 114 mln zł), biegnący w granicach Szczecina pomiędzy Kluczem i Kijewem. Obecnie jeździmy w obu kierunkach po przebudowanej jezdni południowej. Przebudowana jest też większość jezdni  północnej, pozostaje jeszcze budowa wiaduktów oraz położenie ostatniej warstwy asfaltu.

W lipcu kierowcy pojadą też gotowym odcinkiem drogi nr 10, od Motańca do tzw. węzła Lipnik (obwodnica Zieleniewa i Morzyczyna), na przedmieściach Stargardu (koszt 87 mln zł). W trakcie jej budowania zaktualizowano projekt tak, by dostosować węzeł Lipnik do planowanej budowy obwodnicy Stargardu. Jeszcze w tym półroczu GDDKiA planuje ogłosić przetarg na budowę 13,5 km obwodnicy Stargardu. Jej budowa powinna się skończyć w 2009 r.

Obwodnica dla trzech (2006-05-08)

Nowe obejście krajowej "10" (2005-07-05)

Z kolei do listopada potrwa budowa nowej obwodnicy Międzyzdrojów w ciągu drogi nr 3 (koszt 67 mln zł). To inwestycja dopiero co rozpoczęta. Zakończono wycinkę lasu, trwa wymiana gruntów. Zaawansowane prace będą trwały w sezonie letnim, co utrudni nieco podróżowanie w tym rejonie.

Nowa obwodnica Międzyzdrojów (2006-11-09)

Wreszcie dobra wiadomość, w temacie drogi ekspresowej S3. Budowa odcinka Szczecin - Gorzów ma się rozpocząć w drugiej połowie roku. Trwają tymczasem prace projektowe nad obwodnicą Miękowa. Pod koniec roku ma być rozpisany przetarg na budowę obwodnicy, która wydłuży o kolejne 4,5 km S3 na północ od Szczecina. Inwestycja ta planowana jest do realizacji w 2008 r.

Przeczytaj także:

Obwodnica Sławna włączona do ruchu (2006-11-30)

Plany dla ekspresowej "11" na wybrzeżu (2006-11-29)

S3 - autostradą? (2006-10-31)

Ruszają prace na berlince (2005-08-24)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A6
Audi A6
Cena podstawowa już od: 187 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~:) 2008-05-19

Uważam, że północnej Polsce potrzebna jest autostrada, która rozwiązałaby kilka problemów. Po pierwsze Dolina Rospudy nie byłaby tak obciążona jak przewidują specjaliści przy obecnym rozwiązaniu. Po drugie ruch ze wschodnich państw nadbałtyckich na zachód i odwrotnie byłby szybszy, omijałby centralną Polskę, trasa byłaby krótsza. Po trzecie koszt budowy tej autostrady byłby tańszy, ponieważ jest już przygotowany w dużej części prosty odcinek od Szczecina do Elbląga (wiadukty, nasypy, wąwozy), należałoby przedłużyć trasę na Litwę np. przez Olsztyn. Trasa byłaby idealna dla kibiców z Zachodu na Euro 2012. Istniejąca, wytyczona trasa przebiegu drogi Szczecin - Elbląg i dalej jest idealna dla połączenia wschodniej i zachodniej części Pomorza. Wykorzystując przebieg dotychczasowej trasy koszt budowy byłby o wiele niższy, ponieważ wytyczona trasa jest już wyprofilowana. Budując tzw. Autostradę Pomorską i odpowiednio łącząc ją w sieć dróg połączylibyśmy również kraje nadbałtyckie z Europą Zachodnią. Dolina Rospudy mogłaby odetchnąć z ulgą, ponieważ część ruchu przejęłaby "Autostrada Pomorska".

~Bartek 2007-05-17

A co z obwodnicą zachodnią Szczecina, z tym przeprawą Święta-Goleniów, czyli na północ od Szczecina? Warto zwrócić uwagę, że transport drogowy z Polic, czyli do i z Zakładów Chemicznych wali przez centrum miasta. Chyba wszyscy zapomnieli o tym projekcie, bo jakos nie widzę tego nigdzie niestety... Mylę się?

~:) 2007-01-25

Ponadto polskie drogi nie są już pełne dziur i wybojów, po których najlepiej jeździć traktorem. Prawie cała sieć dróg głównych została w ostatnich latach gruntownie naprawiona, w przeważającej mierze za pomocą pieniędzy unijnych. A mimo to jeżdżenie samochodem w Polsce nadal nie jest żadną przyjemnością. W pierwszym rzędzie wynika to z tego, że sieć dróg jest bardzo rzadka. Do 1989 r. istniała tylko jedna jedyna autostrada: od Wrocławia do granicy z NRD, stara "autostrada hitlerowska", jak i tu ją nazywano.

~LoL 2007-01-25

Jaki jest z ciebie pesymista czlowieku

~osskaa 2007-01-24

A6 jak najbardziej jest potrzebna, ale dalej do Gdańska. 8km będzie ostatnim akordem tej feralnej drogi. Robi się ją pewnie po to, żeby Niemcy jak wjeżdżają do Polski stopniowo oswajali się z szokiem, w jaki wpadają jeżdżąc po polskich traktach...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.