mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A6 już z warstwą ścieralną

A6 już z warstwą ścieralną

Wykonawca przebudowy autostrady A6 w rejonie przyszłego węzła Tczewska zakończył wykonywanie ostatniej warstwy nawierzchni na przebudowywanej jezdni zachodniej.

A6 już z warstwą ścieralną
Pod koniec czerwca ruch zostanie przełożony na przebudowaną jezdnię, po czym wykonawca przystąpi do prac na jezdni po której obecnie odbywa się ruch. Roboty zostaną zakończone do końca tego roku.

Nawierzchnię odcinka przyszłej A6 na odcinku Kijewo - Rzęśnica stanowią pochodzące z lat 30 ubiegłego wieku płyty betonowe. Nawierzchnia jest już mocno wyeksploatowana, a płyty nierówne i zdylatowane. W ramach realizowanych prac droga na odcinku 2 kilometrów jest poszerzana o pas awaryjny i otrzymuje nową, wykonaną od podstawa nawierzchnię bitumiczną. Stare płyty betonowe są wykorzystywane i po pokruszeniu stanowią podbudowę z kruszywa łamanego nowej nawierzchni. Po wakacjach powinna rozpocząć się budowa samego węzła Tczewska w miejscu przecięcia A6 przez ulicę Tczewską.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A6
Audi A6
Cena podstawowa już od: 187 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

~warszawiak 2012-06-20

Romek, zgadzam się, że A6 ze Szczecina do Gdańska po starym poniemieckim śladzie bardzo by się przydała. Niestety, jest to całkowicie nierealne. O czym tu zresztą gadać? W 2007 r. zakończono wreszcie przebudowę A6 z Kołbaskowa do Kijewa. Na dziś dawno powinna być skończona przebudowa węzłów: Kijewo i Rzęśnica oraz odcinka Kijewo-Rzęśnica. A co jest? Trwająca przebudowa zaledwie 2 km. Te rozdrabnianie przebudowy A6 to kompletna paranoja.

~romek 2012-06-19

Zastanawiajacy jest brak koncepcji budowy Autostrady Północnej jako A6 która potrzebna jest dla całego Pomorza od Gdanska do Szczecina.Na starych mapach drogowych które torzono dla tego celu widać jeszcz do poczatku lat 70 autostradę A6.Potem planisci przenosza zainteresowania dla innego kierunku tworzac nowy układ dróg dla bardzo obciazonych kierunków zapominajac o istnieniu tego kierunku

~warszawiak 2012-06-19

Wszystko pięknie, tylko dlaczego do diabła przebudowywuje się A6 tylko na dwukilometrowym odcinku, a nie do razu na całym Kijewo-Rzęśnica? Przecież to tylko parę km więcej, a dla państwowego budżetu te parę km, to naprawdę niewielka suma. Czy u nas zawsze musi być coś postawione na głowie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Przegląd płatny z góry od jesieni
Przegląd płatny z góry od jesieni
Już jesienią właściciele samochodów będą musieli zapłacić za przegląd, zanim samochód wjedzie na ścieżkę diagnostyczną.