mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A6 już z warstwą ścieralną

A6 już z warstwą ścieralną

Wykonawca przebudowy autostrady A6 w rejonie przyszłego węzła Tczewska zakończył wykonywanie ostatniej warstwy nawierzchni na przebudowywanej jezdni zachodniej.

A6 już z warstwą ścieralną
Pod koniec czerwca ruch zostanie przełożony na przebudowaną jezdnię, po czym wykonawca przystąpi do prac na jezdni po której obecnie odbywa się ruch. Roboty zostaną zakończone do końca tego roku.

Nawierzchnię odcinka przyszłej A6 na odcinku Kijewo - Rzęśnica stanowią pochodzące z lat 30 ubiegłego wieku płyty betonowe. Nawierzchnia jest już mocno wyeksploatowana, a płyty nierówne i zdylatowane. W ramach realizowanych prac droga na odcinku 2 kilometrów jest poszerzana o pas awaryjny i otrzymuje nową, wykonaną od podstawa nawierzchnię bitumiczną. Stare płyty betonowe są wykorzystywane i po pokruszeniu stanowią podbudowę z kruszywa łamanego nowej nawierzchni. Po wakacjach powinna rozpocząć się budowa samego węzła Tczewska w miejscu przecięcia A6 przez ulicę Tczewską.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A6
Audi A6
Cena podstawowa już od: 187 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~warszawiak 2012-06-20

Romek, zgadzam się, że A6 ze Szczecina do Gdańska po starym poniemieckim śladzie bardzo by się przydała. Niestety, jest to całkowicie nierealne. O czym tu zresztą gadać? W 2007 r. zakończono wreszcie przebudowę A6 z Kołbaskowa do Kijewa. Na dziś dawno powinna być skończona przebudowa węzłów: Kijewo i Rzęśnica oraz odcinka Kijewo-Rzęśnica. A co jest? Trwająca przebudowa zaledwie 2 km. Te rozdrabnianie przebudowy A6 to kompletna paranoja.

~romek 2012-06-19

Zastanawiajacy jest brak koncepcji budowy Autostrady Północnej jako A6 która potrzebna jest dla całego Pomorza od Gdanska do Szczecina.Na starych mapach drogowych które torzono dla tego celu widać jeszcz do poczatku lat 70 autostradę A6.Potem planisci przenosza zainteresowania dla innego kierunku tworzac nowy układ dróg dla bardzo obciazonych kierunków zapominajac o istnieniu tego kierunku

~warszawiak 2012-06-19

Wszystko pięknie, tylko dlaczego do diabła przebudowywuje się A6 tylko na dwukilometrowym odcinku, a nie do razu na całym Kijewo-Rzęśnica? Przecież to tylko parę km więcej, a dla państwowego budżetu te parę km, to naprawdę niewielka suma. Czy u nas zawsze musi być coś postawione na głowie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Seat ogłosił konkurs na nową nazwę dla największego SUV-a w gamie. Wpłynęło ponad 10 tys. zgłoszeń, a jury wybrało kilka finałowych propozycji, z których zostanie wyłoniona nazwa modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech