mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A-1: Dziewięciu chętnych na odcinek Bełk - Świerklany

A-1: Dziewięciu chętnych na odcinek Bełk - Świerklany

Otwarto oferty w przetargu na budowę autostrady A-1 na 14 km odcinku Bełk – Świerklany. W postępowaniu wystartowało dziewięciu chętnych. Teraz komisja przetargowa będzie musiała wybrać najkorzystniejszą ofertę. Budowa tego odcinka A-1 ma potrwać 21 miesięcy.

A-1: Dziewięciu chętnych na odcinek Bełk - Świerklany
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła, 29 maja bieżącego roku, oferty w przetargu na budowę autostrady A-1 na odcinku Bełk - Świerklany. Wartość najniższej z dziewięciu złożonych ofert wynosi około 285 mln euro i jest o 95 mln euro niższa od kosztorysu GDDKiA, który wynosił około 380 mln euro. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Spójności, a jego realizacja potrwa 21 miesięcy od daty rozpoczęcia robót przez wykonawcę. Zawarcie kontraktu jest jednak uzależnione od tego czy wykonawcy będą wnosili protesty i odwołania od postanowień komisji przetargowej.

Odcinek autostrady A-1 Bełk – Świerklany jest częścią podzielonej na III etapy budowy autostrady A-1 Sośnica – Gorzyczki:
  1. Sośnica (Gliwice) – węzeł Bełk - etap północny o długości 15,5 km,
  2. Węzeł Bełk – Świerklany - etap środkowy o długości 14,5 km,
  3. Świerklany – granica Państwa w Gorzyczkach - etap południowy o długości 18,3 km.
Obecnie trwają prace budowlane na etapach północnym i południowym.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Audi A1 Cabrio – konkurent Mini

auto motor i sport 0000-00-00

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~Kiejstut 2008-06-02

Dwie najtańsze firmy zaoferowały ceny, które chyba należy określić jako dumpingowe - aż dziw że jedną z nich jest STRABAG. W związku z tym, że oferentów jest aż 9-ciu to możemy się spodziewać wielu protestów - czyli rozstrzygnięcie przetargu i rozpoczęcie budowy pewnie dalej sie opóźni !!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.