mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A-1 - Prezent pod choinkę

A-1 - Prezent pod choinkę

Jeszcze w tym roku przed świętami, 22 grudnia, kierowcy będą mogli pojechać nowym, 25 km odcinkiem autostrady A-1. Przez pierwsze dwa miesiące od otwarcia nie będą pobierane opłaty za przejazd.

A-1 - Prezent pod choinkę
Gdańsk Transport Company zapowiada, że pierwsze samochody zostaną wpuszczone na nowy, 25 km odcinek z Rusocina do Swarożyna już w najbliższą sobotę o godzinie 10. Droga zostanie oddana do użytku na rok przed planowanym terminem.

W ostatnich tygodniach trwały spory, czy pomimo zakończenia prac budowlanych i trwania odbioru, autostradę można udostępnić kierowcom. Problemem było to, że na autostradzie nie działa jeszcze system poboru opłat. Koncesjonariusz A-1 chciał, żeby przejazd trasą był bezpłatny do momentu ukończenia prac budowlanych na odcinku autostrady A-1 z Gdańska do Nowych Marz, którego budowa ma zakończyć się do końca listopada 2008 r.

Przez dwa miesiące kierowcy nie będą musieli uiszczać opłaty za przejazd. Później, zależnie od decyzji Ministra Infrastruktury, być może będzie trzeba płacić za podróż autostradą. GTC nie otrzymała jeszcze pisemnej decyzji w tej sprawie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~Roman 2007-12-25

Panowie, za dużo jest polityki w Waszych wypowiedziach. Obserwuję postępy prac na każdej budowie ulic w Bydgoszczy, i zastanawia mnie organizacja pracy ekip budowlanych. Czasem odnoszę wrażenie, że nikt nad tym nie panuje. Oto przykład: remont wiaduktow wzdłuż ul. Fordońskiej ,bardzo ważny dla ruchu miejskiego. Przez okres paru miesięcy wiosenno -letnich nic się tam nie działo. Widać było max, 2 osoby, pewnie wyłącznie pilnujące sprzętu. Teraz mowi się o opoźnieniach spowodowanych brakiem pracownikow.

~V 2007-12-24

Ciekawe Dan, zaskoczyles mnie tymi 1500 km w 2008. W tej chwili w budowie jest tylko 420km drog ekpresowych i autostrad, takze to bedzie ponad potrojenie. Jesli ma pan racje to naprawde rewelacja. Pozdrowienia Wesolych Swiat Adam

~:) 2007-12-23

Teraz juz tylko stolica z duzych miast nie ma nawet kilometra autostrady :)

~Wiśniowiecki 2007-12-23

As ty przygłupie i ignorancie ! Ta inwestycja jest prywatnym przedsięwzięciem spółki GTC. Pieniądze pochodzą z banków, które kredytują to przedsięwzięcie. Natomiast państwo "nadzoruje" wykonanie umowy. Unia Europejska i jej pieniądze nie maju tu NIC do rzeczy. A tak na marginesie PiS zawsze był ZA wejściem do UE !

~adam 2007-12-23

Polska 50 lat za Murzynami. Jak w Europie rezygnuje się z bramek opłat, to u nas się je tworzy. I to jeszcze narzucają absurdalnie wysokie opłaty. Czemu nie może być u nas jak w Czechach?! 140 złotych za CAŁOROCZNE korzytanie ze WSZYSTKICH autostrad i ekspresowych. I to w formie nalepki na szybe, bez żadnych bramek tamujących ruch i opóźniająch podróż! Czesi potrafią, a my nie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando