Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A-1 - będą węzły autostradowe w Warlubiu i Chełmży

A-1 - będą węzły autostradowe w Warlubiu i Chełmży

Miejscowości przy budowanej autostradzie A1 od dawna zabiegają o uwzględnienie dodatkowych węzłów na powstającym odcinku A1.

A-1 - będą węzły autostradowe w Warlubiu i Chełmży

Wstępnie budowę węzła autostradowego w Warlubiu zaplanowano w drugim etapie budowy A-1 - co oznacza, że można byłoby z niego korzystać dopiero po oddaniu do użytku odcinka Nowe Marzy – Czerniewice, czyli nie wcześniej niż w 2010 r. W tej sytuacji pierwszy uruchomiony odcinek nowej drogi, Gdańsk – Grudziądz, byłby co najmniej przed dwa długie lata niedostępny dla mieszkańców Tucholi, Nowego a nawet Grudziądza.

Marszałek województwa Piotr Całbecki już wcześniej przekonywał ministra transportu Jerzego Polaczka, by węzeł warlubski powstał w pierwszym etapie inwestycji. Podczas ostatniego spotkania ze Zbigniewem Kotlarkiem, szefem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad usłyszał konkrety – sprawa jest przesądzona, Generalna Dyrekcja wkrótce otrzyma od ministra upoważnienie do prowadzenia negocjacji z budującym ten odcinek konsorcjum (GTC), Ministerstwo Transportu chce firmie dopłacić za budowę węzła.

Sprawa węzła Chełmża/Dźwierzno jest jeszcze bliższa realizacji. Marszałek Całbecki, zawiózł do GDDKiA gotowy wstępny projekt porozumienia w sprawie realizacji tego przedsięwzięcia. Ostateczną decyzję poznamy z końcem czerwca na specjalnej zwołanej konferencji.

Przeczytaj także:

Autostrada A1 na półmetku (2007-06-01)

Ustalenia dla autostrad A1 i A2 (2007-05-10)

 

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 77 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~krzysiek s 2007-09-02

Z artykułu wynika że w 1 etapie mają powstać węzły Warlubie i Chełmża, jak to możliwe w przypadku Chełmży skoro budowa ma się obecnie skończyć w Nowe Marzy a ten zjazd jest na dalszym odcinku.

~Misiek 2007-06-17

No nie byłbym tego taki pewny... Jeden z drogowców stwierdził, że przy 30 stopniowym upale żadna droga w Polsce nie wytrzyma 46 tonowego zestawu...

~As 2007-06-15

Nie powinny rozjechać ponieważ nowe trasy są przystosowane do nacisku do 11,5 t, więc o koleinach nie ma mowy.

~Misiek 2007-06-14

Ja mam pytanie z innej beczki. Czy to prawda ze Polaczek zlikwidowal zakazy jazdy TIR-ów w upały?! Jeśli tak, to tylko wypada mi pogratulować. Przy 30 stopniach TIRY w mig rozjadą nowo remontowane polskie drogi...

~aufwiderzejn 2007-06-14

co to jest "ausfahrt" ? a poza tym rozumiem ze tubylcy maja byc szczesliwi, ze ten cud polskiej inzynierii XXI wieku przetnie ich pola i ominie ich miasta i o tzw wielkim swiecie bada sobie mogli tylko pomarzyc

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ferrari F12 od Bengala Design
Ferrari F12 od Bengala Design
Ferrari F12 to motoryzacyjne dzieło sztuki. Firma Bengala Automotive Design, pochodząca z Hiszpanii, postanowiła przedstawić własną interpretację tego modelu. Oto potwór o nazwie F12 Caballeria.