mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A-1 - będą węzły autostradowe w Warlubiu i Chełmży

A-1 - będą węzły autostradowe w Warlubiu i Chełmży

Miejscowości przy budowanej autostradzie A1 od dawna zabiegają o uwzględnienie dodatkowych węzłów na powstającym odcinku A1.

A-1 - będą węzły autostradowe w Warlubiu i Chełmży

Wstępnie budowę węzła autostradowego w Warlubiu zaplanowano w drugim etapie budowy A-1 - co oznacza, że można byłoby z niego korzystać dopiero po oddaniu do użytku odcinka Nowe Marzy – Czerniewice, czyli nie wcześniej niż w 2010 r. W tej sytuacji pierwszy uruchomiony odcinek nowej drogi, Gdańsk – Grudziądz, byłby co najmniej przed dwa długie lata niedostępny dla mieszkańców Tucholi, Nowego a nawet Grudziądza.

Marszałek województwa Piotr Całbecki już wcześniej przekonywał ministra transportu Jerzego Polaczka, by węzeł warlubski powstał w pierwszym etapie inwestycji. Podczas ostatniego spotkania ze Zbigniewem Kotlarkiem, szefem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad usłyszał konkrety – sprawa jest przesądzona, Generalna Dyrekcja wkrótce otrzyma od ministra upoważnienie do prowadzenia negocjacji z budującym ten odcinek konsorcjum (GTC), Ministerstwo Transportu chce firmie dopłacić za budowę węzła.

Sprawa węzła Chełmża/Dźwierzno jest jeszcze bliższa realizacji. Marszałek Całbecki, zawiózł do GDDKiA gotowy wstępny projekt porozumienia w sprawie realizacji tego przedsięwzięcia. Ostateczną decyzję poznamy z końcem czerwca na specjalnej zwołanej konferencji.

Przeczytaj także:

Autostrada A1 na półmetku (2007-06-01)

Ustalenia dla autostrad A1 i A2 (2007-05-10)

 

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~krzysiek s 2007-09-02

Z artykułu wynika że w 1 etapie mają powstać węzły Warlubie i Chełmża, jak to możliwe w przypadku Chełmży skoro budowa ma się obecnie skończyć w Nowe Marzy a ten zjazd jest na dalszym odcinku.

~Misiek 2007-06-17

No nie byłbym tego taki pewny... Jeden z drogowców stwierdził, że przy 30 stopniowym upale żadna droga w Polsce nie wytrzyma 46 tonowego zestawu...

~As 2007-06-15

Nie powinny rozjechać ponieważ nowe trasy są przystosowane do nacisku do 11,5 t, więc o koleinach nie ma mowy.

~Misiek 2007-06-14

Ja mam pytanie z innej beczki. Czy to prawda ze Polaczek zlikwidowal zakazy jazdy TIR-ów w upały?! Jeśli tak, to tylko wypada mi pogratulować. Przy 30 stopniach TIRY w mig rozjadą nowo remontowane polskie drogi...

~aufwiderzejn 2007-06-14

co to jest "ausfahrt" ? a poza tym rozumiem ze tubylcy maja byc szczesliwi, ze ten cud polskiej inzynierii XXI wieku przetnie ich pola i ominie ich miasta i o tzw wielkim swiecie bada sobie mogli tylko pomarzyc

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.