mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A-1 coraz bliżej

A-1 coraz bliżej

Aktualnie trwają prace na dwóch odcinkach autostrady A-1, a jednocześnie trwa procedura przetargowa na budowę kolejnego. Już w marcu powinien zostać wyłoniony wykonawca 180 km odcinka autostrady A-1 ze Strykowa do Pyrzowic.

A-1 coraz bliżej
O kontrakt na autostradę z leżącego pod Łodzią Strykowa do Pyrzowic starają się trzy konsorcja. Wybór ma zostać dokonany w marcu. Autostrada będzie budowana w systemie koncesyjnym, wyłoniona firma sama sfinansuje inwestycję a poniesione wydatki odzyska pobierając opłaty za przejazd. Nowa droga powstanie bez etapowania, z docelową konstrukcją nawierzchni. Według Ministra Infrastruktury, Cezarego Grabarczyka, do połowy 2009 roku już na całej długości planowanego odcinka autostrady będą trwały prace budowlane.

Obecnie trwa już budowa odcinków A-1 z Gdańska do Grudziądza oraz z Gliwic do południowej granicy, a planowane są także kontrakty na realizację kolejnych odcinków autostrady. Cała trasa ma być oddana do użytku na przełomie 2010 i 2011r., kiedy to połączy się autostradą z powstającą po czeskiej stronie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~AdJ 2008-01-16

A ciekawe co z odcinkiem z Nowych Marz pod Grudziądzem do Lubicza pod Toruniem. Z tego, co pamiętam, to plan jest fajny, ale pozwolenia nie ma na kolejny most na Wiśle w tym akurat miejscu

~V 2008-01-16

nic nie slyszalem o odcinku Slaskim miedzy Gliwicami a Pyrzowicami przez Piekary. Czyzby bylo tak jak z A4, ze wybudowali dwa odcinki, i brakowalo z 20km zeby je polaczyc (w Gliwicach) a to zrobili dopiero za pare lat? A po za tym to bardzo dobra wiatomosc. Pozdrowienia!

~Misiek 2008-01-15

do Juchu! nic jeszcze nie jest pewne, byc moze GTC jednak będzie budowało ten odcinek więc uspokój dziąsła

~Juchu! 2008-01-15

Super! Jeszcze tylko równolegle 300 mln euro odszkodowania dla GTC za zabranie koncesji na budowę odcinka Toruń - Grudziądz przez ministerstwo i już jesteśmy w domu!

~mil1231@gazeta.pl 2008-01-15

Doskonale!!Jeszcze tylko niech ruszy budowa A2 Lódź-Warszawa i już jesteśmy w domu!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.