mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A-1 coraz bliżej

A-1 coraz bliżej

Aktualnie trwają prace na dwóch odcinkach autostrady A-1, a jednocześnie trwa procedura przetargowa na budowę kolejnego. Już w marcu powinien zostać wyłoniony wykonawca 180 km odcinka autostrady A-1 ze Strykowa do Pyrzowic.

A-1 coraz bliżej
O kontrakt na autostradę z leżącego pod Łodzią Strykowa do Pyrzowic starają się trzy konsorcja. Wybór ma zostać dokonany w marcu. Autostrada będzie budowana w systemie koncesyjnym, wyłoniona firma sama sfinansuje inwestycję a poniesione wydatki odzyska pobierając opłaty za przejazd. Nowa droga powstanie bez etapowania, z docelową konstrukcją nawierzchni. Według Ministra Infrastruktury, Cezarego Grabarczyka, do połowy 2009 roku już na całej długości planowanego odcinka autostrady będą trwały prace budowlane.

Obecnie trwa już budowa odcinków A-1 z Gdańska do Grudziądza oraz z Gliwic do południowej granicy, a planowane są także kontrakty na realizację kolejnych odcinków autostrady. Cała trasa ma być oddana do użytku na przełomie 2010 i 2011r., kiedy to połączy się autostradą z powstającą po czeskiej stronie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~AdJ 2008-01-16

A ciekawe co z odcinkiem z Nowych Marz pod Grudziądzem do Lubicza pod Toruniem. Z tego, co pamiętam, to plan jest fajny, ale pozwolenia nie ma na kolejny most na Wiśle w tym akurat miejscu

~V 2008-01-16

nic nie slyszalem o odcinku Slaskim miedzy Gliwicami a Pyrzowicami przez Piekary. Czyzby bylo tak jak z A4, ze wybudowali dwa odcinki, i brakowalo z 20km zeby je polaczyc (w Gliwicach) a to zrobili dopiero za pare lat? A po za tym to bardzo dobra wiatomosc. Pozdrowienia!

~Misiek 2008-01-15

do Juchu! nic jeszcze nie jest pewne, byc moze GTC jednak będzie budowało ten odcinek więc uspokój dziąsła

~Juchu! 2008-01-15

Super! Jeszcze tylko równolegle 300 mln euro odszkodowania dla GTC za zabranie koncesji na budowę odcinka Toruń - Grudziądz przez ministerstwo i już jesteśmy w domu!

~mil1231@gazeta.pl 2008-01-15

Doskonale!!Jeszcze tylko niech ruszy budowa A2 Lódź-Warszawa i już jesteśmy w domu!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.