mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A-4 - Protesty oddalone

A-4 - Protesty oddalone

Wiceminister Infrastruktury Zbigniew Rapciak poinformował o oddaleniu protestów dotyczących pozytywnej opinii Ministerstwa Środowiska na budowę autostrady A-4 z Szarowa do Tarnowa. Teraz Wojewoda Małopolski może już wydać decyzję środowiskową.

A-4 - Protesty oddalone
Wniosek do Wojewody Małopolskiego o wydanie decyzji środowiskowej krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad złożył już w październiku 2006 roku. Wojewoda przez wydaniem decyzji jest zobowiązany do zasięgnięcia opinii Ministerstwa Środowiska. Jednak w Ministerstwie wniosek pozostawał przez długie miesiące nie rozpatrzony. Zajęto się nim dopiero, gdy ponad rok później o decyzję środowiskową dla modernizacji linii kolejowej do Tarnowa wystąpili kolejarze. Wówczas Ministerstwo Środowiska orzekło, że drogowcy muszą swój projekt uzgodnić z projektem kolejowym w kwestii obiektów inżynierskich związanych z ochroną środowiska (przejść dla zwierząt). Problem udało się szybko rozwiązać dzięki współpracy Ministerstwa Infrastruktury z Ministerstwem Środowiska i 8 lutego 2008 roku wydano pozytywną opinię dla realizacji inwestycji.

Kolejnym problemem, który stanął na przeszkodzie były odwołania od pozytywnej opinii Ministra Środowiska, które złożyli sołtysi Stanisławic, Cikowic, Damienic i Proszówek, wójt gminy Bochnia, starosta tarnowski oraz 21 mieszkańców Brzeska. Wniesione zarzuty dotyczyły dróg dojazdowych do placu budowy, lokalizacji węzła Brzesko, jego połączenia z ulicą Leśną w Brzesku oraz udziału społeczeństwa Brzeska w postępowaniu. Gmina Bochnia 27 marca bieżącego roku wycofała swój wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. Pozostałe strony wnoszące protest według Ministra Środowiska nie posiadają przymiotów strony postępowania, co pozwoliło na umorzone postępowania odwoławczego.

Aktualnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Wojewoda Małopolski wydał długo oczekiwaną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla tej inwestycji. Po jej otrzymaniu GDDKiA niezwłocznie wystąpi z wnioskiem o wydanie decyzji lokalizacyjnej dla 57 km odcinka autostrady, który ma szansę powstać do 2011 roku, tak jak zakładał wcześniej harmonogram prac.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Audi A4 – Z genem brawury

auto motor i sport 0000-00-00

Do A4 Audi przyłożyło się szczególnie starannie, serwując mu ekstradawkę nowej techniki. Cel jest jasny - nowe auto ma być prymusem w wyższych sferach klasy średniej. W teście - model ze 160-konnym silnikiem 1.8 TFSI.

Komentuj:

~Tomek 2008-04-28

Zgadzam się z moto, postępujesz dokładnie tak jak ci opisał, a i na prawdę warto zrobić swoje fotki, a co do autostrad, to tej już niedużo brakuje do powstania, ale dalej od Tarnowa do granicy jest ponad 120km. i nie zapowiada się żeby ta droga miała powstać do 2012, ale kto wie w planach rządu ma jednak powstać, ale moje własne realia to rok 2014 ale kto wie może może. . .

~qaz 2008-04-26

Niestety gdy motocyklista wpadnie w dziurę na drodze to raczej już nie będziemy czytać jego postów a i on sam nie będzie dochodził swoich praw do odszkodowania. Zgadzam się jednak, że trzeba tym śmiesznym zarządcą pokazać, że się nie odpuszcza i walczyć zawsze o odszkodowanie. Więcej pozwów to więcej przez nich wydanej kasy na odszkodowania - może dotrze kiedyś do tych włodarzy, że lepiej raz wydać pieniądze (i tak nie ich tylko nasze) na budowę lub solidny remont niż płacić odszkodowania.

~moto 2008-04-25

Do motocyklisty. Wpadasz w dziurę i robisz sobie szkodę - dzwonisz i czekasz na policję (choćby to trwało cały dzień) Bierzesz od nich dokumentację, najlepiej jak też sam zrobisz foty. Udajesz się po odszkodowanie do zarządcy drogi. Odszkodowanie z polisy, ponieważ drogi są ubezpieczone. Jak nie to płaci zarządca. A jak szukasz dziury w całym to wykup sobie DASa i bedziesz miał spokój. Uwaga- zakładając , że nie łamiesz przepisów drogowych :)

~motocyklista 2008-04-25

Kiedy wreszcie zostanie zniesiona odpowiedzialność zbiorowa urzędników. Mamy bardzo dziurawe i niebezpieczne drogi, są wypadki, uszkodzenia samochodów i nikt za to nie odpowiada. Za ewentualne odszkodowania płacimy my wszyscy, a nie odpowiedzialny urzędnik lub pracownik zarządu komunalnego lub zarządu dróg !!! Miałem wypadek wpadając do sporej dziury, oczywiście nie ma winnego !!!

~Jerzy 2008-04-25

Super, że powstają nowe autostrady i drogi , ale również trzeba dbać o już istniejące drogi. Konieczne jest naprawianie nawierzchni i łatanie dróg. Oj ! bardzo dawno nie widziałem "asfalciarki" !!! dlaczego ???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.