mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A-4: Wójt wycofa protest

A-4: Wójt wycofa protest

Decyzja środowiskowa wydana na budowę autostrady A-4 na odcinku Szarów – Tarnów została oprotestowana przez wójta gminy Bochnia. Protest zostanie jednak wycofany, co umożliwi kontynuację prac przygotowawczych, a termin oddania trasy do użytku w 2011 roku pozostaje realny.

A-4: Wójt wycofa protest
Po wydaniu decyzji środowiskowej, na budowę 57 km odcinka autostrady A-4, przez wojewodę małopolskiego, protest w tej sprawie złożył wójt gminy Bochnia Jerzy Lysy. Według wójta budowa autostrady przyczyniłaby się do zniszczenia dróg gminnych przez ciężki sprzęt budowlany. Mogłaby wzrosnąć także liczba wypadków.

Aby umożliwić budowę drogi, wojewoda małopolski Jerzy Miller prowadził rozmowy z wójtem. Ustalono, że drogi w gminie Bochnia zostaną wyremontowane za pieniądze pochodzące z budżetu państwa po oddaniu do użytku autostrady, co zabezpieczy interes gminy. Skutkiem rozmów jest obietnica wycofania protestu w sprawie decyzji środowiskowej. Oprócz Jerzego Lysego, zrobią to także sołtysi wsi Stanisławice, Cikowice, Proszówek i Damienice.

Rozwiązanie problemu pozwala na kontynuowanie prac przygotowawczych do budowy drogi, która ma szansę powstać, tak jak to wcześniej zakładano, do 2011 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~Szofer 2008-04-06

Tego typu protesty wyraźnie wskazują na nieudolność i brak pragmatyzmu urzędników GDKiA. Problem zniszczeń na drogach lokalnych można przecież od razu wziąć pod uwagę. To nie pierwszy odcinek autostrady, który budujemy w Polsce. Południe kraju i tak jest w lepszej sytuacji niż centrum, czy północ. A4 jest prawie w 3/4 gotowa, a pozostałe (A1 i A2) ciągle w sferze planów i urzędniczych "przepychanek"...

~mil1231@gazeta.pl 2008-04-05

grzego, co za pytania debila stawiasz...a jakie maja być??bezpłatne??gdzie takie znasz??nawet w Niemczech ich dni są policzona a ciężarówki już ze 2 lata tam płacą... za darmo to mozna tylko w mordę dostać, wiesz o tym?

~Grzego 2008-04-04

co z tego ze bedziemy mieć autostrady,jak oczywiście będą one płatne

~Rzeznik 2008-04-03

Zgadzam się z Markiem kiedy będzie do granicy zrobiona autostrada???

~Marek 2008-04-03

W tym wszystkim najbardziej zastanawiajace jest to,że odcinek do Tarnowa zostanie oddany do użytku w 2011 roku.Do granicy w Korczowej z Tarnowa jest jescze grubo ponad 100 km,a więc reszta będzie kiedy gotowa? Na następne Euro,które bedziemy organizować razem z Ukrainą w w 2048 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando