mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A-4 coraz bliżej

A-4 coraz bliżej

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował, że Minister Środowiska wydał pozytywną opinię dotyczącą budowy autostrady A-4 z Szarowa do Tarnowa. Umożliwi to wydanie pozostałych decyzji i rozpoczęcie prac na długo wyczekiwanym odcinku drogi.

A-4 coraz bliżej
Wydana przez Ministra Środowiska, Macieja Nowickiego decyzja w sprawie autostrady A-4, którą Urząd Wojewódzki otrzymał 8 lutego bieżącego roku, umożliwia Wojewodzie Małopolskiemu wydanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych, a później decyzji o lokalizacji autostrady. Na pozytywną opinię ministra wpłynęło uzgodnienie przez PKP i Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad warunków poprowadzenia przejść dla zwierząt, zlokalizowanych na 7 km odcinku planowanej drogi, co stanowiło główny powód zwłoki w działaniach.

Jeśli drogowcy będą realizować prace zgodnie z planem, to realne jest zakończenie tej inwestycji do Euro 2012. Budowa autostrady A-4 na odcinku węzeł Szarów - węzeł Tarnów, znalazła się na małopolskiej liście priorytetowych inwestycji do 2013 roku i będzie dofinansowana z unijnych pieniędzy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

~mil1231@gazeta.pl 2008-02-14

Ludzie- nie panikujcie- do ME 2012 powstaną na pewno stadiony: w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. Na pewno gotowe będą: A1 granica z Czechami- Sośnica, A1 Stryków-Pyrzowice, A1 Gdańsk-Toruń, A2 -granica z Niemcami do Warszawy wraz ze sporą częścią ringu Warszawy (S2/S8). A4 granica z Niemcami- Tarnów a prawdopodobnie dojdzie gdzieś do Rzeszowa. Większość najważniejszych tras kolejowych (i dworców!!) będzie lśniła nowością!Będzie sporo całkowicie mowych pociągów typu Pendolino. Tory na najważniejszych trasach będą pozwalały na jazdę nimi z prędkością 200 km/h! Te ME 2012 to bedzie dla nas zbawienie i powód do dumy! Zobaczycie jak miasta będą odpicowane i jak wszyscy pozytywnie zaskoczą sie naszym bogactwem, świetna organizacją, gościnnością- Polska już na zawsze stanie sie krajem zachodu! Po 2012 roku przyjdzie czas na jeszcze wieksze projekty- linia superszybkich pociągów, nowe Centralne Lotnisko pomiędzy Warszawą a Łodzią i wiele innych projektów. Czemu by np. nie zrobic GP F1 na ulicach Warszawy? Widok drapaczów chmur z pewnością zrobi wrażenie...!

~tak tak 2008-02-14

Makabra; też sie obawiam, że nie zdążymy z tymi drogami na Euro 2012. Co prawda kibicem nie jestem i piłka mnie nie interesuje, ale jestem Polakiem i chciałbym, aby nasz kraj wywiązał się z zadania na piątkę. Po wtóre - te drogi zostaną u nas, dla nas. Trzymam kciuki za powodzenie operacji "droga"

~Piotr 2008-02-13

Kiedy dostawaliśmy mistrzostwa byłem ogromnym optymistą...teraz jestem zrozpaczony stanem tych przygotowań i bałaganem wokół tego tematu. Bardzo się obawiam kompromitacji na świecie z powodu odebrania nam tej imprezy...Mam zawodowo kontakty z połową Europy - jeśli tak sie stanie - uciekam na ksieżyc bo nie wytrzymam tego wstydu...

~kibic 2008-02-12

dalej buduje podkarpacki gddkia a nie małopolski a to już oddzielna sprawa

~jaworek 2008-02-12

ciągle te uzgodnienia, pozwolenia a budowy jak nie było tak nie ma

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jaguar F-Pace najlepszy – WCOTY 2017
Jaguar F-Pace najlepszy – WCOTY 2017
Na salonie motoryzacyjnym w Nowym Jorku poznaliśmy zwycięzcę tegorocznego plebiscytu na Światowy Samochód Roku 2017. W tym roku główna nagroda trafia do Jaguara F-Pace, pierwszego SUV-a brytyjskiej marki.