mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > A-4 coraz bliżej

A-4 coraz bliżej

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował, że Minister Środowiska wydał pozytywną opinię dotyczącą budowy autostrady A-4 z Szarowa do Tarnowa. Umożliwi to wydanie pozostałych decyzji i rozpoczęcie prac na długo wyczekiwanym odcinku drogi.

A-4 coraz bliżej
Wydana przez Ministra Środowiska, Macieja Nowickiego decyzja w sprawie autostrady A-4, którą Urząd Wojewódzki otrzymał 8 lutego bieżącego roku, umożliwia Wojewodzie Małopolskiemu wydanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych, a później decyzji o lokalizacji autostrady. Na pozytywną opinię ministra wpłynęło uzgodnienie przez PKP i Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad warunków poprowadzenia przejść dla zwierząt, zlokalizowanych na 7 km odcinku planowanej drogi, co stanowiło główny powód zwłoki w działaniach.

Jeśli drogowcy będą realizować prace zgodnie z planem, to realne jest zakończenie tej inwestycji do Euro 2012. Budowa autostrady A-4 na odcinku węzeł Szarów - węzeł Tarnów, znalazła się na małopolskiej liście priorytetowych inwestycji do 2013 roku i będzie dofinansowana z unijnych pieniędzy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~mil1231@gazeta.pl 2008-02-14

Ludzie- nie panikujcie- do ME 2012 powstaną na pewno stadiony: w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. Na pewno gotowe będą: A1 granica z Czechami- Sośnica, A1 Stryków-Pyrzowice, A1 Gdańsk-Toruń, A2 -granica z Niemcami do Warszawy wraz ze sporą częścią ringu Warszawy (S2/S8). A4 granica z Niemcami- Tarnów a prawdopodobnie dojdzie gdzieś do Rzeszowa. Większość najważniejszych tras kolejowych (i dworców!!) będzie lśniła nowością!Będzie sporo całkowicie mowych pociągów typu Pendolino. Tory na najważniejszych trasach będą pozwalały na jazdę nimi z prędkością 200 km/h! Te ME 2012 to bedzie dla nas zbawienie i powód do dumy! Zobaczycie jak miasta będą odpicowane i jak wszyscy pozytywnie zaskoczą sie naszym bogactwem, świetna organizacją, gościnnością- Polska już na zawsze stanie sie krajem zachodu! Po 2012 roku przyjdzie czas na jeszcze wieksze projekty- linia superszybkich pociągów, nowe Centralne Lotnisko pomiędzy Warszawą a Łodzią i wiele innych projektów. Czemu by np. nie zrobic GP F1 na ulicach Warszawy? Widok drapaczów chmur z pewnością zrobi wrażenie...!

~tak tak 2008-02-14

Makabra; też sie obawiam, że nie zdążymy z tymi drogami na Euro 2012. Co prawda kibicem nie jestem i piłka mnie nie interesuje, ale jestem Polakiem i chciałbym, aby nasz kraj wywiązał się z zadania na piątkę. Po wtóre - te drogi zostaną u nas, dla nas. Trzymam kciuki za powodzenie operacji "droga"

~Piotr 2008-02-13

Kiedy dostawaliśmy mistrzostwa byłem ogromnym optymistą...teraz jestem zrozpaczony stanem tych przygotowań i bałaganem wokół tego tematu. Bardzo się obawiam kompromitacji na świecie z powodu odebrania nam tej imprezy...Mam zawodowo kontakty z połową Europy - jeśli tak sie stanie - uciekam na ksieżyc bo nie wytrzymam tego wstydu...

~kibic 2008-02-12

dalej buduje podkarpacki gddkia a nie małopolski a to już oddzielna sprawa

~jaworek 2008-02-12

ciągle te uzgodnienia, pozwolenia a budowy jak nie było tak nie ma

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic