mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Akcja S9 Rzeszów ? Warszawa

Akcja S9 Rzeszów ? Warszawa

Samorządowcy z Podkarpacia chcą by droga ekspresowa S9 pojawiła się w rządowych planach budowy dróg. Dzięki budowie  drogi ekspresowej S9, która połączyłaby Rzeszów z Warszawą, możliwe byłoby otwarcie regionu na centralną i północną Polskę.

Akcja S9 Rzeszów ? Warszawa
Mieszkańcy trzech województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego marzą o tym, by przez ich teren biegła droga ekspresowa S9. Na  Podkarpaciu biegłaby przez Rzeszów, powiat kolbuszowski, mielecki aż do Radomia, gdzie włączałaby się  do drogi ekspresowej S7 do Warszawy. Od Rzeszowa na południe do Barwinka pobiegnie zaś S19. Budowa trasy pozwoliłaby na przyspieszenie podróży do stolicy, dla Mazowsza otwarcie na Bieszczady i Słowację a dla Podkarpacia na centralną i północną Polskę.

Obecnie trwa akcja zbierania podpisów dla poparcia inicjatywy. Podpisy zostaną zawiezione do Ministerstwa Infrastruktury. Samorządowcy chcą rozpocząć w tej sprawie dyskusję i rozpocząć działania zmierzające do realizacji inwestycji.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~ekonom 2010-04-06

niech najpierw zrobią dobre połączenie kolejowe z Rzeszowa do Warszawy

~Staropolanin 2010-02-15

Widzę już opór ze strony Kielc i Lublina. To jest mentalność psa ogrodnika: sami nie mają, a innemu nie dadzą. A nie tylko Kielce i Lublin są na tym świecie. Jak ktoś słusznie zauważył, jest też Radom, Iłża, Ostrowiec Św., Mielec i inne miasta i miasteczka. Jestem za S9!

janles62 2010-02-05

wystarczy expresówka do Kielc,bo z Kielc do Radomia chyba już będzie? No i ciekawostka-z Rzeszowa do W-wa jest bliżej niż W-wa do Gdańsk--a te dwie drogi to dwa różne światy

~Vader 2010-02-03

Popieram rozbudowę S9. Na pewno rozbudowa tej drogi przyniesie więcej pożytku niż budowa Stadionu Narodowego, który po ME 2012 będzie stał pusty.

~bzyk 2010-02-03

dobrze piszesz gonzo, jest to trasa gdzie widać mnóstwo samochodów z Turcji Rumunii Bułgarii i Ukrainy - sam zachodzę w głowę gdzie i skąd oni jadą ? - ale jadą ! to znaczy że międzynarodowy charakter tej trasy dodatkowo przemawia za przekształceniem tej trasy w ekspresówkę - w tym przypadku mamy do czynienia z czymś w rodzaju Beskidzkiej Drogi Integracyjnej, tyle że o duzo większym znaczeniu międzynarodowym - a koledze krytykującego niejakiego jerzyka to ja życzę obiektywizmu - a w jakich to miastach ze strefa brakuje gotowych autostrad albo realnych planów ich budowy ? Krakow jest A4,będzie S7, Kobierzyce jest A4, Słupsk buduje się S6 Lublin bedzie S17,S19 Suwałki będzie S61 Chojnice Głów Legnica będzie S3 jest A4 Gdańsk, Grudziądz A1, Stargard Szczeciński S10 - nawet w szczecinku i Wałczu będzie S10 mam wymieniać dalej ? człowieku spadaj na drzewo ze swoją zawiścią wobec mądrej inicjatywy służącej wielu mieszkańcom województw podkarpackiego, świętokrzyskiego /komunikacja Starachowickiej SSE i mazowieckiego

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.