mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Akcja bezpieczna krajówka

Akcja bezpieczna krajówka

Bezpieczna krajówka - pod taką nazwą trwają od piątku do niedzieli działania lubuskich policjantów, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na głównych trasach regionu.

Akcja bezpieczna krajówka
W regionie lubuskim powstają kolejne odcinki dróg krajowych i autostrady. Obecnie w realizacji znajduje się około 43 km drogi ekspresowej S3 od Międzyrzecza do Sulechowa, ok. 105 km autostrady A2 oraz obwodnica Łęknicy o długości prawie 4 km z mostem granicznym. W lipcu ruszyła budowa odcinka od Gorzowa Wlkp. do Międzyrzecza o długości ponad 37 km.

Jednak liczba wypadków nadal przewyższa średnią krajową. Spowodowane jest to większą niż na innych drogach liczbą pojazdów, a co za tym idzie większą liczbą zdarzeń drogowych.

Droga krajowa nr 2, biegnąca od przejścia granicznego w Słubicach przez okolice Międzyrzecza, Sulęcina i Świebodzina oraz droga krajowa nr 3, wiodąca z północy na południe województwa lubuskiego to szlaki, na których policja cyklicznie prowadzi działania kontrolne, mające na celu poprawę stanu bezpieczeństwa i ograniczenie liczby tragicznych wypadków.

Od początku roku na krajowej „dwójce" i „trójce" doszło do 62 wypadków, w których 89 osób zostało rannych a 33 zginęły. W roku 2010 w tym samym czasie było 80 wypadków, 115 osób rannych i 26 ofiar śmiertelnych.

W czasie działań lubuscy policjanci będą ujawniać sprawców wykroczeń i przestępstw drogowych mających największy wpływ na bezpieczeństwo. Podczas trwania akcji policjanci korzystają przede wszystkim z nieoznakowanych radiowozów, wyposażanych w sprzęt rejestrujący. Drogówka dysponuje już kilkudziesięcioma takimi pojazdami z kamerą. Spotkać można na wszystkich trasach. Jeżdżący nimi funkcjonariusze są wyczuleni na piracką, wariacką jazdę, dlatego kierowcy naruszający przepisy ruchu drogowego nie mogą liczyć na taryfę ulgową, a jedynie na mandat i punkty karne - informuje Komenda Główna Policji.

Od początku roku na wszystkich drogach regionu doszło do 476 wypadków drogowych. 79 osób zginęło, a 628 zostało rannych. Pierwszy miesiąc wakacji - lipiec - to 92 zdarzenia drogowe, w których 16 osób poniosło śmierć, a 145 doznało obrażeń ciała. Od początku sierpnia: 42 wypadki, 2 ofiary, 60 osób rannych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~mar 2011-08-22

Pomijając rzecz, że niektórzy np. niebezpiecznie wyprzedzają na trzeciego trzeba stwierdzić, że polskie drogi są bardzo niebezpieczne i na polskich drogach niezwykle łatwo o wypadek!! Państwo UE XXI wieku?? Autostrad mamy mało ZA GĘSTO USTAWIONE BRAMKI tylko zżerają bezczelnie z kieszeni kierowców pieniądze za przejazdy. Chociażby niewyremontowane i dziurawe pobocza na zwykłych drogach już przyczyniać się mogą w sporym stopniu do zwiększenia niebezpieczeństwa, nie wykorzystuje się poboczy!! Niestety nawet do dziś chodniki na wsiach (nowe chodniki) robi się wysokie a wiele remontów szos pomija remont pobocza (np. fragment z Wyszkowa do Ostrowii).

~vobis 2011-08-22

Wszedłem na tę wiadomość tylko dla zobaczenia tego pięknego wehikułu polskiej policji!! :D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.