mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Akcja bezpieczna krajówka

Akcja bezpieczna krajówka

Bezpieczna krajówka - pod taką nazwą trwają od piątku do niedzieli działania lubuskich policjantów, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na głównych trasach regionu.

Akcja bezpieczna krajówka
W regionie lubuskim powstają kolejne odcinki dróg krajowych i autostrady. Obecnie w realizacji znajduje się około 43 km drogi ekspresowej S3 od Międzyrzecza do Sulechowa, ok. 105 km autostrady A2 oraz obwodnica Łęknicy o długości prawie 4 km z mostem granicznym. W lipcu ruszyła budowa odcinka od Gorzowa Wlkp. do Międzyrzecza o długości ponad 37 km.

Jednak liczba wypadków nadal przewyższa średnią krajową. Spowodowane jest to większą niż na innych drogach liczbą pojazdów, a co za tym idzie większą liczbą zdarzeń drogowych.

Droga krajowa nr 2, biegnąca od przejścia granicznego w Słubicach przez okolice Międzyrzecza, Sulęcina i Świebodzina oraz droga krajowa nr 3, wiodąca z północy na południe województwa lubuskiego to szlaki, na których policja cyklicznie prowadzi działania kontrolne, mające na celu poprawę stanu bezpieczeństwa i ograniczenie liczby tragicznych wypadków.

Od początku roku na krajowej „dwójce" i „trójce" doszło do 62 wypadków, w których 89 osób zostało rannych a 33 zginęły. W roku 2010 w tym samym czasie było 80 wypadków, 115 osób rannych i 26 ofiar śmiertelnych.

W czasie działań lubuscy policjanci będą ujawniać sprawców wykroczeń i przestępstw drogowych mających największy wpływ na bezpieczeństwo. Podczas trwania akcji policjanci korzystają przede wszystkim z nieoznakowanych radiowozów, wyposażanych w sprzęt rejestrujący. Drogówka dysponuje już kilkudziesięcioma takimi pojazdami z kamerą. Spotkać można na wszystkich trasach. Jeżdżący nimi funkcjonariusze są wyczuleni na piracką, wariacką jazdę, dlatego kierowcy naruszający przepisy ruchu drogowego nie mogą liczyć na taryfę ulgową, a jedynie na mandat i punkty karne - informuje Komenda Główna Policji.

Od początku roku na wszystkich drogach regionu doszło do 476 wypadków drogowych. 79 osób zginęło, a 628 zostało rannych. Pierwszy miesiąc wakacji - lipiec - to 92 zdarzenia drogowe, w których 16 osób poniosło śmierć, a 145 doznało obrażeń ciała. Od początku sierpnia: 42 wypadki, 2 ofiary, 60 osób rannych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

BMW: oto nowa trójka (wideo)

auto motor i sport 0000-00-00

Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie

Korytarz życia - wysokie mandaty za...

Aktualności 2017-07-11

Komentuj:

~mar 2011-08-22

Pomijając rzecz, że niektórzy np. niebezpiecznie wyprzedzają na trzeciego trzeba stwierdzić, że polskie drogi są bardzo niebezpieczne i na polskich drogach niezwykle łatwo o wypadek!! Państwo UE XXI wieku?? Autostrad mamy mało ZA GĘSTO USTAWIONE BRAMKI tylko zżerają bezczelnie z kieszeni kierowców pieniądze za przejazdy. Chociażby niewyremontowane i dziurawe pobocza na zwykłych drogach już przyczyniać się mogą w sporym stopniu do zwiększenia niebezpieczeństwa, nie wykorzystuje się poboczy!! Niestety nawet do dziś chodniki na wsiach (nowe chodniki) robi się wysokie a wiele remontów szos pomija remont pobocza (np. fragment z Wyszkowa do Ostrowii).

~vobis 2011-08-22

Wszedłem na tę wiadomość tylko dla zobaczenia tego pięknego wehikułu polskiej policji!! :D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.