Aktywny KFD

Rząd zaakceptował plan aktywnych działań Krajowego Funduszu Drogowego (KFD) w 2006 r., przedłożony przez Ministra Transportu i Budownictwa. Będzie to program dla inwestycji drogowych realizowanych z wykorzystaniem środków KFD.

Najważniejsze jego elementy to m.in.: zatwierdzenie planu finansowego KFD na rok 2006, wdrożenie do końca maja br. systemu kontroli przepływów finansowych przeznaczonych na projekty inwestycyjne, weryfikacji przepływów środków finansowych w ramach poszczególnych projektów drogowych, przygotowanie i zatwierdzenie do końca br. programu rzeczowo-finansowego dla inwestycji drogowych realizowanych z wykorzystaniem środków KFD na lata 2007-2010 -2013.

Wydatki Krajowego Funduszu Drogowego na realizację inwestycji drogowych zostaną sfinansowane m in. z opłaty paliwowej, kolejnej transzy kredytu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego czy planowanej emisji obligacji na 200 mln euro. Środki te zapewnią finansowanie Programu na 4 mld zł, brakującą kwotę 1,8 mld zł planuje się pokryć z zaciągniętych przez Bank Gospodarstwa Krajowego na rzecz KFD kredytów lub emisji obligacji do 500 mln euro.

Do innych działań podejmowanych w celu pozyskania dodatkowych środków na rzecz KFD jest utworzenie w Banku Gospodarstwa Krajowego specjalnego zespołu zadaniowego, który będzie monitorował ryzyko związane z finansowaniem zewnętrznym (kredyty, obligacje) Krajowego Funduszu Drogowego.

Przeczytaj także:

Drogowe priorytety 2007-2013 (2005-03-17)

Rządowe wydatki (2006-01-19)

Tematy w artykule: projekty drogowe

Podobne wiadomości:

W 2018 roku pojedziemy obwodnicą Kłodzka

W 2018 roku pojedziemy obwodnicą Kłodzka

Polskie drogi 2014-10-30

Węzeł Żnin powstanie szybciej niż zakładano

Węzeł Żnin powstanie szybciej niż zakładano

Polskie drogi 2014-11-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.