mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Aleje Jerozolimskie - kolejny etap remontu

Aleje Jerozolimskie - kolejny etap remontu

W najbliższym czasie ruszy modernizacja kolejnego odcinka Alej Jerozolimskich. W siedzibie Zarządu Dróg Miejskich otwarto dziś oferty firm i konsorcjów chętnych do budowy tej waznej warszawskiej trasy.

Aleje Jerozolimskie - kolejny etap remontu

Po zakończeniu inwestycji kierowcy przejadą równą sześciopasową arterią z estakadą nad rondem Dudajewa. W ramach inwestycji powstanie też kanalizacja deszczowa obu jezdni, chodniki i ścieżka rowerowa.

W ostatnich latach Aleje Jerozolimskie przechodzą całkowite przeobrażenie. Odcinek między wieaduktem PKP i rondem Zesłańców Syberyjskich już jest nowoczesną arterią z szerokimi równymi jezdniami i bezkolizyjnymi węzłami. Teraz metamorfozę zacznie przechodzić odcinek do Łopuszańskiej, a za rok sam węzeł Łopuszańska z tunelem i dwiema estakadami.

Propozycje oferentów: Skanska SA ponad 82,5 mln zł, Budimex Dromex SA - ponad 77 mln zł, konsorcjum WPM Mosty SA, PBDiM Mińsk Mazowiecki - ponad 69,6 mln zł, konsorcjum Strabag SA, Mosty Łódź SA prawie 64 mln zł, konsorcjum Mostostal Warszawa SA, Acciona Infrastructuras SA (Hiszpania) - ponad 80 mln zł, konsorcjum WPRD SA, Płockie PRM SA - prawie 76 mln zł.

Przeczytaj także:

Warszawa: dziewięciu na most (2007-02-30)

Nowe warszawskie ‘ekspresówki’ (2007-02-14)

Warszawa: S8 przez Bemowo (2007-02-12)

Warszawa: Znikną korki na Puławskiej (2007-02-08)

Rusza remont Estakad Bielańskich (2007-01-16)

 


Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Komentuj:

~~Bonus 2007-05-17

, które często odwiedza miasto tym środkiem lokomocji. Przy okazji, pozdrowienia dla władz miasta i ZDM!! Czy nie można by było poświęcić kilka godzin w nocy i parę promila z budżetu na drogi, aby wyrównać i wyfrezować po kilkadziesiąt metrów jezdni na dojazdach do skrzyżowań w ciągu Al Solidarności, tak aby nie kiwać głową przy każdym dojeździe do skrzyżowań i ruszania z nich?? Rozumiem panowie wielmoża, że wy nie dbacie o amortyzatory i resory w waszych autach. Gdzie tam wachacze, drążki? Wszystko pal licho. A czy nie można było zrobić do tej pory tymczasowego trzeciego pasa przed rondem Dudajewa, tak aby nie zmuszać połowy kierowców do łamania przepisów. Wylanie na dł 100 m asfaltu o szerokości 1 m jest chyba wielkim wyczynem. Ale nie dla naszych, myslących inaczej decydentów, którym taki pomysł pewnie nie przemknął przez mózgownicę.

~~Bonus 2007-05-17

, który nie jest przeznaczony dla ciężarówek, ale dowie się o tym dopiero w momencie, w którym będzie do niego wjeżdżał. Bo wjazd tranzytem w tym kierunku dla ciężarówek odbywa się pasem prawym dla tego, ale ten który będzie tamtędy jechał po raz pierwszy, może o tym nie wiedzieć. I taką właśnie ciężarówkę jeden z członków forum sfotografował ostatnio. Ciekawe, czy pan zmieścił się swoim wozem mającym ponad 3m w tunelu, czy trzeba było odkorkowywać cały tunel później?? To wcale nie jest śmieszne; jeżdżę tą trasą średnio 2 razy w tygodniu. Taki debilizm byłby niedopuszczalny w innym z państw unii, ale u nas... a wszystko dlatego, że nie chciałosię wybitnemu panu inżynierowi dokładnie oznaczyć drogi. Wszystko tak się dzieje w Warszawie, że traktują sprawę tak,jakby każdy był "swój" i wszystko wiedział. Gratulujemy kolejnej "wybitnej" realizacji panu Dyrektorowi z Zarządu Dróg Miejskich. O pana świetlanej działalności wie już nie tylko całe miasto, ale pół Polski

~~Bonus 2007-05-17

Brak komentarzy. Jak widać. Ale dlaczego piszą,że węzeł z Łopuszańską zacznie przechodzić metamorfozę dopiero za rok?? Bo tak można zrozumieć, to co napisali, że "z rok zacznie przechodzić metamorfozę". Przecież już teraz zaczynają przebudowę skrzyżowania, już jakiś czas temu pisali o tym na FPW, i chyba chodziło autorowi tutaj o to, że już za rok będzie gotowa ta estakada na skrzyżowaniu. Byłoby świetnie, ma ona być trzypoziomowa. Na razie możemy tylko patrzeć na to, co buduja np w Pradze. Tam mają już w realizacji prawdziwą miejską obwodnicę, z wieloma ogromnymi węzłami, mają gotowe długie tunele.. U nas prawie wciąż się kłócą, i te oczekiwane realizacje dopiero zaczynają nieśmiało pokazywać się kierowcom.A popatrzcie, jakiej bzdur dopatrzył się ktoś na tym forum. Na zjeździe w Al Prymasa z Jerozolimskich, tranzytem, przez rondo zesłańców, na skutek debilnego oznaczenia, kierowca, który nie zna miasta (a przecież może się taki trafić), zakorkuje się w tunelu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.