mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Alpine Bau znowu na A1 Świerklany -Gorzyczki

Alpine Bau znowu na A1 Świerklany -Gorzyczki

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na dokończenie budowy autostrady A1 na odcinku Świerklany - Gorzyczki. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Alpine Bau. Zgodnie z wymaganiami przetargowymi, które GDDKiA postawiła ubiegającym się o zlecenie wykonawcom, autostrada ma być oddana do użytku w kwietniu 2012 roku. Wartość kontraktu to nieco ponad 555 mln złotych. Poprzedni kontrakt z firmą Alpine Bau (zerwany przez GDDKiA z powodu opóźnień) na realizację tego samego zadania opiewał na prawie 1,1 mld złotych, z czego wykonawcy wypłacono ok. 370 mln zł.

Alpine Bau znowu na A1 Świerklany -Gorzyczki
Powtórzenie postępowania i zawarcie nowego, lepszego kontraktu, może zapewnić Skarbowi Państwa oszczędność na poziomie nawet 300 mln złotych, wliczając w to nie tylko różnice w kosztach (taniej o 175 mln zł), ale także kary umowne, należne stronie publicznej za opóźnienia w poprzedniej umowie. Poprzedni kontrakt na budowę tego odcinka A1 musiał zostać zerwany ze względu na złe zarządzanie projektem, co doprowadziło do notorycznego uchylania się wykonawcy (firmy Alpine Bau) od prowadzenia prac budowlanych. Obecnie trwa proces sądowy pomiędzy stronami zerwanego kontraktu. Nie ma zatem żadnych formalnych podstaw do wykluczania firmy Alpine Bau z rozstrzygniętego dziś postępowania. Rozstrzygnięcie sporu sadowego pozostanie bez wpływu na nowy kontrakt – informuje GDDKiA.

Jak zapewnia GDDKiA w nowej umowie, która zostanie zawarta z wykonawcą, wprowadzono bardzo istotne dla strony publicznej zapisy, w tym m.in.: włączenie okresu zimowego do czasu realizacji, wprowadzenie godzin pracy od 6 do 22, rozszerzenie katalogu kar umownych, wprowadzenie codziennych raportów nadzoru przekazywanych do GDDKiA. Dodatkowo lepsze zarządzanie kontraktem, które gwarantuje nowa umowa, zapewnione może zostać także poprzez nowy personel przeznaczony do pracy przy tej inwestycji przez Alpine Bau.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Mocne A1, ale nie S1

auto motor i sport 0000-00-00

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~romek 2010-08-24

Ile trzeba dac aby wrócic do obiegu?

~smirnoff 2010-08-19

Przecież to tak, jakby ktoś nam w twarz napluł. Najpierw odbiera się im prawo do budowy autostrady, przerywa budowę, rozpisuje nowy przetarg właśnie po to, żeby wykonał prace ktoś inny, a następnie ta sama firma wygrywa przetarg! Kto ile dostał w łapę? Przecież to jest jakiś kryminał! Będą mocne opóźnienia, a zarobi i tak firma, która powinna dostać ostro po kieszeni i zostać wyeliminowana z jakichkolwiek przetargów do publicznych inwestycji. Przecież to wszystko za nasze pieniądze!

~robin 2010-08-19

a ja mam pytanie - dlaczego do cholery nie zostały wcześniej wprowadzone do umowy odpowiednie zapisy o karach finansowych ?? czy to takie nienormalne, że jeżeli się płaci to się wymaga - a wymagania są poparte odpowiednimi karami ?? powinien też beknąć ten kto przygotowywał wcześniejszą umowę !! WSZYSTKIE zawierane umowy powinny mieć kary mocno przekraczające wartość kontraktu !! żeby nie było tak, że mogą olewać terminy bo kary są śmieszne !!

~romek 2010-08-17

Jakiez to koligacje odgrywaja tutaj głowna rolę.Głowny podejrzany w procesie sądowym staje sie stronom kolejnej umowy.Czyzby zapadło juz uniweinnienie w Warszawie .Jak ci panowi sie dogadali ?Czyli cała władza to my sobiesiaki do przodu

~dhomin94 2010-08-16

buahahaha..nie no cyrk na kółkach ;D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.