mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Alpinie Bau żąda unieważnienia przetargu na A1

Alpinie Bau żąda unieważnienia przetargu na A1

Kancelaria prawna działająca na zlecenie firmy Alpine Bau wystąpiła do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych z wnioskiem o unieważnienie przetargu na wybór wykonawcy odcinka autostrady A1 Świerklany – Gorzyczki. Alpinie Bau po raz kolejny próbuje wstrzymywać budowę autostrady A1 Świerklany –Gorzyczki – uważa Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Alpinie Bau żąda unieważnienia przetargu na A1
Ten 18,3-kilometrowy odcinek autostrady A1 pierwotnie miała wybudować firma Alpine Bau w terminie do sierpnia 2010 roku, jednakże w grudniu 2009 roku GDDKA wypowiedziała kontrakt z uwagi na niewielkie zaawansowanie robót prowadzonych przez wykonawcę.

1 kwietnia 2010 roku GDDKiA ogłosiła przetarg na kontynuację budowy autostrady płatnej A1 odcinek od węzła Świerklany (bez węzła) do granicy Państwa z Republiką Czeską w Gorzyczkach.

Działająca na rzecz Alpine Bau kancelaria prawna domaga się unieważnienia tego przetargu i ponownego jego ogłoszenia ponieważ zarzuca GDDKiA m.in. naruszenie zasad uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców, w szczególności wykonawców z innych państw UE. Zarzuca też dyskryminację wykonawców z innych państw UE poprzez zastosowanie kryteriów krajowych i określenie warunków ubiegania się o udzielenie zamówienia poprzez odwołanie się do wykazania przez wykonawcę, że w okresie ostatnich pięciu lat wykonał co najmniej dwa zadania obejmujące budowę lub przebudowę dróg lub ulic klasy A lub S lub GP, a tym samym wyklucza możliwość wykazania przez wykonawcę posiadanego doświadczenia przez wskazanie na wykonanie równoważnych zadań poza terytorium Polski.

- GDDKiA uważa, że zarzuty te są nieuzasadnione i nie mają wpływu na przebieg przetargu. Podkreślamy, że przedmiotowe kryteria (dotyczące dróg klasy A, S i GP) były stosowane przez dotąd Generalną Dyrekcją we wszystkich przetargach i na żadnym z nich nie doszło do naruszenia zasady konkurencyjności. Kwestie te nie były nigdy również podnoszone w protestach i pytaniach potencjalnych wykonawców. Startowały i wygrywały firmy spoza Polski a nawet spoza Europy. Dodatkowo należy wskazać, że na takich samych warunkach opierał się poprzedni kontrakt dotyczący autostrady A1 realizowany przez Alpine Bau – tłumaczy biuro prasowe GDDKiA.

Wg. GDDKiA termin postępowania przetargowego nie jest zagrożony. - Wykonawcy chcący startować w przetargu muszą się liczyć z dużym tempem prac przetargowych i szybko przygotowywać oferty. Przetarg prowadzony jest w ograniczonej procedurze przyspieszonej. Termin składania wniosków w przetargu mija 19 kwietnia br. Do składania ofert cenowych w II etapie przetargu, który planowany jest na przełom czerwca i lipca br. zaproszonych zostanie maksimum 20 potencjalnych wykonawców. Zawarcie umowy przewiduje się w III kwartale 2010 roku – informuje GDDKiA. Autostrada będzie gotowa przed Turniejem Finałowym Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2012 – zapewnia GDDKiA. Nowy wykonawca będzie musiał dokończyć budowę ponad 18 km odcinka autostrady w ciągu 18 miesięcy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

The next big thing - odcinek trzeci

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~gc 2010-04-23

Najśmieszniejsze jest to, że sami złożyli wniosek o dopuszczenie do udziału w tym przetargu.

~kik 2010-04-21

Jestem też za tym by takim dziękować we wszystkich przetargach. Ponoś w tych firmach najdynamiczniej rozwijają się działy prawne.- to samo mówi za siebie. Wolą zatrudniać papugi a nie budować.

~oli 2010-04-14

Ktoś powinien w końcu dobrać się do d... tym cwaniaczkom. Robią fuszerkę i jeszcze bezczelnie blokują przetargi. Taka firma, której wymówiono umowę powinna mieć zakaz startu w przetargach na 5 lat. To by załatwiło sprawę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando