mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Arcadis Profil zaprojektuje S19

Arcadis Profil zaprojektuje S19

Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał na początku czerwca bieżącego roku umowę na przygotowanie kompleksowej dokumentacji dla inwestycji związanej z budową drogi ekspresowej S19 na odcinku Nisko - Stobierna.

Arcadis Profil zaprojektuje S19
11 czerwca bieżącego roku podpisano umowę na kompleksowe przygotowanie do realizacji budowy drogi ekspresowej S19 Kuźnica Białostocka – Barwinek, na odcinku Nisko (węzeł Zapacz) – Stobierna. Wykonawcą zadania została firma Arcadis Profil Sp. z o.o.

Zgodnie z umową wykonawca zobowiązany jest do wykonania materiałów do wniosku o wydanie Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach (w ciągu 8 miesięcy od podpisania umowy), materiałów do wniosku o wydanie Decyzji Lokalizacyjnej (17 miesięcy), opracowania Projektu Budowlanego wraz z opracowaniami do uzyskania pozwoleń na budowę, Projektu Wykonawczego i Dokumentacji Przetargowej (31 miesięcy). Zobowiązany jest również do opracowania odpowiedzi i modyfikacji opracowań projektowych na etapie przetargu na roboty objęte dokumentacją projektową (37 miesięcy). Umowa o wartości blisko 26,8 mln zł została zawarta na 86 miesięcy od daty podpisania umowy, włączając w to także nadzór autorski.

Projektowany 48,5 km odcinek, zlokalizowany w województwie podkarpackim, będzie częścią drogi ekspresowej S19, która ma być główną trasą komunikacyjną na kierunku północ – południe we wschodniej części kraju. Trasa od węzła Zapacz do miejscowości Stobierna będzie miała parametry dwujezdniowej (po dwa pasy ruchu) drogi szybkiego ruchu, o nośności 115 kN na oś. Zakres robót oprócz budowy drogi, obejmie budowę obiektów inżynierskich,  sześciu węzłów, miejsc obsługi podróżnych (MOP), przebudowę kolidującej infrastruktury technicznej oraz budowę dróg dojazdowych dla zapewnienia połączeń lokalnych i urządzeń ochrony środowiska.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy
Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy
Kolejne polskie miasto zainwestuje w ekologiczne autobusy. Samorząd Bolesławca wyda 12 mln zł na zakup kilkunastu egzemplarzy autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji. Część pieniędzy pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020.