mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Atrakcyjne oferty na A4 Szarów ? Brzesko

Atrakcyjne oferty na A4 Szarów ? Brzesko

Otwarto oferty złożone w II etapie przetargu na budowę autostrady A4 pomiędzy Szarowem a Brzeskiem. Autostradę na tym odcinku chce budować siedem podmiotów. Najniższa zaproponowana cena - 778,9 mln zł - jest zdecydowanie niższa niż zakładał kosztorys inwestorski, który opiewał na prawie 1,5 mld zł. Jeśli cała procedura przebiegnie bez zakłóceń, to budowa autostrady mogłaby się rozpocząć jeszcze w tym roku. A4 do Tarnowa ma być gotowa na przełomie 2011 i 2012 roku.

Atrakcyjne oferty na A4 Szarów ? Brzesko
Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum polsko-słowacko-czeskie, złożone z firm: Polimex-Mostostal SA, Doprastav A.S. oraz Metrostav a.s. Opiewa ona na kwotę ponad 778,9 mln zł brutto. Kosztorys inwestorski zakładał, że realizacja inwestycji będzie kosztować 1,5 mld zł, więc środków na pewno nie zabraknie. Inwestycja będzie dofinansowana w znacznej części z Funduszu Spójności.

Przez najbliższe tygodnie komisja przetargowa będzie szczegółowo analizować oferty, by spośród wszystkich ważnych, wybrać najkorzystniejszą. Następnie wyniki prac komisji zostaną przesłane do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych celem poddania kontroli uprzedniej. Jeśli wszystko potoczy się bez przeszkód, np. protestów ze strony oferentów, to jeszcze w tym roku będzie można podpisać umowę z wykonawcą – informuje Magdalena Chacaga z GDDKiA oddział w Krakowie.

Odcinek autostrady A4 pomiędzy węzłem Szarów a węzłem Krzyż o łącznej długości 56,9 km podzielono na trzy krótsze odcinki (Szarów - Brzesko, Brzesko - Wierzchosławice, Wierzchosławice - Krzyż). Uczyniono to, by umożliwić wzięcie udziału w postępowaniu także mniejszym rodzimym firmom.

Pierwszy etap przetargu ogłoszono pod koniec ubiegłego roku. Do połowy lutego wszyscy chętni złożyli wnioski o dopuszczenie do udziału w dalszym postępowaniu. Zainteresowanie przetargiem było bardzo duże: do realizacji każdego odcinka zgłosiło swój akces kilkanaście firm. Po dokładnym przeanalizowaniu złożonych wniosków, komisja wskazała 10 finalistów na każdym z odcinków autostrady. 27 i 28 sierpnia zostały do nich wysłane zaproszenia. Terminy składania ofert musiały zostać przesunięte w stosunku do pierwotnych założeń o trzy tygodnie w związku z pytaniami oferentów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~astrolog 2009-10-29

Ktos wie, co z pozostalymi dwoma odcinkami do Tarnowa?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.