mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Augustów: DHV przygotuje raport dla obwodnicy

Augustów: DHV przygotuje raport dla obwodnicy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przeciągający się przetarg na wybór wykonawcy raportu środowiskowego, niezbędnego do wydania decyzji środowiskowej na budowę obwodnicy Augustowa. Wykonawcą będzie jedyny oferent, firma DHV.

Augustów: DHV przygotuje raport dla obwodnicy
Udało się w końcu rozstrzygnąć przetarg blokujący budowę obwodnicy Augustowa w ciągu drogi krajowej nr 8. Był on istotny, gdyż niezbędne jest przygotowanie raportu środowiskowego dla tej inwestycji, który jest konieczny do wydania decyzji środowiskowej przez Ministra Środowiska. GDDKiA nie mogła wybrać wcześniej wykonawcy, ponieważ we wszystkich w trzech przetargach brała udział tylko jedna firma, której oferta przekraczała zaplanowane na to zadanie wydatki. Tym razem jednak GDDKiA zdecydowała się na wybór firmy DHV, która wykona opracowanie dokumentacji środowiskowej dla drogowego obejścia Augustowa, za blisko 850 tys. zł. Firma ma zrealizować zadanie do 28 listopada 2008 roku.

Decyzja o wykonaniu raportu środowiskowego jest wynikiem obrad Okrągłego Stołu i kompromisu osiągniętego przez ekologiczne organizacje pozarządowe, lokalny samorząd i GDDKiA. Kiedy dokumentacja środowiskowa zostanie zakończona, wydana zostanie decyzja o oddziaływaniu obwodnicy Augustowa na środowisko, gdzie przesądzony będzie wariant jej przebiegu. Pozwoli to na dokończenie budowy tej trasy.

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Waga lekka – Mio Moov 380

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross