mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Augustów: DHV przygotuje raport dla obwodnicy

Augustów: DHV przygotuje raport dla obwodnicy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przeciągający się przetarg na wybór wykonawcy raportu środowiskowego, niezbędnego do wydania decyzji środowiskowej na budowę obwodnicy Augustowa. Wykonawcą będzie jedyny oferent, firma DHV.

Augustów: DHV przygotuje raport dla obwodnicy
Udało się w końcu rozstrzygnąć przetarg blokujący budowę obwodnicy Augustowa w ciągu drogi krajowej nr 8. Był on istotny, gdyż niezbędne jest przygotowanie raportu środowiskowego dla tej inwestycji, który jest konieczny do wydania decyzji środowiskowej przez Ministra Środowiska. GDDKiA nie mogła wybrać wcześniej wykonawcy, ponieważ we wszystkich w trzech przetargach brała udział tylko jedna firma, której oferta przekraczała zaplanowane na to zadanie wydatki. Tym razem jednak GDDKiA zdecydowała się na wybór firmy DHV, która wykona opracowanie dokumentacji środowiskowej dla drogowego obejścia Augustowa, za blisko 850 tys. zł. Firma ma zrealizować zadanie do 28 listopada 2008 roku.

Decyzja o wykonaniu raportu środowiskowego jest wynikiem obrad Okrągłego Stołu i kompromisu osiągniętego przez ekologiczne organizacje pozarządowe, lokalny samorząd i GDDKiA. Kiedy dokumentacja środowiskowa zostanie zakończona, wydana zostanie decyzja o oddziaływaniu obwodnicy Augustowa na środowisko, gdzie przesądzony będzie wariant jej przebiegu. Pozwoli to na dokończenie budowy tej trasy.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.