mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Augustów: Ekspertyza do poprawy

Augustów: Ekspertyza do poprawy

Firma DHV, która opracowała raport dotyczący oddziaływania projektowanej obwodnicy Augustowa (w ciągu drogi krajowej nr 8) na środowisko, musi uzupełnić poważne braki stwierdzone przez GDDKiA. Niestety oznacza to kolejne opóźnienie w przygotowaniach do realizacji inwestycji.

Augustów: Ekspertyza do poprawy
Pod koniec listopada bieżącego roku firma DHV, przygotowująca na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad raport dotyczący projektowanej obwodnicy Augustowa, przekazała GDDKiA gotową dokumentację. Znalazły się w niej analizy trzech możliwych wariantów przebiegu obwodnicy Augustowa w ciągu drogi krajowej nr 8. Dokumentacja ta jest niezbędna do wydania nowej decyzji środowiskowej dla tej inwestycji. Niestety GDDKiA stwierdziła poważne braki w przygotowanej ekspertyzie (w stosunku do wymagań postawionych w przetargu). Wykonawca otrzymał od Generalnej Dyrekcji uwagi na temat rzeczy, które powinien był uwzględnić.

Uwagi do raportu sporządzonego przez DHV zostały firmie przekazane w piątek 12 grudnia. Termin uwzględnienia tych uwag został ustalony na piątek 19 grudnia, jednak wykonawca ze względu na rozległość koniecznych uzupełnień poinformował GDDKiA o wykonaniu poprawek w późniejszym terminie. Ostatecznie firma DHV ma czas na przekazanie uzupełnionej ekspertyzy do 15 stycznia przyszłego roku.

Uzupełniony raport zostanie przekazany przez GDDKiA do służb Ministra Środowiska (Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska). Ekspertyza została zlecona w połowie roku w wyniku uzgodnień Okrągłego Stołu powołanego do sprawy obwodnicy Augustowa.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~robin 2009-01-01

skoro DHV dało dupy z przygotowaniem ekspertyzy - to powinni zapłacić za opóźnienia! a dodatkowo - ktoś kto zlecał przygotowanie im ekspertyzy - powinien ponieść konsekwencje, za pominięcie klauzuli o ew. karze finansowej za złe przygotowanie ekspertyzy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abonament RTV w samochodzie - wysokie kary
Abonament RTV w samochodzie - wysokie kary
Wtorkowa „Rzeczpospolita” donosi, że Poczta Polska będzie sprawdzać, czy firmy zarejestrowały odbiorniki radiowe w samochodach. Jeżeli nie – będą grozić za to wysokie kary.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic