mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Augustów: Ekspertyza już po poprawkach

Augustów: Ekspertyza już po poprawkach

Wykonawca raportu dotyczącego oddziaływania projektowanej obwodnicy Augustowa w ciągu drogi krajowej nr 8 na środowisko, przekazał poprawioną ekspertyzę Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Teraz dokumentacja zostanie po raz kolejny zweryfikowana.

16 stycznia 2009 roku firma DHV dostarczyła do GDDKiA poprawioną ekspertyzę na temat wariantów przebiegu obwodnicy Augustowa w ciągu drogi krajowej nr 8. Przygotowanie ekspertyzy było jednym z ustaleń Okrągłego Stołu w sprawie obwodnicy Augustowa. Wykonawca dokumentacji pierwotnie dostarczył ją GDDKiA już pod koniec listopada ubiegłego roku. Niestety stwierdzono w niej poważne braki w stosunku do wymagań postawionych w przetargu. Uwagi zostały przekazane firmie DHV 12 grudnia 2008 roku. Termin uwzględnienia tych uwag został ustalony na piątek 19 grudnia, jednak wykonawca ze względu na rozległość koniecznych uzupełnień poinformował GDDKiA o wykonaniu poprawek w późniejszym terminie. Ostatecznie wykonawca dostał czas do 15 stycznia bieżącego roku.

Raport zostanie teraz poddany weryfikacji przez GDDKiA. Weryfikacja potrwa do 23 stycznia. Jeśli nie będzie żadnych uwag, kompleksowa analiza spełniająca określone w przetargu wymogi GDDKiA, zostanie przekazana do służb Ministerstwa Środowiska w celu uzyskania decyzji o ostatecznym przebiegu tej trasy.

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.